PDA

Zobacz pełną wersję : Uciekły



gekonek
24-02-2014, 10:26
Uciekły mi 2 myszki kolczaste nie ma ich juz z 10 godz wiem tylko ze sa w pokoju pokuj jest zamchniety ale ich nie widac patrzyłam za szafami ale ich niema prosze napiszcie gdzie ich szukac i jak ich złapac bo sa cholernie szybkie

Sword
24-02-2014, 10:31
hm.. miże zrub pułapke.. coś wykombinuj... postaw jedzenie, najlepiej żeby maiło mocny zapach nad tym jedzeniem kaltka na patyku, do patyka przywiązay sznurek s. gdy widzisz że myszka wlazła po żarcie ciągnieesz za sznurek...
Ja tak robiłem jak mi szczur uciekł...
Może to i złe ale sprubuj

ironkapela
24-02-2014, 23:46
W takich chwilach to sie zaluje ze sie nie ma kota :) A ja mam i nigdy nie mam problemow z uciekinierami :)

thor
25-02-2014, 07:26
wypuść weża :P

TylerPL
26-02-2014, 11:47
Raz słyszałem, że jakiejś rodzince uciekł homik. Szukali go cały dzień i nie znaleźli go. W końcu wszyscy postanowili odpocząć - usiegli na kanapie i było tylko słychać PLAŚ... Homik schował się włąsnie w tej kanapie, i go zgnietli siadająć na niej!
Nie wiem czy to prawda czy nie, ale lepiej uważaj... :)

Saurus
26-02-2014, 12:31
W jakim pojemniku z siatka- tak, by bylo widac i slychac i czuc je, wystaw swierszcze, mysz kolczasta moze sie skusic :)

Mareksss
27-02-2014, 09:44
Ostatnio uciekła mi mysz "karmowa" w chwili gdy chciałem ją wpuścić do terrarium. Efekt dwa tygodnie buszowała po mieszkaniu. Powiem nawet, że się upasła w tym czasie. Ustawiłem nawet pułapkę na myszy i mimo, że podkładałem rózne słoninki, mięska, serki itp. Nie podeszła do pułąpki. Dorwałem ją, ale ile oberwało mi się od domowników. Nikomu nie życzę. A mysz i tak trafiła do terrarium. Natomiast metodą jest przede wszystkim ustalenie, gdzie jest, w której części pomieszczenia skąd wieczorem dochodzą hałasy - skrobanie, gryzienie, a wtedy zamnięcie pomieszczenia i polowanie, aż do skutku, aż do zwycięstwa - powodzenia !

Adamek
27-02-2014, 21:45
bieżesz garnek oraz płaski na ok 2-3 mm patyk wysoki z 4-5 cm dł około 20 cm, moze byc nawet 2m :P:P:P . Do patyka przywiązujesz mocno przynęte: u mnie najczęściej był to chleb. Do słoninek itp u mnie jakos słao sciągały. Dajesz garnek na ziemi dnem do góry. Patyk stawiasz płasko na ziemi i podstawiasz na nim garnek. Ptzynęta w garnku powinna sie znajdowac z 15 cm. I dochodzi do tego że garnek stoi na ziemi a pod nim jest szczelina na te 4 cm. mysz wejdzie pod to to zacznie szarpac przynęte co doprowadzi do tego że garnek sam się zamknie :) Następnie podkładasz pod garnek jakąś blache i bierzesz uciekiniera. Ja tak łapałem myszy "polne"

gekonek
28-02-2014, 22:02
naszczescie je złapałem były w łazience

Mareksss
01-03-2014, 11:24
No wodzisz, tak jak pisałem "ustalić miejsce otoczyć i złapać".

42d3e78f26a4b20d412==