PDA

Zobacz pełną wersję : czy to juz koniec



Pawel_T
20-04-2014, 01:32
Mam ptzsznika olbrzymiego L10 od prawie 2miesiecy nieje
kilka dni temu zrobil sobie takie wyrko z sieci a dzis patrze ze lezy na plecach i sie nie rosza jak go dotykam to troszke machnie noga
ale czy to oznacza ze jego zywot sie juz konczy ??

Gdanszczanka
20-04-2014, 01:46
moze wylinka?

wh6fxe
20-04-2014, 01:47
jezu..... kolejny.dlaczego kupujecie zwierzeta i nic nie czytacie.??
zostaw go chlopie w porzadku!! on linieje, nie ruszaj go nawet. niedlugo bedzie L11.

wh6fxe
20-04-2014, 01:47
gdanszczanka...... na pewno wylinka:]

Pawel_T
20-04-2014, 01:56
no dobra czytalem i to dozo widzialem juz jak mial wilinke
tylko zdziwilo mnie to ze lezy na plecach

Pawel_T
20-04-2014, 01:58
a jak go dotklem i sie ruszyl to moze mu sie cos stac??

MaueR
20-04-2014, 02:00
LOL jezeli czytales powinienes wiedziec ze pajaki przed wylinka leza na plecach:| nie twierdze ze nie czytales ale na pwno nie dokladnie.

Mantis
20-04-2014, 02:00
Nie powinno ale nic nie wiadomo ponieważ zestresowałeś go a to nie wpływa korzystnie
Ale na tym forum to są jaja ja niemoge LoL

MaueR
20-04-2014, 02:01
oczywiscie! najlepiej go zostaw i nie ruszaj

Pawel_T
20-04-2014, 02:16
no to dzieki za pomoc bo juz sie wystraszylem
teraz bede go obserwowl

milo
20-04-2014, 03:55
o JUzefie święty koleś pisze że l10 a chyba nawet nie wie co to oznacza.TO wylinka i nic innego ptaszniki robiąc wylinkę kładą się na plecy a jak bo jeszcze poszturchasz to wtedy koniec żywota amen

wh6fxe
20-04-2014, 06:33
a mowiles ze widziales "jak mial wylinke". to niby w jakiej pozycji "mial ta wylinke"??

cartman4u
20-04-2014, 07:04
Ludzie to powoli robi sie smieszne.Dyżurny temat na tym forum to" mój pająk leży na plecach i sie nie rusza" Jak mozna hodowac coś od 2 m-cy nie mając o tym zielonego pojęcia?

Matt_ns
20-04-2014, 08:45
Zal mi ciebie chlopie :|

Pawel_T
20-04-2014, 10:50
ostatnio jak mial wylinke to zrobil sobie sec w narozniku tera i jak widzialem to byl do gory a nawet z boku ale nie siedzialem caly czas i nie obserwowalem co robi
a teraz zrobil sobie pajeczyne prawie na polowie terrarium tak ze jak zobaczylem ze lezy na plesach i sie nierusza to sie wystraszylem

dzieki tym co mi pomogli i powiedzieli ze to wylinka

a ty Matt_ns jak nic niemasz madrego do powiedzenia to sie nie oddzywaj

to jest moj pierwszy tak dozy pajak tak ze jesli niema sie z tym do czynienia moznanie wiedziec
tak ze jeszcze raz dzieki z pajaczkiem jest ok

Pawel_T
20-04-2014, 10:52
jestem ciekaw czy ty jak widziales poraz pierwszy cos u pajaka czy ttez wszystko wiedziales

Pawel_T
20-04-2014, 10:54
teraz bede wiedzial ze pajak jak ma wylinke to kladzie sie na plech

Vanaloon
20-04-2014, 11:38
JEZU!!! Hodujesz pająka i nie wiesz że w 90% przechodzą wylinki na plecach??? Ja gdy kupiłem pająka starałem wiedzieć się o nim wszystko, a potem takie ułomy dobijają zwierzaka bo myślą że się męczy. Nie bierz się za terrarystykę z tym podejściem... żałosne :-/

Bartas
20-04-2014, 11:48
Vanaloon żałosny to jest twój stary że zrobił takiego kretyna który nie potrafi uszanować czyjegos błędu tylko go wyklina, kolejny cwany bo siedzi za szybka monitora ale gdybyś miał cos takiego powiedziec na żywo to byś się w majty posrał. Zastanów sie następnym razem zanim coś napiszeż, bo można wszystko powiedzieć spokojniej.
TO FORUM SCHODZI NA PSY< WSZYSCY TYLKO WYZYWAJA POCZĄTKUJĄCYCH.

