PDA

Zobacz pełną wersję : Ciąg nieprzyjemnych zdarzeń



Gdanszczanka
16-03-2014, 00:59
Niestety chyba na każdego musi przyjść kolej aby tu napisć. jakiś czas temu padła mi emilia L1(była jakaś taka niedorozwinięta), wczoraj przekreciła się jej siostra...przed sama wylinką. A najgorsze jest to że jestem do tyłu 750zł. Kupiłam na allegro aparat(po normalnej cenie), koleś miał ponad 10 komentów, dzwoniłam do niego i wszystk cacy, ok wspaniale. Wysłałam pieniądze na konto.W dniu wysyłki aparatu patrzę a jego konto jest zablokowane;/ Okazało się że konto było jakiegoś gówniarza i złodziej je (rzekomo) ukradł. I dupa...co dzwonię na komórke telefon wyłączony. Gadałam z chłopaczkiem nawet przez telefon i to nei on. Sprawa trafiła na policję. Mam IP z jakiego hasło na allegro zostało zmienione i numer konta. Koleś jest z Rzeszowa(CHYBA) i zonk:(

ironkapela
16-03-2014, 01:22
Naprawde idzie sie.. :/ Mnie co prawda nikt w wala nie pocisnal, ale za to zaginely mi 2 paczki na poczcie o lacznej wartosci 500zl. Oczywiscie poczta oddala mi tylko 2x66zl :( Kase najprawdopodobniej odzyskasz. Tylko bedziesz musiala na nia troche poczekac, ale o ile dobrze pamietam to allegro nie odda Ci calosci, tylko 300zl :( NO chyba ze bedziesz sama sciagacc kolesia, to moze odzyskasz calosc z nawiazka :)

Gdanszczanka
16-03-2014, 01:26
Właśnie bardzo chcę go ścigać jak tylko maturke zdam..tylko jak? dane w banku jakie podał do konta moga być neiprawdziwe a ip. może być po wielokrotnych przekierowaniach i w ten sposób mam tylko jego milczący numer telefonu:(

Bocieq
16-03-2014, 01:34
z Rzeszowa ? heh ostatnio w moim miescie cos za duzo cweli jest :/ kilka dni temu była sprawa o Cristal'u tez niby z rzeszowa i tez wała wykręcił ... trzeba kurde zacząć coś robić bo wyjdzie na to ze Rzeszów to najgorsze miasto i tam sami oszucisci mieszkają :(

Sword
16-03-2014, 02:14
Lipka... mnie wczoraj przyszedł popsuty masażer na prezent dla mamki... i dupa mówi że sprawdził prrzed wysłaniem czy działa i gada że to wina poczty.. 149zł w tył
;/

kak
16-03-2014, 04:37
Gdańszczanka, jeśli dane do konta są nie prawdziwe, to spróbuj tej metody:
http://historicus.com-connect.pl/allegro/viewtopic.php?t=73

Poza tym, jeśli masz numer konta, to policja powinna ustalić personalia właściciela, więc problemu nie powinno być, a 750 zł to już kwota wystarczająca.

A co do emilek - może chów wsobny?

Gdanszczanka
16-03-2014, 04:39
chyba tak,została jedna co przeżyła i wyliniała, je normalnie więc powinno być dobrze:)

Gdanszczanka
16-03-2014, 04:56
kak dzięuję:) mam nadzieję że uda się odzyskac tą kasę...konto w mbanku a dane zupełnie fikcyjne wraz z imieniem i nazwiskiem:)

ironkapela
16-03-2014, 09:08
Na bank odzyskasz kase. Przeciez jak masz numer konta, to idziesz na policje, oni sprawdzaja kogo to konto. Jezeli to nie bylo konto tego kolesia ktory Cie wysadzil to jego wlasciciel napewno go "sprzeda" bo sam nie bedzie chcial miec problemow. Wtedy dobierze sie do niego policja.

fibus13
16-03-2014, 10:19
Jak pojdziesz na policje i zglosisz to,po jakims czasie ( wtedy kiedy beda mieli odpowiednie uprawnienia,nakaz czy cos takiego ) mozesz iść z policjantami do banku i po numerze konta dorwac kolesia :) przeciez nawet jak zlozyl wniosek przez internet musial miec kopie dowodu osobistego albo paszportu.Druga sprawa jesli jest to bank normalny typu ING,PKO,Lukas Bank gdzie musial zalozyc konto osobiscie w placówce.Wtedy juz nie ma zadnego problemu,po nitce do kłębka. Głowa do góry :)

Gdanszczanka
16-03-2014, 10:51
Ale konto kolesia jest w mbanku i żeby sfałszować dokumenty to też nei jest taki problem :(

aatus
16-03-2014, 12:12
No jezeli zalożył konto na falszywe dane to pipka kolesia nie znajda ale mozesz sprobowac metody Kaka mysle ze cos da rade zrobic bądz dobrej mysli

Gdanszczanka
16-03-2014, 13:04
jużnapisałam jutro wysyłam podanie:) może coś się uda..

42d3e78f26a4b20d412==