PDA

Zobacz pełną wersję : skandaliczny plagiat



pepre
23-03-2012, 10:26
nie mozna tego w inny sposob okreslic niz wlasnie przez te dwa slowa.

Dzisiaj zajrzalem na "oferte" terrarystyka.com.pl, ku mojemu milemu rozczarowaniu, zobaczylem ze przybylo tam wiele informacji. Gdy otworzy sie dzial "gady" rozwinie sie ogromna lista roznych gatunkow zwierząt. z racji iz znam sie rpzedewszystkim na gekonach, na nich wlasnie sie skupilem.

Wscieklem sie gdy zobaczylem ze widnieje tam opis "Gekon liścioogonowy" ktory nie tak dawno opracowalem z kolega, poswiecajac na to wiele nocy, czasu, wysilku. Tabelka tego gekona jest ZERŻNIĘCIEM mojego opisu. Zreszta podobnie jest z niespotykanym w handlu gekonem, "Diplodactylus galeatus" o ktorym informacje w internecie jest bardzo trudno znalesc. Kolejnym przykladem tego jest opis AKURAT kameleona "Furcifer campani" rzadko spotykanego w obrocie (prawie nigdy) a przeciez bylo tyle roznych "furcifer" do wyboru, lateralis, pardalis... o ktorych informacje w internecie mozna łatwo znaleść. Widocznie jeszcze latwiej bylo przeczytac opis po polsku i streścic go.

Nie byloby w tym nic zlego, gdyby podano autorow tekstow macierzystych, badz zrodlo. By bylo ciekawiej, pod każda zerżnięta tabelka nie ma autora jej, by nie móc pojedynczej osoby oskrażyć o pomijanie praw autorskich. w tym wypadku Caly serwis ponosi odpowiedzialnosc, jest winien ktory na dodatek wynagradza ta kradzież roznymi nagrodami i wrecz do tego zachęca.


Jest to KARYGODNE

AGAM
23-03-2012, 12:23
Chyba masz racje... wile tabel zawiera informacje identyczne z tymi na stronie a w opisie agamy błotnej także znalazłem wiele podobieństw (takze w liczbach) a ja ten opis robiłem na podstawie artykułu w czasopiśmie które udało mi się zdobyć w Stanaach iwec wątpie żeby ktoś także się na nim wzorował...

Fryta
23-03-2012, 13:46
Nigdy ne myślałem, że stanę w obronie tej strony ale tym razem przyznam racje. To dość dziwna zbieżność. Zresztą dotyczy ona wielu rzeczy. A zreszta, kłóćcie się między sobą. Ja już mam to wszystko gdzieś...

Hari
23-03-2012, 14:28
Wiec dlaczego zamieszczasz temat tutaj, a nie na terrarystyce, skoro własnie do tego serwisu masz pretensje? Nie twierdze, ze Twoj zal jest nieuzasadniony, wrecz przeciwnie, skoro uwazasz, ze masz podstawy by tak sądzic, ale tutaj raczej nikt nie wyjaśni Ci tego preblemu. Tak mysle. Pozdrawiam.

Fryta
23-03-2012, 15:05
ok. Już sie nie odzywam. Ten jeden raz chciałem stanąć w obronie. Już więcej nie będę. Przepraszam.

pepre
24-03-2012, 02:15
fryta wydaje mi sie hari pisal do mnie.

Temat zamiescilem tutaj, bo wiem na jakich zasadach dziala forum na terrarystyce, przypomne moze post "leny"ego na moj temat. Leny zamiescil post, jedna osoba cos dopisala (ktora mnie nawet nie zna) a Kober dorzucil swoje trzy grosze, i zamknal temat. Oczywiscie po zakmknieciu tematu alicja swoje 3 grosze dorzucila. i tak sprawe zalatwiono, zamiast ją wytlumaczyc.
Predzej tutaj to wyjasnimy, gdyz wiem ze napewno "sasiedzi zagladaja do naszego ogrodka"... niedlugo po zamieszczeniu posta tutaj, dostalem grozbe podania nas do sądu przez "Jeden z redaktorów serwisu Terrarystyka.pl"

911
24-03-2012, 04:26
za co ? pewnie ze to ty ich text bez ich zgody sobie wzioles :D

