PDA

Zobacz pełną wersję : mój pupil**foto**



ELF_UR
25-09-2012, 04:29
jest bardzo wyrozumiała

ELF_UR
25-09-2012, 04:39
wąż ma około 120cm

dux
25-09-2012, 04:40
masz świra

Neo
25-09-2012, 05:58
i to niezłego z takimi węzykami tak się zabawiać (joke) :D

RAMMSTEIN1
25-09-2012, 06:30
hehehe - fajna fotka :D:D:D:D

FRED17
25-09-2012, 06:54
nizły grubas z niej wypas wężyk

ELF_UR
25-09-2012, 07:19
te weze strasznie lubią być razem

Neo
25-09-2012, 07:51
A chcialem sie zapytać one to jadowite prawda?? jak bardzo ta żmija?? i ten grzechotnik bananowy tez jak bardzo??

Gacek
25-09-2012, 08:05
Prosze powiedz tylko ze maja usuniete gruczoły jadowe(mam na mysli te zmije gibonskie)

ELF_UR
25-09-2012, 08:48
nie! nie ma usunietych gruczołów. ja osobiście sądzie że usuwanie gruczołów jadowych węza jest to okaleczenie i meczenie wezy. żaden z moich wezy jad... nie ma usunietych gruczołów. wole je mieć takie jakie są w naturze i jakie je przyroda stwożyła

ELF_UR
25-09-2012, 08:50
grzechotnik bananowy jest stosunkowo słobo jadowity , zmija gabońska ma śmiertelny jad. ale to nie znaczy że na bananówke nie uważam tak samo jak na żmije. ten i ten wąz jest jadowity i trzeba zachować szczegulna ostrożnośc

Neo
25-09-2012, 11:21
I ty jeszcze ją bierzesz do ręki?? rozumiem pająki ale śmiertelnie jadowitego węża??!! :o

Foxtrott
25-09-2012, 11:40
a co na to twoja rodzinka??

FRED17
25-09-2012, 14:36
ELF ugryzł cię jakiś wąż kiedyś?

ELF_UR
25-09-2012, 14:36
Nie miała nic do moich zainteresowań z młodzieńczych lat, teraz juz jestem dorosły wiec sie nie wtrącaja.

Xeo
25-09-2012, 15:04
ELF ...........brak slow.......moglbym to pozostawic bez komentarza....ale musze...
PIEKNY WAZ !!!!! chce ale nie umiem powidziec nic innego.... poprostu orgazm

ELF_UR
25-09-2012, 15:11
tak

FRED17
25-09-2012, 16:38
No mnie równiesz twoje zbiory zagieły!!!!

pppppp
26-09-2012, 05:21
orgazm to będzie jak go ugryzie,
ludzie czym wy się podniecacie???
jak łatwo zaimpnować i przyszpanować głupotą (bo napewno nie jest mądre branie gabońskiej na ręce)
elf_ur chwalisz się swoją dorosłością a ze zdjęcia nie wynika abyś był poważnym człowiekiem, to że masz ponad 18 lat (a napewno nie masz więcej niż 20) to jeszcze nie świadczy o tym ze jesteś dorosły

_INVISIBLE_
26-09-2012, 05:42
Ladne fotki nie mowiac o wezach

Fryzjer
26-09-2012, 08:43
powiem jedno koles jest ZRYTY

koleś
26-09-2012, 11:03
masz błąd w napisie na fotce:P (Bitis gaboniCa)
żmija gabońska to mój ulubiony gatunek, i przeciwieństwie do innych nie uważam cię za świra, lecz wręcz podziwiam!!!!!!!!

ELF_UR
26-09-2012, 12:01
heh człowieku zajmuje sie jadusami od 14 roku życia a w tym momecie mam 20 skonczone
i niczym nie szpanyje poprostu pokazuje ludzia że weze jadowite nie sa w cale takie zabujcze i agresywne jak by to wynikało.
i powiem ci jeszcze jedno zmija gabonska jest dużo spokojniejsza od zwykłej taeniury czy cenchri.
a to że ja wziołem w tedu na rece to jest moja sprawa wiec sie nie wtrącaj.
jedni jeżdza na motorach 300 na godzine ja sobie wziołem zmije
to na to samo wychodzi!!!!!!!

