PDA

Zobacz pełną wersję : ratunku dla akwa



Ren
26-04-2014, 01:29
ratunku!!!! moze juz nie spicie
dramat
moje wczoraj zaozone akwa 12litrowe/za male/? cale dzis po 12 godz
mleczna woda!! zero tlenu bo swiderki przy powierzchni, a rybki tez
przy powierzchni, sa ruchliwe jeszcze zywe, ale tak sie martwie mam
filtr may mini zwirek wyplukany z ogrodniczego dalam muszle moze to
z ich powodu?? dalam troche kostki dla zolwia ale u zolwia nic sie nie
dzialo moiwiono mi zenie potrzeba napowietrzania co mam robic
ratunku dla ryb o slmakow!!! akwa nie dojrzalo?? co moge zrobic w
tym malym akwa???
i leza platki na dnie karma dla rybek czyzby one tak narobily?
ten mleczny kolor?

djtommi
26-04-2014, 02:06
czlowekiu a wode to czasem wymieniasz?? po pierwsze za duzo pokarmu dajesz po drugie wywal sporupki a kostke dawaj na ladzie. A napowietrzasz?? przez 24 na dobe?? i za maly filtr. podaj obsade pelna.

Ren
26-04-2014, 02:27
czemu krzyczysz?
akwa zalozylam dopiero wczoraj
ma 12 litrow nie chcialam zaczynac z 40litrowym choc mam tez takie puste miala to byc hodowla dla zolwia swiderkow ale postanowilam kupic rybki
mialam 3 gupiki teraz mam parke
ok 3-4 cm samica samiec 3 cm oczywiscie mniejszy
poczatek moczarki tzn od wczoraj kawalek wlozylam zwirek ponad 2 kg wyplukany woda ok 11 l uzdatniona uzdatniaczem sery
co tu wynmieniac woda byla krystaliczna przez ok 6 ,7 godz
zalozylam akwa wczoraj ok 16-17, bylo kilka muszli pustych juz uzywanaych przez zolwia kiedys wygotowanych jedna tylko duza i ok 30 malych swiderkow
kostki nie bede dawac zolw zyje w duzym akwa a rybki 2 i slimaki w innym wode sie podmienia co poltora tygodnia tak czytalam byla swieza nie wiem czy mam ja wylac i usunac te resztki a jesc juz im niue bede tak duzo dawac ale jadly bardzo chetnie po przywiezieniu wiec widac ze sa w dobrym stanie i nic nie wskazuje ich wyglad na chorobe czemu ta woda jest metna?
mam oczywiscie napowietrzenie od rana i jest lepiej ale woda metna
u zolwia nie byla metne mimo muszli czy to po prostu nie dojrzaly jeszcze bakterie filtr jest mini wiec i mala powierzchnia dla nich mize kepiej dac do duzego akwa ale jak znowu mis ie woda zmetni to znowu wszystko wylewac
czy poczekac?
czy lkepiej zmienic w malym choc zdaje sobie sprawe ze w takim malym trudno utrzymac rownowage

Ren
26-04-2014, 02:30
filtr Fan-Mikro 250l/h 2,2W

dziadu
26-04-2014, 02:32
Heheh !2 Litruw to stanowczo zamałe akwarium! Miałemakwarium przd tym jak zaczełem pająki chodować to uważałem że 40 litrowy baniak to zamało!

Ren
26-04-2014, 02:45
kochany sorry ale nie umiesz czytac??
12 litrow na pozcatek nie 2
pozdrawiam Renata