AGAM
24-03-2012, 05:11
Nie możemy oskarżać ludzi tworzących tamten serwis. Niewiemy czyja to sprawka, a napewno nie wszyscy o tym wiedzieli. Gdyby mnie spytano o zgode wykorzystania moich opisów to pewnie bym się zgodził, ale faktem jest że nikt nie pytał... Wiele osób z tamtego serwisu znam jeszcze z terrarium.com.pl i wielu to naprawde porządni ludzie. Może lubią się przegadywać (Alicja :-D) ale nie są oszustami. Ciężko będzie sprawę wyjaśnić i pewnie to się nie uda... no ale spróbować trzeba.

Devil_
24-03-2012, 05:11
na poczatku prawdopodobnie bedziecie zdziwieni ze pisze gdyz daliscie mi bana juz prawie dobry rok temu i pewnie nadal macie nadzieje ze nie zagladam do was no coz ...

nie znacie dzialania serwisu... autor jest podawany przy opisach tam gdzie nie ma szczegolowego opisu zwierzecie poprostu nie jest podawany autor

co do zarzutow do serwisu i do tabelek: dane ktore sa dostepne na stronie sa ogolne dostepne w necie
Furcifer campani
http://hobbiallat.freeweb.hu/c_index.htm
http://www.herpetobuch.de/bibliothek/echsen/chamaeleonidae/Furcifer_campani.htm
http://www.paludarium-k-furt.de/haltungterra%20m.%20anforderungen.htm

prosze oto 3 linki gdzie sa informacje ktore zostaly uzyte do tabelki ...

uroplatus phantasticus
proponuje wpisac w google.pl lacine i otworzyc pierwsza strone (http://www.geocities.com/reptiluvr/phantasticuscaresheet.htm) ktora sie wyswietli .... jest tam dokladny opis tego zwierzaka z ktorego byly brane dane przez osobe piszaca ...

a co do danych np. przy opisie agamy blotnej chyba dziwne by bylo gdyby byla podawana inna temperatura lub wielkosc ....

gdybysmy chcieli sie uprzec to kolejne opisy zwierzat robione na terrarium a ktore maja swoje tabelki na terrarystyce powinny miec adres naszej strony jako zrodlo chyba ze bedziecie opisywac inne gatunki choc to moze byc dosc trudne gdyz w tej chwili w bazie jest 531 tabel zwierzat...

wiec proponuje zakonczyc ta bezsensowna klotnie i swoista wojne niech kazdy serwis rozwija sie wlasnym torem a nie bedziemy sie podawac do sadu bo jeden i drugi serwis maja taka sama wielkosc dla danego gatunku .... ludzie to jest poprostu chore !!!

no to tyle z mojej strony mam nadzieje ze zanim ktos skasuje moj post (jak zreszta wszystkie ktore pisalem tu kiedys gdy strona byla oskarzana o cos) znajda sie osoby ktore go przeczytaja ....

pozdrawiam
kober

Devil_
24-03-2012, 05:33
a co plagiatow to jakims dziwnym trafem wszystkie nowe dzialy ktore pojawiaja sie na terrarystyce za pewien czas pojawiaja sie na tcp... z ostatnich takich to forum o gekonie lampracim i dzial faq z najczesciej zadawanymi pytaniami....

Nook
24-03-2012, 07:22
mysle ze mowiac ze to terrarium.com.pl sciaga cos od terrarystyka.com.pl jest nie na miejscu, to tak jakby zarzucic gazecie wyborczej ze podobnie jak np. rzeczpospolita zamiszcza dzial ekonomiczny, z notowaniami gieldy...

Uzytkownicy forum sami sie do nas zwrocili o to by powstal jakis sensowny faq bo nie ma takowych w sieci, a dzial gekon lamparci byl koniecznoscia, tez wynikajaca z prosby uzytkownikow forum...

tak to sobie można gadać, a spis terrarystów sam oczywiście wymyśliłeś?

