PDA

Zobacz pełną wersję : Agkistrodon contortrix



ELF_UR
27-09-2012, 09:04
Witam chce poruszyć sprawe chodowli jadowitych wezy.bo uważam że powinna być dozwolona i legalna.każdy ma swój rozum i powinien chować co mu sie podoba.np.ile ludzi chowa niebezpieczne psy i do nich sie nikt nie przyczepia choć powinni mieć pozwolenie.
pozdrawiam

ELF_UR
27-09-2012, 09:05
zakazany owoc ;p

ELF_UR
27-09-2012, 09:06
szukam do niego żony moze mi troś pomoże:(

Double
27-09-2012, 09:34
nie zgadzam sie z toba elfurze!!!!!!! hodowla wezy jadowitych nie powinna byc dozwolona dla kazdego. wyobrazasz sobie smarkacza ktory sobie kupuje taka na przyklad zmije gabonska, matce mowi ze to niegrozny wążyk, a potem taki wezyk go dziabnie i chlopak kopnie w kalendarz bo w polskich szpitalach nie ma na to surowicy!!!! pamietaj ze nie kazdy ma rozum!!! brzmi to moze dziwnie, ale mysle nie kazdy np jak ty hodowalby sobie taka zmije czy inna bananowke patrzac na nia tylko przez szybke i zachowujac wszelkie zasady ostroznosci i BHP. przeciez sam ten ostatni przypadek ze zmija zygzakowata, rzekomo "udomowiona" ktora dziabnela mala dziewczynke, mowi za siebie! co do ludzi, ktorzy maja psy, owszem, czepiaja sie nich! przeciez niektorzy hoduja te nieszczesne psy, np bulteriery jako maszyny do zabijania i straszenia! i ty uwazasz ze weze jadowite - smiertelne zagrozenie- moze sobie hodowac kazdy lepszy glupek?!

ELF_UR
27-09-2012, 10:14
po 18 roku zycia tak za pozwoleniem. dałem przykład z psami i wyraznie powiedziałęm za POZWOLENIEM.A DZIECKO BY POZWOLENIA RACZEJ NIE DOSTAŁO NIE UWAŻASZ. MYŚLE ŻE OD PSÓW GINIE WIECEJ LUDZI NIŻ OD JADOWITYCH WEŻY W POLSCE.I UWIEZ MI NIKT POZWOLENIA NIE SPRAWDZA. MAM KUPE ZNAJOMYCH CO CHOWAJA TAKIE PSY I JAK NIKT NIE SPRAWDZAŁ TAK NIE SPRAWDZA!

SNAKES
27-09-2012, 11:24
Witaj,

gdyby pozwolenie było wydawane po dokładnych badaniach psychiatrycznych oraz corocznej składce do banku surowicy (taki bank musiałby powstać i być w 100% finansowany z obowiązkowych składek), jednocześnie z obowiązkiem posiadania ubzepieczenia OC - myślę że miałoby to sens.

Pozdrawiam

Double
27-09-2012, 13:36
ELFUR! sam mowiles ze weze jadowite masz od 14 ROKU ZYCIA! i co, dali pozwolenie 14latkowi? i tak przetrzymywanie w polsce wezy jadowitych jest NIELEGALNE

helloderm-Białystok
27-09-2012, 14:54
Witam!!!!!!!!!!!!
Zgadzam się z tobą w 100%.Hodowla węży jadowitych powinna być legalna.
Pozdrawiam!!!!!!

PS.Skąd masz te wszystkie węże????????????????????:)

ELF_UR
27-09-2012, 15:20
sorry wszystkich że poruszyłem ten opczywiście nierealny i debilny temat. jeszcze raz sory.

ELF_UR
27-09-2012, 15:22
dzieki za wsparcie. weze mam ze sklepu zoologicznego ;P

Lord_Leoric
27-09-2012, 17:36
HAhaha.... A co to, my mieszkamy w Afryce czy Australii ze porownujesz ilosc pogryzien psów z iloscią ukąszen wezy jadowitych ?? :P POwiem ci dlaczego w Polsce jest wiecej pogryzien przez psy niz ukaszen przez weze..... BO NIE MA W POLSCE JESZCZE TYLU LUDZI (takich jak ty) KTORZY HODUJĄ OD 14 ROKU ZYCIA JADOWITE WĘŻE!!! I mam nadzieje ze ta liczba sie nie zwiekszy...