djtommi
26-04-2014, 03:48
po 1 nie krzycze bo nie uzywam duzych liter( sprawdz regulamin)
po 2 dam CI sposob na dobra hodowle bo ta twoja jest zrobiona raczej na meczenie glupikow a nie hodowle:
12L to za malo ta 40 byla by w sam raz i do tego daejsz pare par rozplodowycha a najlepiej wiecej samic, woda powinna odsac swoje przed wlaniem jej, jak juz ja wlajesz to ryby powinnas wpuscic kilka dni po wlaniu wody i nie uzywac uzdatniaczy. wywal jakies skorupki i w ogole bo mozesz przez to miec za twarda wode, wymiana wody okolo 20-25% wody na tydzien, mlode dawaj to odzielnego zbiornika, syfy na powierzchni to moga byc sinice lub pierwotniaki i znikna jak bedizesz normlanie wymienala wode i czyscila filtr( czysc go w wodzie z akwarium ktora wymieniasz ), dawaj pokarmu tyle zeby zdarzyly go zjescw minute inaczej bedize CI sie woda psula, wlacz w filtrze napowietrzanie a tym bardziej w miejscu gdzie beda mlode. Jak masz jakies pytania jeszcze to pisz.

mistersuperstar
26-04-2014, 03:51
jeżeli masz żwirek z ogrodniczego to może taki biały jak sie sypie do ozdoby. taki sie nie nadaje. być miże to od niego taka woda. muszle też radziłbym wyjąć

Jojek
26-04-2014, 04:48
Biała woda od żwirku była by w momencie jego włożenia a nie na drugi dzień. To jest rozkwit pierwotniaków. Muszle nic nie szkodzą.

djtommi
26-04-2014, 04:59
muszle zatwardzaja wode a przy tych rybkach nie jest to wskazane

Jojek
26-04-2014, 05:02
Nie powoduje mlecznej wody i nagłego zejścia rybek. A ślimaki potrzebują wapna.

djtommi
26-04-2014, 05:21
ale moga byc zacieki ;P nie no fakt dla slimakow moze byc zapomnialem ze o nie tez chodzilo ;) bo jesli chodzi o same rybki to lepiej bez nich.

Ren
26-04-2014, 05:23
djtomi nie musisz uzywac duzych liter zeby krzyczec sama wymowa wypowiedzi swiadczy o tym dzieki
jesli chodzi o twardosc czytalam ze gupiki lubia twarde i w dodatku z sola 1 lyzeczka na 10 lub 20 litrow wody ronie podawane tez u Jojka
nie mam zadnych tzw syfow na powierzchni o czyszczeniu filtra w wodzie tez wiem i o odstaniu mam zolwia od 3 lat ja przeczytalam ze wymagaja twardej wody ze to im nie szkodzi i lepsza twarda niz miekka widzisz roznie pisza dziekuje Ci za rady
pozdrawiam

Ren
26-04-2014, 05:24
mistersuperstar tu juz lepiej lepszym tonem dziekuje za info
pozdrawiam

Ren
26-04-2014, 05:28
dzieki Jojku czytalam jak juz pisalam ze gupiki lubia twarda wode a muszle wczesniej byly u zolwia i nie "mlecznily wody"
woda byla byla krystalicznie czysta ok 6 lub 7 godzin
rybki nie zeszly tylko jedna zaczela sie przewracac reszta czyli parka ma sie dobrze
musialam przekarmic coz robilam to pierwszy raz w zyciu

djtommi
26-04-2014, 14:04
wiesz o tym ze nie mozna wruzcac ryb od razu do zbiornika bo musi dojrzec?? to czemu tego nei zrobilas??

Ren
26-04-2014, 14:09
Dziekuje za info.
Jak narazie rybki maja sie dobrze.
Pozdrawiam Ren

:->

Nefra
26-04-2014, 16:08
piszę, jeszcze tak na wszelki wypadek... żwirki i wszelkie kamyki wkładane do akwa dobrze jest przegotować w mocno osolonej wodzie i drugi raz w normalnej. Samo płukanie niewiele daje . Więc gdyby, odpukać, cos nie tak - wymień wodę i wygotuj podłoże.