Jaca
24-03-2012, 07:24
O ile dobrze się orientuję to idea faq najpierw rozwinęła się na terrarium. Fakt, że na terrarystyka faq powstało jako pierwsze, ale najczęście pojawiające się pytania żywcem zostały zerżnięte z forum terrarium (wiem, bo sam byłem "twórcą" części tych pytań - w sensie dosłownego ich sformułowania).
A co do tabelek, to faktycznia dziwna sprawa, chociażby ze straszykiem indonezyjskim PSG44, który wcale taki popularny nie jest, a jedyny jego opis widniejący na coponiektórych stronkach, jest mojego autorstwa... Nikt z terrarystyki natomiast nawet nie zapytał się mnie, czy może wykorzystać mój opis do stworzenia tabelki. Zawsze na takie coś się godzę, w końcu chodzi o popularyzację wiedzy o hodowli poszczególnych gatunków, ale nikt nie był łaskaw nawet mnie o tym zawiadomić.

Devil_
24-03-2012, 08:18
widze nook ze podales bardzo dobry przyklad notowania gieldowe ... nie moga byc rozne w roznych gazetach tak samo wielkosc czy temperatura dla danego zwierzaka nie moga byc rozne w roznych serwisach gdyz byloby to chore .... a co do spisu to go wywaliliscie i na dzien dzisiejszy nie ma go u was ... zreszta proponuje przejzec np tabele gekona liscioogonowego jedyne dane ktore sie pokrywaja to jest wlasciwie wilgotnosc no pokarm (zwierzecy) i aktywnosc (nocna)...

jaca co do tabelki straszyka jest ona dostepna w wielu ksiazkach... oraz jest wiele stron gdzie jest dany opis i chyba nie bedziemy sie klocili oto ze temperatura, wielkosc, czy wilgotnosc dla danego gatunku sa takie same w kilku miejscach ... a co do tabelek niestety nie jestem w stanie znac wszystkich serwisow ksiazek, czasopism itd z ktorych ludzie tworza tabelki... zreszta z tego co pamietam tabelke do tego gatunku robil chyba Jasiu_ wiec z nim proponowalbym porozmawiac na ten temat

wiec proponuje skonczyc watek na tym bo to i tak nie ma sensu chyba nie bedziemy sie klocic o temperature czy pokarm dla danego zwierzaka co? skonczmy ta glupia klotnie bo saraz dojdzie do paronoi ze nowo powstale opisy na tcp lub u nas beda musialy miec podane w zrodle drugi serwis gdyz tam jest podana np. temperatura taka sama albo wielkosc....

zreszta takie klotnie nigdy nikomu nie wychodza na dobre wiec niech oba serwisy zyja wlasnym zyciem niech sie rozwijaja i maja jak najwiecej uzytkownikow a wtedy beda zadowolone przede wszystkim zwierzaki dla ktorych tak naprawde robione sa oba vortale....

adampl
24-03-2012, 08:44
Co do Jasia to wydaje mi się, że opierał się przy opisywaniu gatunków (krótkich notek w tabelce) głównie na stronce Łukasza Czoka z PSG (www.phasmids.prv.pl). Są setki gatunków straszyków. Skąd zadziwiająca zbieżność opsywanych gatunków na stronie Łukasza i tych opracowywanych przez Jasia, które pojawiły się na terrarystyce? Zapewne przypadek...

adampl

Awikkularia
24-03-2012, 08:47
Były próby plagiatu z terrarium.com.pl Wszystko się pokręciło. Idea programu partnerskiego na terrarystyce nie miała na celu "zerżnięcia" czegokolwiek. Ale niestety, ludzie są różni... Ja nie przyjmuję do publikacji na terrarystyce opisów i artykułów, które nie mają podanych żródeł, z których się korzystało. Niestety, mam pod swoim nadzorem tylko ptaszniki - zapewniam, że prawie wszystkie (oprócz dwóch czy trzech) tabelek robiłam osobiście, a pod każdym opisem podana jest literatura. Próby plagiatu były od razu wyławiane, a do autorów tegoż plagiatu wysłane zostały wysłane ostrzeżenia. Wracając do tabelek - nie trzeba zrzynać z tpc danych, aby zrobić prostą tabelkę. Wystarczy wpisać na jakiejkolwiek wyszukiwarce nazwę zwierzęcia. Jeżeli zostanie zauważony jakiś plagiat, mam nadzieję, że zostanę o tym powiadomiona i sprawdzę to. Myślę, że straszenie sądami to dziecinada, a wątek nie powinien powstać. Niech taki post powstanie, jeżeli naprawdę zostanie popełniony plagiat.