ELF_UR
26-09-2012, 12:02
dzieki za inteligentna odpowiedz pozdro...od regiusa

ELF_UR
26-09-2012, 12:03
dzieki wiem za póżno sie kapnołem. ale dzieki

pppppp
26-09-2012, 13:24
możesz brać do ręki to co chcesz (gorący węgiel, potłuczone szkło, jadowitego węża mnie to g.... obchodzi) ale nie wrzucaj tego na publiczne forum, ty masz 6 letnie doświadczenie z jadowitymi (14 lat i już wąż jadowity nawet jak to był trimek to i tak przesada), ktos takiego moze nie mieć i widząc taką fotke będzie chciał to powtórzyć, jemu może się to nie udać,
tą skończoną 20 to mi zaimponowałeś nie ma co, normalnie się prawie posikałem, chcesz pokazywac charakter jadowitych węży to pokazuj rodzinie w domu a nie publicznie, jest to zabawa ze zwiewrzakiem grożnym dla zdrowia i życia człowieka i zawsze będę taką potępiał, a jak chcesz wiedzieć dlaczego to ci wyjaśnię :
podcza studiów chemi na politechnice wrocławskiej na biotechnologi pisałem pracę o składzie i działaniu jadu węży na organizm u ssaków, przerobiłem masę artykułów i zdjęć ludzi pogryzionych przez jadowite weże i nie były to takie słodkie fotki jak twoja,
inna sprawa ze trzymanie zwierząt uznanych za niebezpieczne dla zdrowia i życia (a takimi są węże jadowite, min trimki) w domu jest w Polsce zabronione i karalne więc czym się tu chwalić i co pokazywać

koleś
26-09-2012, 14:19
ELF_UR mam do ciebie jedno pytanko: jak to cudeńko oswajałeś???
(moje gg-3760107)

ELF_UR
26-09-2012, 16:42
gabonska jest z charakteru sopokojna. to nie jest boa że można sobie na wszystko pozwolić trzeba uważac na każdy jej ruch.

Fryzjer
27-09-2012, 03:39
pppppp - słowa uznania odemnie

Lord_Leoric
27-09-2012, 17:19
Równiez się zgadzam z pppppp !!! Jeszcze cie kiedys przypadkowo upieprzy ten gabon i dopiero bedziesz miał! A co jak sie media na ten temat dowiedzą??? Rozgloszą to na całą Polskę.... A wiadomo jak to w wiadomosciach mowią! Wg nich wszystkie weze to sa niebezpieczne! Jeszcze przez to wiekszosc terrarystów na tym ucierpi! A najgorsze to bedzie jak zakarzą np hodowli wiekszosci zwierzat egzotycznych! Wlasnie przez taką glupote...

ELF_UR
28-09-2012, 09:05
nie sadze zeby zakazali chodowle. a to że ruzykuje to jest tylko moja sprawa wiec sie nie wypowiadaj. i sorry za za bardzo naświetlona głowe:p

Lord_Leoric
28-09-2012, 12:07
Dobra... nie bede juz nic komentowal... Ale wciaz uwazam ze wezami jadowitymi powinni sie zajmowac bardziej doswiadczeni hodowcy (oczywiscie nie mowie ze ty nie jestes doswiadczony... bo tego nie moge ocenic...). A co do gabona... To naprawde jest ładny... Ale i tak nie mam zamiaru brać się za węże jadowite...

Grochu
29-09-2012, 19:18
no świr troche jesteś - ale nie będe Cię krytykował!
węże ładne, tylko jedno pytanie mam:
masz jakąś surowicę pod ręką?

ELF_UR
30-09-2012, 10:33
:(

[RED-689]
30-09-2012, 21:22
Rowniez i moje slowa poparcia dla wypowiedzi "pppppp". Dodac moge tylko tyle ze sam osobiscie mam sporo pajakow (w tym Poecilotherie, Haplopelmy, Citharishiusy etc.) ale nie porownywal bym ukaszen zmiji gabonskiej z ukaszeniem nawet tego rodzaju ptasznikow. Po czesci warto czasami byc czasami odpowiedzialnym za otoczenie i (ale to tylko moje odczucie) nie chcial bym miec kogos takiego za sasiada. Wazna jest tez relacja ilosc jadu na mase ciala... a z tego co widze nie meczyl by sie za dlugo :-)

Pozdrawiam

biruit_ka
01-10-2012, 00:51
Witam.. postanowiłam sie rowniez wypowiedziec na ten temat..rowniez uwazam ze branie tak jadowitych wezy na rece nie jest zbyt madre..aczkolwiek widzialam jak zachowuje sie ten waz w roznych sytuacjach, jest spokojny i nie agresywny. jak sie zaczyna niepokoic to adrazu slychac wiec latwo przewidziec kiedy nalezy dac mu spokoj. pppppp a co do ludzi chcacych nasladowac .. najpierw Ci ludzie musieliby wydac troche pieniedzy na tego weza i w dodadtku jeszcze go sobie skads zalatwic zeby moc cos takiego chciec...a jezeli Ty wiesz skad wziac takie weze to jednak wynika ze cos z tym masz do czynienia. slowa uznania dla studenata politechniki wroclawskiej... dobrze ze sa ludzie ktorzy tak duza wiedza o jadzie i jego dzialaniu. tylko nie oceniaj ludzi po tym jak sie wygladaja.. bo mozna sie przejechac.
pozdrawiam
legalize...

