PDA

Zobacz pełną wersję : ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___



bager8
25-03-2014, 00:10
witam!
mam bardzo nietypowy problem ktory dotyczy zyczkow macznika:

trzymam je w akwarium o wysokosci 22cm, i mam wysypane otrebami przennymi jakies 5 cm. jest ich ok. 70 (a raczej bylo).
Problem polega na tym ze w ciagu ostatniego miesiaca znalazlem w mieszkaniu z 10 zukow!! Nie wiem jak one mogly sie wydostac? Akwarium jest zakryte 2 dlugimi ksiazkami, ktore w pelni nie zakrywaja góry akwarium - jest malutka szparka (nie zakrywalem gazą poniewaz one i tak nie potrafia sie wspinac po szybce wiec uciekac nie powinny).

Gdy jeszcze bylo w pudeleczku jako larwy to pudelko bylo za niskie i przez gaze przechodzily i zatrzymywaly sie pomiędzy (poniewaz gaza byla kilkuwarstwowa) i wsadzalem jest spowrotem do pudelka. Mysle ze mogly z niego pouciekac i wcisnąc sie w jakis kąt. Ale to bylo ok. 1,5 miecha temu wiec sadze ze nie mialy warunkow zeby przetrwac!!

Jeszcze slyszalem z pewnego zrodla (jedni podtwierdzaja a jedni wysmiewaja) ze one potrafia latac <--?? i mogly sie z tego akwaria wydostac ....... sam nie wiem

JEZELI KTOS COS BY WIEDZIAL NA TEN TEMAT TO PROSZE ODPISAC NA TEGO POSTA.

bager8
25-03-2014, 00:12
AHA!! JESZCZE JEDNO!! - CZY PAJAKA MOZNA DAWAC JAKO POKARM CALE ZUKI? CZY PAJAKI JE JEDZA?

Nestor
25-03-2014, 00:23
Zrób przykrycie z metalowej siatki i po kłopocie. Pająków niw hoduje, ale na forum czytałem kiedyś ze można podawać imago. Są one twardsze od larw, więc nadają sie dla większych pająków.

Shinigami
25-03-2014, 02:20
prawdopodobie to te larwy co uciekly ci wczesniej, tez tak mialem:) a na podlodze zawsze jakis syf sie znajdzie do zjedzenia

Stein
25-03-2014, 04:31
pierwsza sprawa twoje znalezione żuczki to mogły być dziki żuczki a nie te co hodujesz , druga sprawa lepiej dorosłych mączniaków nie podawać pająkom bo podobno wydzielają jakiś smród dokładniej się nie orientuje

Pulek
25-03-2014, 13:06
Formy imago wydzielaja smierdzącą wydzielinę, po dłuższym czasie smród nie do wytrzymania... nie polecam karmienia pająków. Tylko i wyłącznie larwy!! To z moich obserwacji.

Pulek
25-03-2014, 13:18
a i tez zauwazyłem ze liczba moich zuków maleje.. moze to przewidzenie :] ...

MrocznyKaraczan
27-03-2014, 04:43
często podawałem imago pająkom i skorpionom za czasów kiedy hodowałem ten syf w domu ;) moim zdaniem niema żadnych przeciwskazań żeby sobie pajączek czasem przekąsił takiego :P

Tomek_Nie
27-03-2014, 05:24
Pulek -liczba twoich zukow maleje bo pewnie sie zakopuja w podlozu hehe . a co do karmienia imago ,chodz wydzielaja wydzieliny tak jak kazde inne zukowate to mozna je podawac pajaczkom

Jaca
29-03-2014, 06:16
Jak najbardziej potrafią latać i to właśnie w ten sposób wydostały się na zewnątrz.

Maniak
30-03-2014, 23:22
Podać możesz, ale jak pająk się z nim szybko nie rozprawi to będziesz miał problem Houston :) Śmierdzący problem.

djrasti
05-04-2014, 05:12
Dawaj bez oporow, ale tak jak pisal przedmowca, pilnuj czy pajak sie interesuje! :)

Majcher
05-04-2014, 08:15
1 ja swoim pajakom daje zuki i tez je zjada z przyjemnoscia i nic mi jeszcze nie smierdzialo
2 jesli tzrymasz je w akwarium to sposob ucieczki jest wiadomy. akwaria skleja sie sylikonem i zawsze w kantach wystaje ten sylikon po nim one sie wdrapuja, kolejny sposob jest taki ze jak szyby sa brudne badz porysowane od wewnatrz rowniez maczniaki sie po nich wspinaja. pozatym jak przedmowca powiedzial one maja skrzydla i lataja
3 jesli trzymacie razem larwy i imago to ubywa imabo bo larwy je bardzo lubia i pozeraja

42d3e78f26a4b20d412==