Pozdrawiam

reveille
24-03-2012, 08:50
"Nie przysyłajcie opisów żywcem zerżniętych z terrarium.com.pl W dodatku co niektórzy podpisują się pod tym swoim nickiem. To łamanie praw autorskich! Program partnerski został wprowadzony po to, abyście sami szukali danych w literaturze, necie itd. Jeżeli korzystacie z czegokolwiek (czasopismo, książka, internet), podajcie swoje źródła, żeby wszystko było w porządku. Nie chcemy chyba, aby znowu były kłótnie i oskarżenia ze strony obu portali?

Informuję, że opisy przepisane z wyżej wymienionej strony nie będą ani wykorzystywane, ani punktowane." - Awi http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2213

karol.majkowski
24-03-2012, 08:52
"widze nook ze podales bardzo dobry przyklad notowania gieldowe ... nie moga byc rozne w roznych gazetach tak samo wielkosc czy temperatura dla danego zwierzaka nie moga byc rozne w roznych serwisach gdyz byloby to chore .... [...]"

zgodze sie z toba kober, devil, notowania fakt, nie moga sie roznic, jednak ZAWSZE gazeta podaje zrodlo swoich informacji (pap, gpw) i wypadaloby, chociazby etyka nakazuje, podac zrodlo zaczerpnietych informacji. Rzeczywiscie podejrzany jest zbieg okolicznosci opisanych gatunkow, ze akurat pada na jeden z dziesiatek, moze setek gatunkow diplodactylus, albo furcifer campani, ktory akurat jest na 1 zalaczniku cites. co z reszta sie powtarza rowniez przy owadach i plazach.

"[...]zreszta takie klotnie nigdy nikomu nie wychodza na dobre wiec niech oba serwisy zyja wlasnym zyciem niech sie rozwijaja i [...]"

to tak jakby machnac reka i powiedziec ze "pana TOKE jest zdrowy, a ten pasożyt przez ktorego chudnie przeciez tez musi sie czyms żywic."

ave

Devil_
24-03-2012, 08:59
Chciałem napisać małe sprostowanie.
Kober pisze spod mojego nicka (czyli spod Devila) tylko dlatego, że jego nick został usunięty już dawno z tego forum. Piszę tak ponieważ co niektórzy myślą, że Kober używa tutaj nicka Devil_, ale to nie jego nick tylko mój, czyli Devila:). Użyczyłem go tylko i wyłącznie w tym poście więc proszę już nie mylić mojego nicka z osobą Kobera:) Dziękuję i pozdrawiam: Devil_

AGAM
24-03-2012, 09:51
Sprawa jest pogmatwana... Z tego co pamiętam Firia - autor opisu agamy błotnej na terrarystyce korzystała z moich rad na temat tej jaszczurki i z moich opisów (jeżeli źle pamiętam to przepraszam, ale tak mi się kojarzy). Nie chodzi mi tu o dane typu wilgotność bo wiadomo że sa podobne, ale o np. wymiary terra czy ilość podawanego pokarmu jaszczurkom w różnym wieku. Troche mi to wygląda na zerżnięcie, ale z drugiej strony sam udostępniałem te informacje i nie moge mieć pretensji że ktoś je sobie zachował i wykorzystał. Zresztą można by też powiedzieć że my zrzynamy ze stron zagranicznych. Problem w tym że na terrarystyce w niewielu opisach jest źródłopis. Myślę że wystarczy go stworzyć i sprawa zostanie załatwiona. Przyznam też ze staram się o utworzenie na tej stronce działu o ssakach w terrariach, ale absolutnie nie kierowałem się tym iż jest on terrarytyce, a jedynie chciałem wprowadzić coś nowego, na czym do tego troche się znam. Stworzyłem już dwa dosyć obzerne opisy i od razu zapowiedziałem że jeśli tu się nie przyjmą wyśle je na terrarystyke. Nie widze w tym nic złego, gdyż jak wspomniał kober obie stronki są po to by pomóc terrarystą i ich podopiecznym a nie po to aby ze sobą konkurować.