Pawel_T
20-04-2014, 11:49
sam jestes ulomem
co ty mozesz wiedziec o moim podejsciu baranie

Bartas
20-04-2014, 11:51
Brawo Paweł nie daj się trzeba walczyć z takimi "ludźmi"

Pawel_T
20-04-2014, 11:53
myslalem ze to forum jest poto zeby pomuc a nie zeby zjechac jak sie czegos niewie
ale widze ze sie myle
napisalem pierwszy temat i poraz ostatni
narka

Pawel_T
20-04-2014, 11:53
dzieki

Bartas
20-04-2014, 11:56
No i widzisz Vanaloon, jesteś z siebie zadowolony. To forum między innymi ma za zadanie zachęcić ludzi do terrarystyki. A przez takich ułomów jak ty, połowa początkujacych, po pierwszym temacie, rezygnuje z wypowiedzeń na forum. Gratuluje!!!

Bartas
20-04-2014, 11:57
Paweł polecam forum Arachnea.pl tam nic takiego nie ma miejsca gdyż tam wszyscy się wzajemnie szanują, bez różnicy czy ktoś jest doświadczony czy nie.

Pawel_T
20-04-2014, 12:25
zaraz tam lece
dzieki

Pawel_T
20-04-2014, 12:29
chcialbym zaznaczyc ze w spisie dzialow jest tekst

Nie wstydz się! Coś Ci nie wyszło? Napisz nam o tym!

i napisalem i co
tak ze sodze ze to powinno zostac zmienione

Hysterocrates
20-04-2014, 13:36
jak czytam takie posty to aż chce mi się śmiać:):) to zapewne twój pierwszy ptasznik, on linieje zostaw go w spokoju.:D

fat_bart
20-04-2014, 13:55
lol też w sumie nie wiem czy śmiać się czy płakać - idiotyzm jak nic..
1. forum jest po to żeby sobie pomagać, tu się zgodzę, ale jak coś się zaczyna hodować to trzeba dowiedzieć się czegokolwiek o hodowanym przez nas zwierzęciu > a najlepiej jeszcze gatunku. Bartas nie tłumcz pawła że jest poczatkujacy i mógl nie wiedziec, bo to daremny argument, jak miałbym go tłumaczyc to już bardziej nazwałbym go leniem niż poczatkujacym, bo nie chcialo mu sie niczego dowiedziec
2. po waszych wypowiedziach (pawla i bartasa) idzie stwierdzic że macie do 16 lat góra, gimnazjaliści... pawlowi daloby sie "pomUc" gdyby nie te chamskie odzywki... bartas a jak jestes taki mocny w barach i sadzisz że na żywo ponad połowa z nas nie skrytykowałaby Pawla wprost to sie grubo mylisz i uciekaj lepiej na to swoje forum arachnei, widocznie są tam tylko takie głąby jak ty...

pozdro dla reszty

fat_bart
20-04-2014, 14:05
lol też w sumie nie wiem czy śmiać się czy płakać - idiotyzm jak nic..
1. forum jest po to żeby sobie pomagać, tu się zgodzę, ale jak coś się zaczyna hodować to trzeba dowiedzieć się czegokolwiek o hodowanym przez nas zwierzęciu > a najlepiej jeszcze gatunku. Bartas nie tłumacz pawła że jest poczatkujacy i mógl nie wiedziec, bo to daremny argument, jak miałbym go tłumaczyc to już bardziej nazwałbym go leniem niż poczatkujacym, bo nie chcialo mu sie niczego dowiedziec;
2. po waszych wypowiedziach (pawla i bartasa) idzie stwierdzic że macie do 16 lat góra > hmm pawel albo w profilu zawyżył sobie te dane, albo nie chodził do szkoły - "pomUc" idiocie, który pisze "nie" z czasownikami razem to grzech... a ty bartas jak jestes taki mocny w barach? ponad połowa forum nie bałaby sie pewnie nikogo skrytykować za taki idiotyzm, ew. brak wiedzy na żywo. Lepiej uciekaj na te swoje forum arachnei, widocznie są tam same takie głąby jak ty

pozdro dla reszty "normalnych"