pppppp
01-10-2012, 01:07
nie oceniam ludzi po wyglądzie ale po tym co robią, nie chodzi mi dokładnie o tego węża ale ogólnie o jadowite, a co do ceny: trimki na forum są tańsze od zbożowek a swego czasu w sklepie we wrocku na odrzańskiej była do kupienia żmija sykliwa albo gabońska (nie pamietam terza dokładnie) z gruczołami jadowymi koszt był 700zł co nie znaczy że to jest kwota poza zasięgiem jakiegoś hodowcy amatora

biruit_ka
01-10-2012, 01:24
:) to nie wiem skad Ty zbozowki zalatwiasz ze sa drozsze od trymkow:). a co do wezy jadowtych w sklepach to moze powienienes sie wziac za tepienie tego procederu bo widze ze dobrze Ci idzie.:))) pozdrawiam.. a no i nie wiesz czy maja jeszcze tego arietansa czy gabonice?? moze sie tym zajmij?

pppppp
01-10-2012, 02:11
nie wiem bo od dwóch lat nie mieszkam we wrocku

biruit_ka
01-10-2012, 02:27
a teraz odpowiedz na pytanie:) czy ten waz Ci sie podoba?? pomijajac juz sam fakt ze jest trzymany na rekach.. . chodzilo o samo piekno b. gabonica a nie o to czy potepiasz czy pochwalasz... mnie podoba sie BARDZO:)

pppppp
01-10-2012, 02:29
każdy wąż mi się podoba !!! ale tu nie chodzi o wrażenia estetyczne a o niebezpieczeństwo jakie za sobą niesie trzymanie go na rękach, koniec więcej uż nie piszę w tym poście
pozdrawiam tych co się ze mna nie zgadzają i tych co mają odmienne zdanie

[RED-689]
01-10-2012, 07:09
>a jezeli Ty wiesz skad wziac takie weze to jednak wynika ze cos z tym masz do czynienia.

Mniej wiecej mozna to tak ujac. Jezeli masz dostep do granatow i wiesz skad je zalatwic to biegaj z nimi po ulicy. Jakos nie przekonuje mnie to.

biruit_ka
01-10-2012, 09:32
nie ważne jakie zwieże wazne że jest jadowite czy to waz czy pqjak lub nawet osa. wszystko powinno byc zakazane albo dozwolone. ja moge tak samo jak ty porównać vipere ursinii do crawshaja i co powiesz na to

ELF_UR
01-10-2012, 09:43
racja

[RED-689]
01-10-2012, 11:31
Apropo podoba/nie podoba o wiele ladniejsza jest Bitis nasicornis. Ale to tylko kwestia gustu.....

[RED-689]
01-10-2012, 11:45
Powiem na to ze V.ursinii podaje jednorazowo 5ml jadu na ktory nie masz surowicy a nawet dostepu do niej. Co ciekawsze mysle ze nie znasz nawet jej ceny ktora juz mogla by Cie zaskoczyc. Ukaszenie C.crawshayi czy H.lividum moze w najgorszym przypadku skonczyc sie paralizem choc o takich nie slyszalem.

Nie koniecznie zakazac wszystkiego albo niczego. Moze to nie ten kraj albo nie ten czas ale powinni byc rzeczoznawcy. Chociaz po liscie ras niebezpiecznych (psy) moze i lepiej ze jest jak jest chociaz to do konca nie jest normalne.

Choc moze nie jest to w moim stylu ale z pewnoscia zakazal bym hodowli Bitis gabonica itp. bo nie jest to to samo co Trimeresurus'y czy np. w innym poscie umieszczony (nawiasem mowiac sliczny) Oxybelis fuligidus jak sie nie myle.

Pozdrawiam

[RED-689]
01-10-2012, 11:49
....a jednak sie myle bardzo podobny Ahaetulla nasuta.

Serpent
05-10-2012, 12:16
sprostowałbym tu informację o Vipera ursini o wstrzyknięciu 5ml można ''pomarzyc'' ten gat. ma bardzo małe gruczoły jadowe w których połowa by ni była zmagazynowana a co dopiero 5 ml jej jad również ma słabą toksyczność powiedziałbym że jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest na pewno bezpieczniejsza od Trimeresurus stejnegeri itp. (ukąsiła znajomego i po niedługim czasie wyszedł z tego ręka była minimalnie napuchnięta) myślę że to na tyle tak dla wyjaśnienia.

Pozdrawiam
Serpent

celw
07-10-2012, 14:38
Sądze, że zdjecia b.wiele mówia, czy chłopak sie zna na węzach, nie wygląda na straceńca i fakt takiego postepowania ze ż.gabońską swiadczy o tym, że wie o jej spokojnym zachowaniu i że przed atakiem daje sygnały niezadowolenia.
Ile potrzeba lat, zeby sie znać? Kilka lat bystrej obserwacji i sporo przeczytanej literatury dla pasjonaty wystarczą, a on jest pasjonatą. Niemniej wąz piekny
i az prosi sie zeby go przytulić ;-) Jestem w stanie zrozumieć jego uwielbienie.
Sam mam czasem ochote pobawic sie z trimkiem, ale na szczęscie mam w cholere innych zwierżąt.

42d3e78f26a4b20d412==