Atrax Robustus
24-03-2012, 09:56
Sprostowanie - Pomysl faq, powstal na tcp juz dosyc dawno, wiec nie ma mowy o zadnym kserowaniu z innych vortali.

Fryzjer
24-03-2012, 11:16
Nie ma sie co martwic takie same mamy klotnie
www.osloskop.net - www.osiolek.com


ale moze nawet bardziej ostre ;]


pozdrawiam Barber-Fryzjer

Nook
24-03-2012, 12:14
reveille napisał(a):
>
> "Nie przysyłajcie opisów żywcem zerżniętych z
> terrarium.com.pl W dodatku co niektórzy podpisują się pod tym
> swoim nickiem. To łamanie praw autorskich! Program partnerski
> został wprowadzony po to, abyście sami szukali danych w
> literaturze, necie itd. Jeżeli korzystacie z czegokolwiek
> (czasopismo, książka, internet), podajcie swoje źródła, żeby
> wszystko było w porządku. Nie chcemy chyba, aby znowu były
> kłótnie i oskarżenia ze strony obu portali?
>
> Informuję, że opisy przepisane z wyżej wymienionej strony nie
> będą ani wykorzystywane, ani punktowane." - Awi
> http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2213


Co do postu Awikularii to program partnerski jest w sumie od nie dawna a tamte tabelki czy inne opisy (zapewne przepisane) już od dawna siedzą na stronie (nie wszystkie)
Pozatym zgadzam się kiedyś była bardzo nie miła atmosfera po co to zaczynać, ale jednak prawa autorskie to prawa autorskie nie można tego lekceważyć.

Nook
24-03-2012, 12:16
911 napisał(a):
>
> za co ? pewnie ze to ty ich text bez ich zgody sobie wzioles :D
>
>

Forum to naprawdę nie miejsce na głupie żarty, zastanów się co robisz..
pozatym nie masz chyba z tą całą sprawą łamania praw autorskich związku, powinni tutaj się wypowiadać ludzie którzy zostali w pewien sposób oszukani i pokrzywdzeni

Devil_
24-03-2012, 14:31
agam co do zrodlopisu przy tabelkach nie jest on podawany ale przy szczegolowych opisach fakt ze czasem ludzie proboja przeslac opisy prosto zerzniete z ksiazek ale to juz inna sprawa np. ostatnio jeden z redaktorow odrzucil 7 opisow zywcem sciagnietych z ksiazki "zwierzeta w terrarium" dosta zawsze ludzie beda chcieli isc na latwizne i poprostu spisywac ... a co do tabelek to chyba normalne ze dane liczbowe powinny byc takie same i nam nie przeszkadza ze ktos robiac opis korzysta z naszych tabel poto byly one robione wiec prosze bardzo co innego jest imho sciaganiem opisow zywcem slowo w slowo ... z mojej strony EOT gdyz poprostu niechce ciagnac klotni dalej pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia kiedys mam nadzieje przy milszej okazji

kober

Devil_
24-03-2012, 14:35
nook co do przepisanych opisow przeslij mi ich liste na maila zobacze w jaki sposob sa one przepisane ... a co do tabelek np uroplatus phantasticus proponowalbym je przejzec gdyz ona nawet nie jest podobna do opisu robionego przez pepre wiec nie mam pojecia skad niby podejzenia to ze sie ukazaly w podobnym okresie na obu portalach? oki to by bylo na tyle dzis wyjezdzam z polski prawdopodobnie nie bedzie mnie z tydzien wiec proponuje tak jak pisalem post wyzej zakonczyc to wszystko i spokojnie rozejsc sie do domow ;)

uroplatus
24-03-2012, 17:02
Devil_ przy opisie Uroplatusa phantasticusa nie korzystałeś z linku http://www.geocities.com/reptiluvr/phantasticuscaresheet.htm bo dane z tabelki różniły się np. wielkość tamtego terrarium autor podaje 12.5 - 15 cm (średnia 13.75 cm) w terrarystyka.com.pl podane jest 10 cm. Wielkość terrarium podana w serwisie terrarystyka.com.pl jest podana (80x60x60 cm = 290 litrów) wlinku http://www.geocities.com/reptiluvr/phantasticuscaresheet.htm
około 50 litrów. Więc nie wiem skąd wiziełeś te dane ale na pewno nie z:
http://www.geocities.com/reptiluvr/phantasticuscaresheet.htm
Moze mi podasz skad wziąłeś te dane bo chętnie się dowiem (może jest ich więcej i się czegoś dowiem).