InneCzasy
27-04-2014, 02:24
Wszystko robisz zle, dlatego masz kłopoty. Poczytaj sobie jakąkolwiek stronę o akwarystyce i trzymaj się zasad jakie tam przeczytasz. Jak pisze, ze zbironik ma dojrzewać, aż wytworzy się w nim flora bakteryjna to tak rób. Kup większe akwarium, łatwiej będzie Ci utrzymac "podobne" parametry wody, w małym kazda niezjedzona ilośc pokarmu wpływa toksycznie na wodę itp itd. nie zamierzam tu rpzepisywać poradnika akwarysty. Przy 12 litrach ciagle będziesz musiała podmieniać wodę, pilnować temp, a jej skoki przy takim zbironiku na 100% będą duze, o utrzymaniu pH i innych odczynów na odpowiednim poziomie nie wspomnę

Ren
27-04-2014, 05:32
dziekuje bardzo
jak narazie sytuacja opanowana woda krystaliczna wyplukalam zwirek podmienilam czesc wody dalam za duzo karmy to byl powod rybki plyweaja jak szakone szukaja papu:) temperatura jest ustabilizowana miedzy 25-26 i wbrew pozorom jest stabilna, choc tez podejrzewalam ze bedzie klopot ale nawet bez grzalki nie ma, jak bedzie problem mam gzranie z termor. nie syp[ie karmy duzo filtr dojrzewa zero nieprzyjemnego zapachu i natleniam obficie to poprawilo sparawe znazcnie mam nadzieje ze bedzie dobrze a zpodmiana wody to zaden klopot co tydzien kilka litrow mam odstanej sporo:)
poza tym nie bede zkladac 40 czy wiecej litrowego akwa dla 2 gupikow i 30 swiderkow jak sie namnoza to pomysle pozdrawiam Ren

Nefra
28-04-2014, 08:55
Gratulacje. oby tak dalej.

Ren
29-04-2014, 06:36
dziekuje nefra woda w dalszym ciagu krystaliczna bez zapachu dobrze natleniona rybki zywe, tylko tak bym chciala dochowac sie narybku:) i nowych slimakow swiderkow:))
pozdrawiam wszystkich

Nefra
29-04-2014, 09:28
jesli boisz się zanieczyszczenia zbyt dużą ilością pokarmu (co jest częste przy małej ilości rybek) to kupuj żywy pokarm. ja ostatnio dokarmiam larwami komarów, których w beczce mnoży się teraz pełno (oczywiście płuczę obficie) i zero pianki czy zmętnienia, a rybcie wyjątkowo ożywione (polowanie, polowanie...)a z narybkiem, to gdzie byś go wpuściła? Przeciez duże zjedzą małe.

Jojek
29-04-2014, 11:14
Jak masz dużo roślin to narybek się schowa i dorosłe młodych nie zjedzą.

Ren
01-05-2014, 01:41
Dziekuje za info
Mam zamiar trzymac mlode w tym samym akwa. Przygotowuje mala dzungle dla narybku.Karmie oszczednie i woda jest wciaz krystaliczna, stosuje rowniez jakas karme, zrobiona wedlug przepisow z ksiazki kuch. dla rybek oraz suszony pokarm. Znalazłam sporo ofert, musze je tylko zasiegnac opinii innych akwarystow.
czy rurecznik bylby dobry?
Bo ostatnio sie naczytalam sprzecznych opinii o ochotce..
teraz problem maly z temp wody, bo mam 28 st. ale nie rosnie, wiec zacieniam pokoj.
nie chce stosowac dolewania zimnej wody, bo to mogloby spowodowac moze chorobe u rybek, ale nie rosnie temp, choc wiem, ze temp. wody wplywa na natlenienie, ale moje pawie oczka sa bardzo zywe, samczyk szaleje za samiczka, podejrzewam, ze on moze byc ciezarna, ale jeszcze nie wiem, to moje pierwsze rybki:)
Pozdrawiam wszystkich:)))

djtommi
01-05-2014, 06:02
ochotka moze byc tylko ze jako dodatek i tylko co jakis czas bo jest bardzo tlusta.

Ren
02-05-2014, 03:48
dzieki. zrezygnuje z ochotki, zakupilam wczoraj artemie mrozona, dafnie mrozona, chyba moge to tez podawac mojemu czerwonolickowi?
ale artemie chyba rzadko, bo jest bardzo odzywcza? i dla rybek i dla zolwia. ale zolw ma ze 3 kg:) a rybenki to 2 parki pawich oczek
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==