PDA

Zobacz pełną wersję : o ludzkiej głupocie i bezwzgledności



Gdanszczanka
06-05-2014, 06:59
Dzisiaj siostra wracając ze szkoły usłyszała w krzakach szczekanie. Patrzy-a tam dwa maleńkie szczeniaczki,wzięła je. Mieszkam na wsi i miejscem gdzie one przebywały były krzaki odgradzające drogę a pola. Były wygłodniałe i spragnione i strasznie wyczerpane. Nie dawało nam spokoju to że mgło tam byc więcej szczeniaków. W drodze do tamtego miejsca spotkałyśmy koleżankę co opowiedziała że tez słyszała piszczenie.Niestety gdy tam przyszłymy nic nei było słychać ani widać,nawet mój pies nic nei wyczuł w krzakach ani w zbożu. Mimo przeszukania tego miejsca wtróciłyśmy do domu z pustymi rekami. Teraz mam pytanie do weterynarzy na forum: czy u szczeniaczków normalny jest olbrzymi brzuch a zarazem odstające kości np. kregosłupa? Wydaje mi się że ten brzuch jest spowodowany jakąś chorobą.Mają oczka jakby za granatową mgłą,jeden widzi na 100% a z drugim nei mam pewności Obydwa pieski mają juz ząbki. wciąż maja problemy z chodzeniem. Jeden co chwile siusia. Jedzą szynkę i pija mleczko,nie wiem co jeszcze mogę dawać im do jedzenia. W wygladzie przypominają szczeniaczki jamników,są bardzo małe,mieszczą się w dłoni. Jak podrosną będe musiała je oddać albo chociaż jednego z nich. Narazie cały dzień śpią,siusiaja i jedzą. A pieski zostaly zapewne przez kogoś porzucone po tym jak suczka uroziła niechcuane psiaki. Dziś na dworzu jest okronie gorąco, jeśli zostały tam jeszcze jakieś maluchy napewno nie dożyja jutra. To jest bestialstwo. Myślę że nie byłoby wielkim problemem oddać je gdyż sa malutkie a ludzie poszukuja malutkich piesków. Bardzo prosiłabym o porady co do opieki nad nimi. Jeszcze dziś wieczorem opublikuję tu ich zdjęcia.

Black Rider
06-05-2014, 07:02
"a zarazem odstające kości np. kregosłupa?"
kośc kręgosłupa na pewno nie powinan odstawac (wiem, bo od niedawna znajomy ma kilka mluchów ;))

Theraphos
06-05-2014, 10:08
Napewno musisz isć do weta bo przez neta nikt nie powie Ci w jakim są dokładnei stanie a tym bardziej nie powie Ci jak masz je leczyć. Do jedzenia to najlepiej kupić jedzenia dla psów "junior" czy coś podobnego.
Idź do weta! :)

MIDO
06-05-2014, 11:23
Jak najszybciej udaj sie do weterynarza aby Ci powiedzial co i jak.Podawaj im raczej karme dla mlodych psów.Co to ich potrzeb fizjologicznych to normalne u szczeniąt.
Co do bestialstwa uważam ,ze tacy ludzie powinni być bezwzględnie karani.

olas
06-05-2014, 11:28
albo tępieni

Gdanszczanka
06-05-2014, 11:49
a więc pieski mają ok 3 tygodni(!) a dzisiaj widziałam kolesia co łaził z suka karmiącą. Jeszcze jutro z nim pogadam!Mięsa nei bedę dawać bo musza pić mleko tylko czy takie od krowy wystarczy czy coś do niego dodawac? Pieski sa poprostu wygłodzone co niebawem zmienię;) Jestem dobrej mysli tylko dobija mnei że tam zgineły lub zginą pieski w wielkich mekach(umra z pragnienia i głodu).Może zgłosić to do jakiejś organizacji opieki nad zwierzętami lub animalsów?