Nefra
20-04-2014, 18:05
Dawno nie widziałam, aby ludzie na jakimś PROFESJONALNYM forum tak pięknie się wyzywali: idiota, głąb etc. Super!!! Chcę tylko zaznaczyć,że o poziomie forum świadczy poziom ludzi uczestniczących w nim...i poziom ich wypowiedzi.
Początkującemu...a właściwie gościowi można chyba było podać namiary na wątki, z których mógłby skorzystać, zamiast ścinać Go w dość niewyszukany sposób???
Tym bardziej, że kilka osób nie potrafiących panować nad emocjami wyrobiło pogląd na Nas - wszystkich tworzących to Forum i tu PROTESTUJĘ!!!!! Ja też tu bywam, więc w jakiś sposób tworzę to forum i nigdy nie wyzwałabym nikogo, a szczególnie takiego co pyta. Bo samo zadanie pytania i szukanie pomocy w momencie gdy ze zwierzakiem coś się dzieje ,odróżnia pytającego od tych , którzy siedzą i przyglądają się jak zwierzak się męczy.
Więc może, Koledzy, kupię sobie jakiegoś pajączka....i zapytam Was dlaczego tak leży na plecach...abyście mieli się znowu na kim wyżyć.
Pozdrówka!!!!!!
PS : fat_bart - cieszę się, że wiesz jak się pisze nie z czasownikami.... naucz się jeszcze, że imiona pisze się z dużej litery (np Paweł), a słowo pomóc - przez "Ó".

Predator
21-04-2014, 00:46
Heh, a nie wystarczylo tylko napisac "on ma wylinke czlowieku zostaw go w spokoju!"? Jak Gdanszczanka, a nie potem 10 postow typu "o ja, ale *****". Ogarnijcie sie ludzie

smithimen
21-04-2014, 02:01
FAT_BART wyczytałem że Paweł_t ma 25 lat:D co do bartesa sie zgodze ma 15 lat, ale to nie znaczy że to są głaby, owszem trudny wiek, sam mam 16 lat, ale mogę stwierdzić że nbardzo poświęćiłem się terrarystyce, choć mam narazie dwa gatunki. Zamierzam mieć trzeciego. Muszę przyznać że jak kupuje jakiegoś pająka to na początku staram się o nim wszystko wiedzieć, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Polecam to wszystkim co zaczynają przygodę z terrarystyką. I warto czytać posty na forum, mi wiele pomogły, teraz marzę o h.maculacie ale nie wiem czy to wypali.
Pozdrawiam wszystkich

Z góry przepraszam za moją zarozumiałość :D:D:D

Stein
21-04-2014, 03:52
HMmmmm.... ;) Jak już koledzy wyzej pisali to wylinka powinienes to wiedziec ale jeżeli nawet nie , to napewno nie jest powód aby odrazu chłopaka zmieszac zbłotem , wrzuccie na luz czasem to pomaga ^^

Pawel_T
21-04-2014, 04:38
tez czytalem opis mojego pajaczka
ale na forum jestem 1 dzien i jeszcze nie czytalem zbyt wiele postow teraz wiem ze taki tematow jak moj to juz bylo kilka

fat_bart
21-04-2014, 04:46
Nefra - napisałem "pomuc" specjalnie w cudzysłowie, bo była to aluzja do pawla, gdybys czytala wszystkie posty w tym temacie to wiedziałabyś o co mi chodziło... Może masz i rację, że od wyzywania tutaj nic nie zdziałamy, w sumie zniżyłem sie do poziomu Bartasa, ale przez takich ludzi ("początkujących") bez grosza wiedzy, cierpią z tego wszystkiego najwięcej nasze zwierzęta, i powinno się ich karcić. Sam jestem początkujący, mam ptasznika od 3 tygodni, ale cały tydzień przed jego zakupem poświęciłem nabyciu jak największej wiedzy. Przeczytałem 2 razy FAQ, opisy wszystkich interesujących mnie pająków, studiowałem posty na forum, śledząc równocześnie nowe wątki...

ps. sorry za sklonowanie postów...

pozdrawiam

Pawel_T
21-04-2014, 04:52
teraz jest juz L11
ma nadzieje ze nic mu nie bedzie


nigdzie nie jest napisane ( w opisach pojaka ) ze w czasie wyliki kladzie sie na plecach
dopiero na forum

dobra zamkanac ten temat

fat_bart
21-04-2014, 07:08
chłopie, widze ze dalej nie trafiłeś tam gdzie powinieneś

http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

przeczytaj zawartość tego linka z 2 razy najlepiej

pozdrawiam

Bartas
21-04-2014, 08:45
fat_bart do mojego poziomu musiał bys się chyba raczej podwyższyć, bo jesteś pusty jak pudełko zapałek. Normalnie gratuluje że ty jesteś taki pewny siebie i taki "profesjonalny" terrarysta, bo mimo że jestem od Ciebie młodszy to jednak doświadczenie w terrarystyce mam większe, ( nie sugeruj się tutaj profilem gdyż go nie uzupełniam) i prosze żebyś nie drążył dalej tematu bo powoli zaczynasz przeginać.

