PDA

Zobacz pełną wersję : Do wszystkich tych co mają problem z roślinami



Anolis1987
11-02-2012, 14:04
Jak wiadomo bez roślin nawet najbardziej zadbane terrarium wygląda mało naturalnie, ale często wielu terrarystów nie ma pojęcia jakie gatunki są odpowiednie, kupuje te najładniejsze a po kilku tygodniach te rośliny mu zamierają. Dlatego też służę radą w roślinnych problemach.

snaak
11-02-2012, 14:20
jaka roslinak dla weza tajwanskiego (elaphe teaniura)? chodzi mi o taka z jego ojczyzny z gory dzieki aha taka zeby byla latwo dostepna

Anolis1987
11-02-2012, 14:38
jest to wąż chiński (E. teaniura) a nie tajwański.
Rośliny do jego terrarium (z terenów dalekiego wschodu): tatarak trawiasty (Acorus gramineus), Winnik zmienny (Ampelopsis brevipednculata), Aspidistria wyniosła (A. eleator), Sagowiec odwinięty (Cycas revoluta), Trzmielina japońska (Euonymus japonica), Leea quineensis, Trawa bambusowa (Pogonatherum paniceum), Radermachera sinica (Prawdziwie tajwańska roślina), Szefflera (Schefflera), Skalnica rozłogowa (Saxifraga stolonifera), Palma biczowa (Rhapis), Ardizja (Ardisia crenata) także tajwańska roślina, Hoja (Hoya).

wienio
11-02-2012, 14:39
a jakie dla ptasznika(Kędziorka)?

Jola Hmm
11-02-2012, 16:30
I co dla boa dusiciela bo te sztuczne mnie denerwuja ;] wsadzilem mu cos kiedys ale liscie wysychaly i jakies robale sie zalegly w doniczce

Trunks
12-02-2012, 00:36
a co wsadzić do terra z lampartem, narazie chce kupić żywe kamienie ale może jakąś roślinke też mu wsadze o którą nie trzeba dbać, rośnie sama przez sie :))

...:James:...
12-02-2012, 07:50
To są rośliny wypisane w książce pt."Moje pierwsze terrarium" przeznaczone dla niżej podabych typów terrariów:
-Akwarium nie ogrzewane (temp. pokojowa): pnącza bluszczu, fikus drobnolistny, zielistka, filodendron, trzykrotak, cibora, papierusowa.
-Gęsto obsadzone tropikalne terarium: agawa, juka, zielistka, filodendron, trzykrotka, guzmania, neoregelia, oplątwa, maranta.
-Ciepłe, suche terrarium stepowe lub pustynne: agawa, juka, aloes, haworsja, iglicznia trójcierniowa.
to nie są wszystkie rodzaje ale te o które pytaliście można się domyślić które jest do jakiego zwierza :D

pozdrofka

Anolis1987
12-02-2012, 12:12
Jeśli chcesz roślinę o którą nie trzeba dbać to kup sztuczną. Żadna roślina trzymana w domu nie przetrwa bez naszej opieki bo sama się nie podleje i nie ponawozi.

Anolis1987
12-02-2012, 12:16
Boa to zwierzę o dość masynym ciele daltego należy tam posadzić rośliny o równie masywnym organiżmie, np. jukkę, dracenę deremeńską (Dracanea deremenica) i wonną (D. fragrans), figowca spreżystego (Ficus lyata), drzewko szczęścia (Crasula spp.), Medlinę.

Anolis1987
12-02-2012, 12:22
A w jakiej wielkści terrarium go trzymasz? Z tego co słyszałem to trzyma się je w niewielkich, dlatego najlepiej jest posadzić drobne i/lub wolno rosnące gatunki. M.in. fittonię, soleirolię (która stworzy mini trawnik wysokości 1-1,5cm), pileę, ciemnotkę (Pellaea) tylko pamiętaj aby jej nie zraszać), skrytokwiat (Crypthanthus), Nertera,

bonnie_ma
21-02-2012, 08:30
no witaj!!!
a co jest dobre dla młodego węża machoniowego,zbożowego itp. z gory dzięki !!! pozdrawiam marcin

Anolis1987
22-02-2012, 02:24
Do jego terra trzeba wsadzić dość masywne i wytrzymałe rośliny stepowe a takich niestety jest niewiele... Najlepsze będą: Jukka (Yucca), Nolina, Krasnokwiat (Heamanthus), Drzewko szczęścia (Crasula) szczególnie odmiana "Hobbit", Sansawieria (Wężownica). Możesz też spróbować posadzić tam rośliny niestepowe tylko pamiętaj że one będą potrzebowały częstszego podlewania, do takich roślin zalicza sie: Dracena (Dracanea), Scindapsus, Hoja (Hoya), Kroton (Codaieum)-tylko pamiętaj ze jest on trujący, Pandan (Pandan), Reo (Rhoeo), Szeflera (Schefflera), Paiatka (Zebrina) i Trzykrotka. Pamiętaj tylko aby wszystkie te rośliny zrosic przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Daj im pałeczki nawozowe, i podlewaj tak ażeby gleba była zawsze lekko wilgotna ale nie mokra ani sucha! I najważniejsze W TERRARIUM STEPOWYM WSZYSTKIE ROŚLINY MUSZĄ BYĆ W DONICZKACH, niezależnie czy to roślina stepowe czy nie.

sułek_
22-02-2012, 03:38
śledząc posty anolisa o roślinach coraz bardziej nabieram przekonania że gość nie ma bladego pojęcia o tym jakie rośliny nadają się dla zwierząt...
przykro mi że piszę te słowa bo krytykuję a sam nie mam czasu napisać poprawek...:(
moja rada anolisku : jak nie wiesz nie wymądrzaj się i nie bredź bez sensu - zamknij atlas roślin z którego przepisujesz , doczytaj , potrzymaj trochę zwierzątek i powypieprzaj do kosza zmarnione roślinki, które sam polecasz ludziom!