loktok
06-05-2014, 13:29
Proponuje jak najszybsza wizyte u weta z powodu tych oczu, dziwnych brzuchow, i wychudzenia. Co do duzych brzuchow sa one najczesciej spowodowane robalami (chyba ze taki brzuch pojawia sie po jedzeniu), co do zywienia to odradzam szynke i takie tam, podawaj im mleko w sklepach zoologicznych lub w lecznicy dostaniesz mleko dla szczeniat w proszku lub karme sucha dla szczeniat Royal starter mozna ja namaczac i podawac szczeniakom. Jezeli masz z tym problemy to postaram sie jutro wkleic tu przepis na uzupelnienia mleka krowiego tak zeby przypominalo mleko suki.

Lukas_d2005
06-05-2014, 13:49
Moja 8 tygodniowa suni też na takiego troche rozdętego bęca,ale to pasożyty wewnętrzne. Dostała jużdwa razy paste n odrobaczenie i wysrała.....4 15 cm makarnoniaste pasożyty...;P

Gdanszczanka
06-05-2014, 15:24
ten mniejszy co miał problemy z chodzeniem po zrobuieniu kupki ożył i jakby wszytstko robi sie na dobre. Wierzę że uda mi się je wykarmic i wychować by mogły pójść do adopcji.

APOSTA
06-05-2014, 16:51
Oczkami sie nie martw, nie widzę psiaczków ale to pewnie naturalne . Oczka po otworzeniu zwykle sa niebieskie i takie "mętnawe" Co do brzuszków , to nalezy odrobaczyć szczniaki . Ja cały miot odrobaczałam taka zawiesina dla ludzkich dzieci ( na owsiki ) Niestety wieki juz nie było szczeniat więc nie pamietam ani dawkowania , ani nazwy . Mogę sprawdzic , ale najlepiej skontaktuj się z wetem , nawet tel . Tą zawiesinę polecił wet , podawałam własnie w wieku 2-3 tyg potem powtarzałam . Mozna podawac miesko gotowane rozdrobnione . Karme dla szczeniat dobrze namoczoną w mleku lub wodzie ( jak maja biegunke po mleku ) jakies kaszki na mleku . Jeżeli po mleku krowim dostaja biegunki , nie podawaj go . Wtedy kaszka na lekkim rosole i mięsko O ile dobrze pamietam to moje szczeniaki w wieku 3 tyg juz probowały podjadac jedzenie matce. To mleko dla szczeniat jest drogie jak diabli , a takie szczeniaczki da rade wychowac bez niego. Tylko koniecznie odrobacz je , od razu zauważysz jak się poprawią :) No i sa specjalne karmy dla małych szczeniat Poszukaj gdzies info , bo niestety nie pamietam juz jakie

dziadu
07-05-2014, 03:40
Musi być to mleko od psa a nie od krowy (myśle że tak będzie najlepiej) jeżeli nie będzie mlwka psy na starość będą poważnie chorować spowodu braku mleka w dzieciństwie! proponuje sie zgłosić do weterynaża!

Mikelos
07-05-2014, 05:19
masz te foty już ????????

Gdanszczanka
07-05-2014, 12:10
psiaki dostały lek na robaki i zaczęły wydalać makaron,kłębuszki złożone z robaków długości może 7-10cm. Czy ktoś wie co to za robale?

loktok
07-05-2014, 13:52
Sa to oblence najpradopodobniej Toxocara canis, teraz te duze brzuchy powinny zniknac i pojawiac sie beda tylko jak maluszki sie najedza. Odrobaczanie nalezaloby gdzies za 2 tyg powtorzyc, a jak beda mialy 6 tyg nalezaloby je zaszczepic, przeciwko nosowce i parwowirozie.