fat_bart
21-04-2014, 11:01
wkońcu powiedziałeś coś mądrego :)

Nefra
22-04-2014, 03:52
Nie wiem, czy przez TAKICH POCZĄTKUJĄCYCH cierpią zwierzęta, bo Paweł właśnie, w momencie gdy bał się o zwierzaka zwrócił się o pomoc do "profesjonalistów".
A PROFESJONALIŚCI szybko mu pomogli, aby się zwierzak nie męczył, a chłopak nie denerwował, PRAWDA?????
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH POCZĄTKUJĄCYCH - ŻYCZLIWI PROFESJONALIŚCI !!!
A w tym wątku WSZYSTKO przeczytałam i bardzo się zniesmaczyłam.....zastanawiam się się dlaczego Ci od gadów, Ci od płazów, Ci od rybek i Ci od sierściuchów nie zachowują się w ten sposób. Kilkakrotnie zadawałam im rózne pytania i jeżeli były już te tematy maglowane- momentalnie podawali mi, gdzie mogę znaleźć odpowiedź, potrafili nawet podać strony na których są zdjęcia w necie dotyczące tematu...
Wydaje mi się, ze pewne zasady zachowania na forum powinny obowiązywać.... wyzywajcie się na gg, a jeżeli ktoś pyta to udzielcie odpowiedzi - bo po to się pyta, a nie aby zostać zwymyślanym. Lepiej się nie odzywać niż pisać bzdury.
A początkującym każdy kiedyś był...jeżeli nie pytał fachowców - to jego błąd.
Forum nie jest po to aby starzy bywalcy rozmawiali o bzdurach, tylko też po to aby nowicjusze mogli zasięgnąć rady i doskonalić swoją wiedzę

Samael
22-04-2014, 08:12
Nefra napisał(a):

> Nie wiem, czy przez TAKICH POCZĄTKUJĄCYCH cierpią zwierzęta,
> bo Paweł właśnie, w momencie gdy bał się o zwierzaka zwrócił
> się o pomoc do "profesjonalistów".
> A PROFESJONALIŚCI szybko mu pomogli, aby się zwierzak nie
> męczył, a chłopak nie denerwował, PRAWDA?????
> ZAPRASZAMY WSZYSTKICH POCZĄTKUJĄCYCH - ŻYCZLIWI
> PROFESJONALIŚCI !!!
> A w tym wątku WSZYSTKO przeczytałam i bardzo się
> zniesmaczyłam.....zastanawiam się się dlaczego Ci od gadów, Ci
> od płazów, Ci od rybek i Ci od sierściuchów nie zachowują się w
> ten sposób. Kilkakrotnie zadawałam im rózne pytania i jeżeli
> były już te tematy maglowane- momentalnie podawali mi, gdzie
> mogę znaleźć odpowiedź, potrafili nawet podać strony na których
> są zdjęcia w necie dotyczące tematu...
> Wydaje mi się, ze pewne zasady zachowania na forum powinny
> obowiązywać.... wyzywajcie się na gg, a jeżeli ktoś pyta to
> udzielcie odpowiedzi - bo po to się pyta, a nie aby zostać
> zwymyślanym. Lepiej się nie odzywać niż pisać bzdury.
> A początkującym każdy kiedyś był...jeżeli nie pytał fachowców
> - to jego błąd.
> Forum nie jest po to aby starzy bywalcy rozmawiali o bzdurach,
> tylko też po to aby nowicjusze mogli zasięgnąć rady i
> doskonalić swoją wiedzę
>

Zgadzam sie w 100%.Posty ludzi,ktorzy wypowiadajac sie maja "dobra" zabawe takze uwazam za zbedne...Jesli ktos nie chce pomoc po prostu nie pomaga,a teksty w stylu "Czytaj FAQ jelopie" sa nie na miejscu.Slyszy sie zewszad glosy - "kiedy u nas bedzie tak jak na arachnoboards ??" Jak moze byc skoro poczatkujacego wita sie w taki sposob ??!! Panowie wiecej luzu i wyrozumialosci dla tych co dopiero zaczynaja...przez wasze "wywyzszanie sie " niestety,ale serwis traci uzytkownikow !! Z drugiej strony wiem ,ze wiekszosc takich pytan wynika tylko z lenistwa (nie mam tu autora tematu na mysli :P ),bo sie komus zwyczajnie nie chce przeczytac FAQ,ktory jest do tego stworzony.Jednoczmy sie ,tolerujmy,a nie zwalczajmy ,bo chyba nie o to chodzi...