Grzegorz

CD/Tombik
25-03-2012, 01:58
Mysle ze cala sprawe rozwiazalby zródłospis w kazdym opisie.
Wchodzimy na TCP w dzial opisow gatunku wlaczamy pierwszy lepszy opis i zjedzamy na sam dol. Co widzimy ? zrodla z jakich autor korzystal. Mysle ze cała sprawa nie zamienila by sie w skandal gdyby np autor tabelki uroplatusa phantasticusa pod tabelka zamiescil taką o to wstawke:
"Źródło: Opis gatunku na www.terrarium.com.pl autorstwa Piotra Pręgowskiego"
Myśle ze terrarystyce by to nie zaszkodzilo a Pepre nie mialby pretensji. Mozna skopiowac wszystko słowo w słowo i zamiescic na swojej stronie lub nawet w swojej ksiazce o ile poda sie zrodlo. Nie bulwersujcie sie. A ja podrzucam pomysl redaktorom terrarystyki o umieszczenie szczegolowego zrodlopisu pod kazda tabelka oraz opisem szczegolowym.
Dziekuje i Pozdrawiam ludzi z terrarium jak i terrarystyki: CD/Tombik !

Elian
25-03-2012, 03:00
Trzeba podać źródło no i oczywiście mieć zgodę autora tekstu.

Darek Z.
25-03-2012, 13:27
Pepre grasz nie fair.Przede wszystkim czy masz 100 % monopol na zamieszczanie jakichkolwiek opisów zwierząt.Widzę że panuje tu zasada "kto pierwszy ten lepszy".Wy zamieszczacie opis, za jakiś czas ktoś zamieści opis a tu PLAGIAT.O co tu chodzi??Przypomnę sytuację kiedy to napisałem opis dla terrarystyka.com.pl skolopendry, po jakimś czasie widzę u was artykuł o skolopendrach.I nie dziwi mnie to.Nie drę się SKANDAL.
Każdy opis dotyczący jakiegoś zwierzaka zawiera jedne właściwe dane.Ja do swoich opisów korzystam z neta.Czytam na dany temt, obserwuję swoje zwierzaki i piszę.Nie podaję autorów bo ich nie jestem w stanie podać są to wiadomości już przyswojone dlatego piszę "na podstawie wiadomości z neta"
Teraz temat straszenia sądem.Jak już poruszasz ten temat i szczujesz swoich użytkowników na stronę terrarystyka.com.pl (Czyżbyś czuł się zagrożony utratą autorytetu terrarysty) to pisz całą prawdę.Z tego co wiem ( a czytałem twój tekst) to TY pierwszy zacząłeś straszyć sądem.
Zachowujecie się jak dzieci.Jedni i drudzy.Po co???


Z poważaniem QUENTIN.- terrarysta.

pepre
25-03-2012, 14:29
nawiazujac do "sprostowania" i wypowiedzi quentina -
1.Przypomne ze JA tylko prosilem o podanie zrodla tabelek (przeciez chyba gdzies jakos te informacje musza miec swoje zdrodlo... jesli nie, to skad maja terrarysci wiedziec czy sa rzetelne!?) albo Autora danej tabelki. W odpowiedzi na prosbe (przyznam, prosba niczym ultimatum, ale zdaje mi sie ze mam do tego prawo bo czuje sie oszukany) z kolei mi zagrozono sądem, i niemalże od innego uzytkownika dostalem informacje ze sprawa trafi do Krakowskiej prokuratury.