Nikos
27-09-2012, 17:40
Siema.
Nie wiem jak dlugo jestes na tym forum ale kiedys byl juz taki post o hodowli jadowitych. Wypowiedzialo sie tam bardzo duzo osob. Specjalnie dla Ciebie go odszukalem. Jest tam bardzo duzo argumentow na tak i nie. Jak Ci sie zachce to mozesz sobie poczytac ;)

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=2586&t=2586

POZDRAWIAM

Nazer
28-09-2012, 06:40
Siema all, wedlug mnie to nie debilny temat Elfie wrecz bardzo wciagajacy ktory powinien miec swoj final. Ja jestem rowniez za legalizacja hodowli jadowitych wezy przez prywatnych hodowcow ale tak jak napisal Snakes ze na odpowiednich aktach prawnych, ( sadze ze badania psychologiczne to tez nie zly pomysl). To mozna porownac do legalizacji Marihuany w Holandii. Ci ktorzy palili przed legalizacja pala dalej a ci co chca sprawdzic jak to smakuje nie musza sie chowac, a panstwo teraz moze przynajmniej bardziej skutecznie kontrolowac sprzedaz tego srodka a takze czy nie sprzedawany jest syf. Tak samo u nas urzednicy mieli by wieksze pole do popisu, moze zmniejszyly by sie paranoje i niewiedza urzednikow, ktorzy jakze czesto uwazaja dany gatunek za calkiem inny niebezpieczny dla zycia. Drugi przyklad to Czechy, oni moga hodowac jadowite weze, pajaki itp. I jakos nie slychac w telewizji ze z dnia na dzien umieraja setki obywateli.
Ale zyjemy w kraju w jakim zyjemy. Moze nasze mlode pokolenie cos zmieni oby.
Pozdrawiam all
Nazer
ps. i jeszcze jedno dla tych ktorzy krytykuja hodowcow jadowitych wezy a maja ptaszniki moje pytanie brzmi Dlaczego wam wolno lamac prawo, dlaczego nie sprzedacie swoich pajakow??Jadowite to jadowite i tyle, wiec wasze teksty dla mnie to PARADOX

pppppp
28-09-2012, 08:51
różnica jest taka że jak cię uwali kędzior lub smithi to masz bąbla i trochę popiecze, wypijesz wapno i po sprawie a zabronione jest nie trzymanie zwierząt jadowitych (pszczoły też są jadowite) tylko zagrażających życiu, dlatego ptaszniki są legalne a węże jadowite nie a pozwolenie na trzymanie jadowitych nie porównuj do palenia trawy bo to się ma jak piernik do wiatraka, ja naprzykład bym sobie nie życzył aby sąsiad za ścianą (mieszkam w bloku) miał np kobrę bo tak mu się podoba nie chciałbym aby kiedyś mój dzieciak spotkał ją na klatce bo ktoś czegoś niedopilnował
i całe szczęście że zakaz nie zalezy od nastolatków tylko od paru osób starszych w sejmie

ELF_UR
28-09-2012, 08:54
wiem dzieki
wiem że sa argumenty na tak i nie i zawsze bada bo zawsze beda osoby przeciwne.
trudno!!! to polska nie elegancja francja!

ELF_UR
28-09-2012, 08:57
dzieki widze że udeżyłes w samo setno. i według mnie masz racje w 101%

ELF_UR
28-09-2012, 09:01
hehei jescze raz he a co powiesz na temat np. ahaetulli (ahetuli) jak ma tak słaby że nie jest odczuwalny prawie dla człowieka a ponadto zeby jadowie ma tak głegoko w szczece że nie moze ukasic człowieka,a np. głupi i bardzo łatwy w dostaniu i po starsznej niskiej cenia p.murinym. czy crawshaj. jest według ciebie nnie grozny dla dziecka!!!!!! pomyśl a potem coś wrzucaj. dlalej sie nie wypowiedam bo uwazam że nie warto heeheh

Neo
28-09-2012, 09:02
Z tym ugryzieniem to nie tak. Jak ci ugryzie pszczoła to masz bąbla i troche piecze, jak smithi albo kędzior to masz spuchniętą ręke i bardzo boli(pijesz wapno ale i tak boli). A co naprzykład z ptasznikami takimi jak Stromatopelmy, Pterinochilusy i Peocilotherie??Są groźne i nieiwiem czy nie bardziej niż niektóre jadowite węze, więc węze powinny być połlegalne: od np 21lat, po przejściu badań i tak jak ktoś już powiedział powinien też powstać bank surowicy do którego chodowcy beda musieli oddawać jad.

Neo
28-09-2012, 09:04
Aha to powiedział Snake :)

Double
28-09-2012, 13:04
ja i tak dalej niewiem dlaczego elfur uwaza ze dziecko nie powinno dostac 'upowaznienia' na jadowite, skoro sam je hoduje od 14 roku zycia.... 14sto latek? no ja nie moge

biruit_ka
21-12-2012, 05:50
i nie zrozumiesz bo nie wiesz o co chodzi.....

42d3e78f26a4b20d412==