P.s Pawel_T jesli masz jakies pytania odnosnie hodowli,badz problemow to pisz do mnie na GG (numer w profilu), ja z chcecia pomoge Ci rozwiklac Twoje problemy :]

pawelb
22-04-2014, 12:54
nie dotykaj go:) wylinka

Nefra
22-04-2014, 14:56
no, dzięki Samael, wreszcie ktoś zachował się PROFESJONALNIE i z klasą.
A tak między nami , Panowie... to tłumy nowicjuszy kupują pająki i nie tylko pająki i kupują je raz na miesiąc....bo zwierzak zdechł, więc kupują następnego. I nie przyjdzie im do głowy nawet szukać pomocy. Więc trochę szacunku dla Tego, kto szuka. A osoba nowa na forum i do tego zdenerwowana sytuacją, nie zawsze potrafi odnaleźć właściwe tematy. Więc odesłanie jej we właściwe wątki chyba nic nikogo nie kosztuje, prawda????

Vanaloon
23-04-2014, 10:09
Nie mam nic do popełniania błędów, ale nie kosztem zwierząt, jak już ktoś decyduje się na kupno pająka powinien wiecieć co i jak. TO zwykła nieodpowiedzialność... potem piszą tobie podobni że wyrzucili bo pajączek wywrócił sie na plecy i nie ruszał :-/

Samael
23-04-2014, 11:28
Vanaloon napisał(a):

> Nie mam nic do popełniania błędów, ale nie kosztem zwierząt,
> jak już ktoś decyduje się na kupno pająka powinien wiecieć co i
> jak. TO zwykła nieodpowiedzialność... potem piszą tobie podobni
> że wyrzucili bo pajączek wywrócił sie na plecy i nie ruszał :-/
>

Po czesci sie zgodze,kiedys sam na takie pytania reagowalem impulsywnie...Jednak z drugiej strony mozna by rzec ,ze pajak wyladowal w smietniku,bo hodowca zamiast odpowiedzi na frapujace go pytanie dostaje bure od 10 uzytkownikow forum,ze jest lamus itp. Jesli przeczyta ,ze to wylinka i nalezy zostawic pajaka ,bo to normalne zachowanie to daje reke uciac ,ze nie "ciepnie" go w smietnik :]

fat_bart
23-04-2014, 14:08
popieram Vanaloona...po częsci racje ma reszta - i tak naprawdę to zależy tylko od osobowości jaką kto posiada > dla jednych nie zaznajomienie się z tematem to karygodny bład przy kupnie zwierzaka, dla innych wybaczalny.... zaliczam się do tych pierwszych widocznie, dobrze że koleś spytał i pająl żyje to się liczy > ale rozniosło mnie ostatnio jak koleś pisał na innym forum bodajże o rzucaniu pająkiem o ściane, lub tutaj jak ktoś pisał, że polał pająka wodą... ehhh

pozdrawiam

Nefra
23-04-2014, 14:57
Popieram Samael'a w 100%

SuperObiś
23-04-2014, 22:51
Atrakcyjność tego forum bardzo spada przez takie wyskoki ludzi którzy najczęściej zajmują się terrarystyką od niedawna. Sam musze sobie robić co jakiś czas odwyk od forum bo te wszystkie zaczepne posty mnie po prostu irytują i zniechęcają... na szczęście nie skutecznie.

Jeśli chodzi o kolegę to zgodzę się ze pownien być bardziej poinformowany, ale jeśli szuka pomocy dla swojego zwierzaka to znowu az tak źle też nie jest.

Vanaloon
24-04-2014, 05:46
Ot co... właśnie dlatego jestem tak wyczulony na amatorskie podejście co hodowlii pajęczaków: http://forum.arachnea.pl/viewtopic.php?t=1770

Nefra
25-04-2014, 05:52
Właśnie... a ja na nieżyczliwe traktowanie nowicjuszy...

Vanaloon
25-04-2014, 07:15
Ja nawet rozpoczynając hodowlę ptaszników próbowałem dowiedzieć się wszystkiego co możliwe na ich temat, a gość w dwa miechy nie dowiedział się że pająki linieją na plecach, więc po co się za to zabiera?? Dla zabawy??

fat_bart
25-04-2014, 08:31
... pewnie dla szpanu ;/

Vanaloon
25-04-2014, 09:27
a żebyś wiedział, też mi to na myśl przyszło :-]]] to przykre

42d3e78f26a4b20d412==