PDA

Zobacz pełną wersję : Psychiczny legwan



daf
19-01-2013, 02:27
Mój smok zwariował!!! Wczoraj , gdy pokazałem mu moją kanapkę z serem odrazu oderwał kawałek sera. Gdy zjadł zaczął dziwnie otwierać pysk. Po chwili zorientowałem się, że próbuje ugryźć kawałek sufitu, bo wydawało mu się, że to też ser!!!

daf
19-01-2013, 02:28
A tu dorwał się do bułki drożdżowej...i zaczął wcinać ją z apetytem.

daf
19-01-2013, 02:30
dalszy ciąg zabawy z "bułeczką"... Sorry, że trochę słaba jakość, ale akurat był w ruchu.

Dragonsong
19-01-2013, 03:05
Masz bardzo ładnego lega ale pewnie nie będzie żył długo. :/

Człowieku to nie pies który może jesć wszystko! (nawet psu nie powinno się dawać wielu rzeczy)

daf
19-01-2013, 03:19
ej kurna wiem że nie wolno im dawać wszystkiego ale sam se wziął!!!

MataManX
19-01-2013, 03:22
a jak dziecko samo arszenik weźmie tez znaczy że może go jesć ??

Drobek
19-01-2013, 03:29
Legwan wcale nie jet taki ładny :()

MataManX
19-01-2013, 03:33
ładny może nie być ale nie zauważyłeś że na tym forum jest schemat post + zdjęcie = zachwyty wszystkich wokół ?? takie małe kółko wzajemnej adoracji <lol>

Drobek
19-01-2013, 03:36
Widziałem go na żywo. Sam daf mówi że nie jest piękny, a na zdjęciu wszystkiego nie widać.

meg11
19-01-2013, 04:16
człowieku, jakiś nienormalny jesteś czy jak?
przeczytaj najpierw opis gatunku i to co legwany mogą jeść, zastanów się nad tym i nie przysyłaj takich idiotycznych zdjęć! :/
żeby było się jeszcze czym chwalic.. :/

SMITI
19-01-2013, 04:33
dziwni jesteście... jeśli legwan lubi bułke to dlaczego nie można mu jej dawać ?! ja bym postępował tak jak daf

Blue
19-01-2013, 04:46
No nie!!! Niedość że nie masz o niczym pojęcia to jeszcze obrażasz innych!!! Przez takich ludzi jak Ty czy daf ogromna ilość zwierząt terraryjnych pada. Radze zapoznać się z opisem i później zapraszam do dyskusji...

MataManX
19-01-2013, 04:46
SMITI tu widać twój brak doświadczenia zobaczymy czy będziesz tak samo mówił jak zobaczysz kilka zwierząt długo umierających z powodu złego rzywienia widziałem już żółwie zapasioe do niemozliwości i z krzywicą a wszystko to spowodowane tym że jadły co popadnie legi są jeszcze bardziej czułe na tym punkcie czemu swoim pajączkom bułki nie podasz i jak będą jadły podawaj dalej zobaczymy jak długo pożyją a pozatym ciekawi mnie to czy zwierze roślinożerne karmił byś taką dietą tym bardziej że nie wiadomo co było w mące i innych składnikach tej buły

Dragonsong
19-01-2013, 05:04
Mi osobiście sam legwan sie podoba ale ABSOLUTNIE nie wolno mu dawać takich rzeczy. One powinny jeść liście i trochę owoców. Legwany nie są zwierzętami wszystkożernymi - są typowymi roślinożercami nieprzystosowanymi do pobierania innych pokarmów.

A w załączniku mały leg z koszmarną krzywicą: skutkiem niewłaściwego żywienia i pewnie braku UV. Zdjęcie z http://gallery.pethobbyist.com/index.pl?photo=34576

Chyba nie chcesz żeby Twój leg podobnie wyglądał

daf
19-01-2013, 05:07
ej ludzie odwalcie się wy wszyscy odemnie!!! wiem że legwany nie mogą jeść wszystkiego!!! ale nie słyszałem że nie mogą jeść bułki drożdżowej. Co z tego że raz mu dałem. Robicie wiele hałasu o nic. A ty Matamanx nie mów że jestem nie doświadczony. Nie doświadczona to jest moja stara która chciała legwanowi ser żółty dawać jako podstawowe jedzenie. Raz dana bułka go nie zabije!!! A on i tak jest jakiś nie dorozwinięty bo mam go 1,5 roku a poprzedni właściciel mówił że ma 2 lata czyli wygląda na to że teraz przy wieku 3,5 ma 70 cm i brakuje 15 cm ogona.

