PDA

Zobacz pełną wersję : CITES - co z tego wyniko



pylius
05-03-2012, 05:37
Cześć

Miałem napisac co wynikło z mojej sprawy, otóż:

Byłem umówiony z panią z urzędu na inspekcje węży w celu sfotografowania i zobaczenia gatunku który chce rejestrować, w środe o godzinie 12:00 przybyła pani z urzedu, ale hehe to troche śmieszne - razem z Nią przybyli panowie ze straży miejskiej i policji, prosto mówiąc - przybyła cała grupa funkcjonariujszy - brakowało tylko straży pożarnej .

Nikt z panów poza, jednym panem ze straży miejskiej nie wszedł do pokoju na jakieś oględziny - ale pokazałem wszystkie gatunki , pan sfotografował je i terraria , a pani z urzedu przedstawiła mi mój wniosek które zaniosłem wcześniej do urzedu i powiedziała czego brakuje - musze (albo i nie ) napisac w czym trzymam węże , nie tylko morelie ale kobieta poprosiła abym na wniosku napisał wszystko co posiadam i w jakich terrariach je trzymam.

Całą wizyta trwała może 20 min - a potem mój sąsiad pytał się czy to był nalot na lokalną mafię czy co ? W sumie to takiej akcji nawet w rodzinie Sporano nie widziałem chyba :-), bo najpier zebrali sie przed moją klatką czekając na panów z policji którzy zaparkowali pod moimy oknami a potem dzielnie ruszyli do mnie.

Po świętach wybiore się do urzedu ze skorygowanym wnioskiem , ale dołącze także prośbe o rejestr mojego regiusa - ciekawe czy znowu zrobią nalot aby obejrzeć który to.

Dodam tylko że podczas wizyty regius wymknął mi się z terrarium i powiedziałem, że jeden wąż gdzies pełza po miszkaniu - ciekawie zareagowali :]

Trzymajcie kciuki za mnie , może kiedyś ta rejestracja dojdzie do skutku ;-)

Foxtrott
05-03-2012, 06:02
heh, jak o taka jazda to może ja tesh zarejestruję swoje zwierzaki:P

Sklipkan
05-03-2012, 07:11
W moim 10-cio pietrowym bloku,stare dewoty po takiej inspekcji mialyby gadania na najblizsze kilka lat !!!

nazer
05-03-2012, 07:12
dobreeeee heh, nastepnym razem przyjda z psem tropiacym by w razie ucieczki jakiegos gada mogli go szybko wysledzic i zlikwidowac ewentualne zagrozenie ataku ze strony niepochamowanej krwiozerczej bestii :)))))))))
Bede trzymal kciuki
Pozdrawiam Nazer.

Krzysztof.W
05-03-2012, 09:19
Powodzenia Pylus, Porąbane, oj porąbane jest w Polsce.

Leny
05-03-2012, 09:28
Hehe.. na prawdę świetna historia. Mogłeś zainstalować ukrytą kamerę ;) Na szczęście jesteś chyba pierwszym w Polsce hodowcą, który został tak potraktowany. U mnie wystarczy tylko złożyć podanie o rejestracje i po 2 dniach już zwierzaki są zarejestrowane (CITES'owe).

Pozdrawiam
Leny

Black
05-03-2012, 09:57
To jak juz tak gadamy to ile taka przyjemnosc kosztuje?
Chcial bym zarejstrowac kameleona Jemenskiego:)

doro
05-03-2012, 12:15
ja chyba sobie zarejestruje ctenosaua similis:)mam nadzieje ze niebede mial takiego nalotu:D

Fryta
05-03-2012, 12:32
Pylius.
Z tego co sie orientuję nie mają prawa zmuszać cię do zgłaszania a zwłaszcza rejestracji zwierząt nie będących przedmiotem (brzydkie okreslenie w stosunku do żywych stworzeń) ustawy. Powinny ich interesować jedynie gatunki podlegajace ograniczeniom. TYLKO TEGO WYMAGA USTAWA. Takie działanie jest co najmniej naciągane.
Proponuję pokazać im wydruki ze strony: http://www.terrarium.org.pl/index1.html To ich pewnie troche przerazi ale może wreszcie zobaczą o co chodzi.

Evoker
05-03-2012, 23:07
Zgadzam się z Frytą! Pylius nie daj się wmanewrować! Rejestruj tylko gatunki które tego wymagają, nikt nie ma prawa wymuszać na Tobie czegoś o czym nie mówi ustawa. Jeżeli twierdzą inaczej niech pokażą Ci to w ustawie bądź pokażą pisemny nakaz rejestracji i opisów terrariów. Nie zgódź się na jakiekolwiek opisy co i w czym trzymasz bo za jakiś czas może to byc materiał przeciwko Tobie. Olej ich!
Złożyłeś wniosek - to był Twój obowiązek, w terminie 30 dni masz dostać pisemną odp na jego temat (marzenie..).
Jakikolwiek dokument z opisem innych gatunków podpisany przez ciebie może się stać przyczyną nalotu Sanepidu, Zielonych i Radio Maryja - pamiętaj węże to symbol Szatana!
Absolunie bym się nie zgodził na cokolwiek o czym nie mówi ustawa, poproś o podstawę prawna!

dr Robert
06-03-2012, 05:12
Pod adresem podanym przez Frytę jest procedura przyjmowania nowych członków do PST. Czy jest tak skomplikowana, że ma przerazić urzędników ? :))) Mniemam, że to pomyłka.
O Konwencji Waszyngtońskiej wraz ze spisem gatunków jest sporo na stronie Ministerstwa Środowiska (www.mos.gov.pl trzeba wejśc na "strony tematyczne", natomiast Ustawa o ochronie przyrody, gdzie są warunki rejestracji zwierząt z list CITES (art. 27) jest na stronie: http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/ustawy/op_n.html
To jest wszystko. Nie ma w tej sprawie żadnych rozporządzeń bo ustawa takowych nie przewiduje. Przepisy ustawy stosuje się wprost.
Ja bym nie zgodził się na żadną rejestrację zwierząt spoza listy CITES. Tego nie przewidują żadne przepisy.
A co do wizyty delegacji to nie dziwiłbym się gdyby urzednicy wzięli ze soba np. specjalistę od oznaczania gatunków, ale policja czy straż miejsca ? Po co ? Byli tam jako ochrona urzedników ?
Chyba zainteresowałbym sprawą mass media.

Na marginesie Doro nie zarejestruje Ctenosaura similis bo Ctenosaura nie jest na listach CITES.

Fryta
06-03-2012, 14:00
Przepraszam za błąd. Widzę, ze mój link nie działa jak należy. Na stronie PST (www.terrarium.org.pl) trzeba wejść w dział Rejestracja. Tam są proponowane wzory dokumentów. Przepraszam za zamieszanie.

Polecam tez adres: http://www.mos.gov.pl/cites-ma/index.html Tam można trafić m. in na pełną listę gat. CITES.

Evoker
14-03-2012, 09:05
W dniu dzisiejszym po 6 tygodniach oczekiwania otrzymałem Decyzje o Wpisie do Rejestru Zwierzęt Egzotycznych Przetrzymywanych w Niewoli o nr 001 wydany przez Urząd Miasta Opola, Wydział ble ble ble.
Łącznie wniosek o wpis+oświadczenie woli = 5,50zł. Za Wpis = 11zł.
Całość opłat wniesiona w znaczkach skarbowych. Opłacało się czekać i skorzystać z informacji i wzorów z www.snakes.pl ! Polecam!

42d3e78f26a4b20d412==