Mich@l
22-02-2012, 05:16
dobra Sułek dobra. Anolisie jak sadzisz jakie roslinki moga sie nadawac dla zolwi greckich??

Anolis1987
22-02-2012, 07:00
Niestety ale tylko sztuczne gdyż żółwie wszystkie zjedzą.

Anolis1987
22-02-2012, 07:04
Dobra, Jak takiś mądry to napisz te poprawki, Bo narazie to wnioskuję że jesteś tylko pieniaczem, mówisz że jesteś taki mądry a wyręcasz sie że nie masz czasu pisać. Oznacza to że pisanie stanowi dla ciebie nielada wyzwanie. I nie przepraszaj dopuki nie podasz konkretów a nie tylko puste słowa.

CURTUS
22-02-2012, 08:08
Czesc Sułek:)
Spoko Stary - nie tak ostro
Chlopak moze i podpiera sie literatura ale nie pisze znowu az takich herezji:)
Wazne jest ze sie stara i tam gdzie zeczywiscie niewie o czym mowa - potrafi milczec.Wez pod uwage roznice wieku i doswiadczenia pomiedzy Wami - a az takich strasznych glupot nie opowiada:)

sułek_
22-02-2012, 09:38
sorki ale drzaźni mnie (ale na wesoło:) spoko...:
Boa na drzewku szczęścia (i guttata na hobbicie:))
taeniura tratująca i obłamująca 90% podanych gatunków
ptasznik w ciemnotce :))))
na wasze pytania : co dać do terra dla zwierzaka
pada kontrpytanie:
- a co to jest albo : jak to siętrzyma...
potem jużtylko wypisane z podręcznika gatunki (super że geograficznie dopasowane do zasięgów zwierząt) a w praktyce zupełnie nie nadające się do terra
proszę - weżcie z półki jakąkolwiek książkę o roślinach pokojowych i jeśli nie kojarzycie po nazwach roślin zobaczcie na opisy i wygląd tych gatunków o których piszemy
:)
trza ciut ruszyć tyłek sprzed monitorów (ale i tak za parę lat wzrośnie w Polsce sprzedaż leków na hemoroidy..:))) pogrzebać w literaturze, pooglądać obrazki, wypisać sobie _+ o! to i to mi się podoba...a następnie zadać włąściwie skonstruowane pytanie na forum:
"czy dana roślinka pasuje bądź nie do takiego a takiego zwierza"
wtedy szpece odpisują:
nie, to jest za delikatne.albo : owiń doniczkę siatką aby wąż ci nie podkopał rośliny..itd itp
polecanie kruchych roślin do terra z wężami jest dla mnie narażaniem kogoś na wyrzucenie w błoto pieniędzy
i tyle:)
nie wściekam się- kto mnie zna bliżej, wie że nie gryzę :))) a cieszę się okrutnie, że anolis gdzieś napisał zdanie : w swobodnym tłumaczeniu:
terrarium bez żywych roślin jest bez duszy...czy coś w tym stylu:))
hehe jesteśmy w tym samym obozie:)
muszę zjeźdźać do domu
na ra

Anolis1987
22-02-2012, 12:40
Sorry że tak cię opie...łem. Ale w tym pierwszym poście wydawało mi sie że mnie atakujesz.
1-Kto powiedział że boa ma łazić po drzewku!! Ono będzie tam rosło a boa to raczej nie jest wąż drzewny...
2-Ptasznik i ciemnotka pasują do siebie.
3-Dla tych którzy nie chcą się ruszyć od monitora www.ogrodnik.pl tam jest duży opis roślin i ich zdięcia.
Aha ja podaję tylko rodzaje i/lub konkretne gatunki a ich dokładniejszy opis + zdiecia znajdziecie w internecie lub ksiażce...

sułek_
23-02-2012, 02:30
??!!skoro boa nie jest ...... bez komentarza :(((((((((((((((((((

CURTUS
23-02-2012, 03:31
Ufffff - Anolis!!! - Stary - na nastepny raz poczytaj o zwierzaku - boas to waz jak najbardziej "wspinaczkolubny"
Piszesz ciekawie , starasz sie - ale nie chlap tak glupio bo cie Sulek "zmietosi":)))))))
Sulek - koryguj - nie krytykuj - kazdy sie kiedys nauczy:))))))Kazdy z Nas kiedys zaczynal:)))))

sułek_
23-02-2012, 03:48
ja jak zaczynałem to raczej nastawiałem uszu (i nadal tak robię :))skłonny słuchać rad innych a nie udzielać ich samemu....

sułek_
23-02-2012, 06:17
:)))))

Anolis1987
23-02-2012, 06:56
Ok, nie znam się na wężach i pajęczakach, ale na roślinach tak, zresztą spytaj sie wampirii. Ale i tak drzewko szczęścia jest tak zdudowane że tylko drobne zwierzęta dadzą radę się na nie wspiać. Ono Ma dość "śliską" budowę i boa raczej nie da rady sie na nie wspiąć. Dzięki za obronę.

sułek_
23-02-2012, 07:22
:))))))) curtus i co ja mam zrobić? widzisz - sam się podkłada :))))

CURTUS
23-02-2012, 09:42
Poddaje sie:D:D:D
Anolis - odpusc sobie radzenie:D:D:D
O roslinkach wiesz co nieco ale to zamalo:D:D:D
Pozdrawiam:))))))

42d3e78f26a4b20d412==