2. Quentin, zgadzam sie z toba w stu procentach ze nie mam ani ja, ani zaden autor opisu, monopolu. Jednak bardzo mnie (jak i osob ktore sie w tej sprawie wypowiedzialy - Jaca, Fryta, Adampl, Agam, Uroplatus ktore rownie sa autorami tutaj zamieszczonych opisow) dziwi niesamowity zbieg okolicznosci ze akurat te wybrane gatunki (heh, uroplatusy diplodactylusy z tego co sie orientuje nigdy wczesniej nie sprzedawane w polsce) znalazly sie w tabelkach. Mam pretensje o samoksztalt tworzenia, gdzie zacheca sie osoby do pisania setek tabel na temat zwierzat ktorych czesto na oczy nie widzialy, nie podajac zdrodla.

3.Co leny ma wspolnego do tej calej sprawy, nie wiem, chyba z tym wątkiem troche nie trafione, bo on nic nie wnosi do dyskusji.

4. co do bestronnosci Atraxa, to chyba nie do konca w nia sam wierzy, pozwole sobie przytoczyc jego slowa z "Ich" forum:
" [..]ale oki na żaden temat sie nie potrafisz wypowiedzieć wiec dobrze ze chociaż na ten
ale teraz przynajmniej doskonale odzwierciedliłeś swoją inteligencję oraz strony która reprezentujesz.
A tak na marginesie to ciekaw jestem czy sam wpadłeś na tak "genialny" pomysł z tą wypowiedzią czy Nook Cię przysłał?? "

5.Piotr Pręgowski, Jest osobą fizyczna, a nie organizacja prawna (terrarium.com.pl). Wnioskujac po Waszych (devil, kober, życzliwy vel atrax) wypowiedziach, mylicie te dwa pojecia, i Moja prosbe/grozbe odczytaliscie jako żądanie Nooka - Pawla P. , wlasciciela (osoby utrzymujacej) serwis terrarium.com.pl ktory z trescia mojego artykuu nie ma nic wspolnego.

6. Uznaje temat za zamkniety, co mialem powiedziec, chyba w dosc zrozumialy sposob wyrazilem. Niestety widze ze sie chyba Tą droga nie doczekam tego o co prosilem. Na kolejne zarzuty nie bede reagowal, jedynie potwierdzilo i uwiecznilo sie moje przekonanie co do dzialania tamtego serwisu.

Nook
25-03-2012, 15:44
> Każdy opis dotyczący jakiegoś zwierzaka zawiera jedne
> właściwe dane.Ja do swoich opisów korzystam z neta.Czytam na
> dany temt, obserwuję swoje zwierzaki i piszę.Nie podaję
> autorów bo ich nie jestem w stanie podać są to wiadomości już
> przyswojone dlatego piszę "na podstawie wiadomości z neta"
> Teraz temat straszenia sądem.Jak już poruszasz ten temat i
> szczujesz swoich użytkowników na stronę terrarystyka.com.pl
> (Czyżbyś czuł się zagrożony utratą autorytetu terrarysty) to
> pisz całą prawdę.Z tego co wiem ( a czytałem twój tekst) to
> TY pierwszy zacząłeś straszyć sądem.

--
to jest do Pepre - wybacz że się wtrące, jakich "swoich użytkowników"?, Pepre wypowiada się jako autor treści a nie jako właściciel serwisu terrarium.com.pl... ehh nie chce mi się już dyskutować bo to mówić i mówić ludziom i tak nic nie zrozumieją.

Nook
25-03-2012, 15:48
> 4. co do bestronnosci Atraxa, to chyba nie do konca w nia
> sam wierzy, pozwole sobie przytoczyc jego slowa z "Ich" forum:
> " [..]ale oki na żaden temat sie nie potrafisz wypowiedzieć
> wiec dobrze ze chociaż na ten
> ale teraz przynajmniej doskonale odzwierciedliłeś swoją
> inteligencję oraz strony która reprezentujesz.
> A tak na marginesie to ciekaw jestem czy sam wpadłeś na tak
> "genialny" pomysł z tą wypowiedzią czy Nook Cię przysłał?? "

bardzo ciekawy fragment szczególne koncówka, ludzie są żałośni...
dlaczego wszystko co piszecie ciągle się wiąże z moja osobą, dajcie mi już spokój... ile razy mam pisać.
Szkoda że musze się dowiadywać o insynuacjach z tego forum

Kendzierzawiec
26-03-2012, 13:13
blah podajcie sie wszyscy do sądu d:))))

42d3e78f26a4b20d412==