Nazar
07-05-2014, 15:04
APOSTA piszac o zawiesinie mial na mysli zapewne PYRANTELUM

Nefra
08-05-2014, 09:51
jeżeli mają problem z biegunkami proponuję karmić ryżem ugotowanym z mięsem i warzywami- głównie marchewka.Przy takim sposobie karmienia sprawy brzuszne powinny się wyprostować. I pamiętaj o wprowadzeniu w odpowiedniej dawce witaminek dla psów - zapytaj weterynarza.

loktok
09-05-2014, 02:10
Tutaj obiecany przepis na mleko
0,8 l mleka krowiego penego
0,2 l śmietany o zaw. 12% tuszczu
1 żótko jaja
1 yzeczka fosforanu wapnia
2000 j.m. witaminy A
500 j.m witaminy D
4 g kwasu cytrynowego

W celu koagulacji kazeiny nalezy podgrzac do temp 40 st C i dodac 4 g kwasku cytrynowego.

Mieszanke podajemy w ilosci 35-40% m.c./dzien w 4-5 podaniach, od 4 tyg mozna takze dokarmiac pokarmem suchym

Raffee
09-05-2014, 02:42
twaróg półtłusty z żółtkiem, ewentualnie z jogurtem naturalnym (3 razy w tygodniu szczeniak musi zjeść gotowane żółtko, może być oddzielnie)
- kleik ryżowy BoboVita
-mleko w proszku pełne klasa I
po każdym posiłku należy masować brzuszek celem uniknięcia kolki i wzdęć.

Mleka krowiego sie nie podaje takim malenstwom mozesz sprobowac podac w malej ilosci kozie mleko do karmy. Od 4 tyg. mozna podawac gotowane mieso z kurczaka lub indyka, wolowina z ryzem do tego gotowane warzywa. Karma dla szczeniat namoczona woda lub mlekiem.

Raffee
09-05-2014, 02:53
Loktok jezeli podasz mleko krowie nie rozcienczone z woda i dodasz tylko smietany to jest praktycznie pewne ze szczeniak bedzie ial problemy z ukladem trawienia. A jezeli bedzie mial uczulenie to moze nawet tego nie przezyc.
"Najlepszym wyjsciem bylo by kupienie specialnego mleka http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1486&action=prod

loktok
09-05-2014, 03:37
Wielokrotnie stosowalem ten przepis u szczeniat ktorych wlascicieli nie bylo stac na mleko royala, bogeny itp i nic sie nie dzialo szczenietom.

loktok
09-05-2014, 04:26
Jednakze sam jestem zwolennikiem gotowych preparatow mlekozastepczych Royala, Bogeny czy Boscha.

Raffee
09-05-2014, 07:14
Ja bym nie ryzykowal z mlekiem krowim. Akurat mam 8 szczeniakow ktore maja 2 dni i jednego musze karmic z butelki bo nie chce ssac matki, jednak mam tyle dobrze ze mleko jest od niej. Znalezione szczeniaki maja 3 tygodnie takze mleko bedzie potrzebne im przez tydzien a to nie jest duzy wydatek i mozna zakupic mleko dla szczeniat.

pejger1
13-05-2014, 09:31
nie dawaj karmy firmy pedegree ani chapi bo to najgorsze swinstwo ...moj psiak by zdech od tego

M_L_O_D_Y
18-05-2014, 12:07
Glista bąc coś innego ale raczej nie tasiemce

Ksera
03-06-2014, 02:31
Nie wiem czy już ktoś o tym pisał, ale jeżeli jeszcze masz te pieski, odrobacze je. Wzdęte brzuszki u szczeniaków to zazwyczaj objaw zarobaczenia.

Gdanszczanka
03-06-2014, 04:21
maluchy już dawno dawno temu zostaly odrobaczone,teraz są duże i szczęśliwe:)

justGreg
09-06-2014, 10:49
Co do brzucha to jest taka horoba u dzieci w afryce - kwa..cośtam. Objawy są własnie takie, że dziecko jest przeraźliwie chude, a ma spuchnięty brzuszek. Są to obiajwy niedoboru białka - za wczesnego przejścia z pokarmu matki na maniok - u dzieci w afryce. Czyli IMO te szczeniaczki są odbiałkowane :/

Greg

42d3e78f26a4b20d412==