rosea
19-01-2013, 05:09
nie legwan je co ma jeść:] a daf powinieneś mu wyrwać tą bułkęz gęby. nie pomyślałeś:[[[ od razu za aparat zamiast skoczyć legowi do gardła heh:[[

daf
19-01-2013, 05:12
mialem pare lat temu lega małego i wtedy byłem nie doświadczony, a jak kupiłem UVke to się okazało że to zwykła "dyskotekowa" lampa no i po pół roku zachorował na krzywicę i zdechł mimo moich prób jego ratowania

Dragonsong
19-01-2013, 05:21
To skoro już kiedyś miałeś problem to teraz chyba bardziej powinno Ci zależeć na zdrowiu gada: żadnych bułek, słodyczy, mięcha i innych szkodliwych rzeczy. Pprostu zieleninka. Po co eksperymentowac z jedzeniem które mu na 100% zaszkodzi. Nie dziw się temu hałasowi - poprostu bardzo dużo legów ginie przez niewłaściwe żywienie i strasznie mi (i jak widać innym ) szkoda tych zwierząt. Ale teraz mam nadzieję już nie będzie trzeba podnosić hałasu. Warto czasami posłuchać.

meg11
19-01-2013, 08:00
szkoda mi Ciebie Daf, nawet nie wiesz jak bardzo :[
masz rację nie mogłeś znaleźć nigdzie tego,że legwan nie pownien jeść bułek drożdżowych, ale to jest chyba sprawa oczywista!

słów mi na Ciebie szkoda..
a jeszcze bardziej tego Twojego biednego legwanka:(

zastanów się nad swoim zachowaniem i dopiero najezdzaj na ludzi

daf
19-01-2013, 09:15
wiesz co meg nie wiem czy ty po prostu jako moderatorka forum LEGWANY tak cwaniakujesz czy poprostu jsteś głupia... przecież to oczywiste że legwan nie zdechnie po takim kawałku bułki... ze wszystkimi se to już wyjaśniłem ale z tobą to raczej niemożliwe. a szkoda bo słyszałem że fajna z ciebie klientka.

MataManX
19-01-2013, 09:24
ejjj nie pozwalaj sobie chłopie to że wszyscy cię i to jak lega traktujesz olali i nikt na to uwagi nie zwraca to nie znaczy że możesz jeździć po wszystkich meg się nie czepiaj ona wie o wiele więcej od ciebie

pepre
19-01-2013, 09:37
no ba! ale przeciez dzieki forum daf jest anonimowy... i moze nawet samemu papieżowi nawrzucać jesli na forum bywa... i w przeciwienstwie do meg, ktorej jest szkoda legwanka, to wlasnie Ty - Daf cwaniakujesz. popelniles blad, i zaakceptuj fakt ze ktos po tobie pojechal... moze w przyszlosci moze dzieki temu pomyslisz dwa razy zanim np. bedziesz sie jarał jak zacznie wsuwac kiełbase w kuchni, czy chociazby sznurówke od buta.
az korci by powiedziec Jaki pan taki legwan.

SMITI
19-01-2013, 09:42
GŁUPOTY OPOWIADACIE !!!! on zjadł tylko kawałeczek zapewne a wy: "on zdechnie, nie ma szans... to już koniec... a meg też troszku przesadza

daf
19-01-2013, 09:47
dzieki smiti

daf
19-01-2013, 09:48
dobra może trochę przesadziłem mówiąc że meg jest głupia ale bez przesady... ta bułka to był mały kawałeczek i przecierz od tego odrazu nie zdechnie!!!

Blue
19-01-2013, 10:57
heh... z sytuacji opisywanych w towich wczesniejszych postach latwo wywnioskowac ze to nie byl pierwszy przypadek ze iguanka zjadla bulke czy kawalek sera. Takie i podobne produkty stosowane nawet w malych ilosciach ale co jakis czas moga do prowadzic do pogorszenia stanu zdrowia!!!

SMITI
19-01-2013, 10:57
ja po prostu mówię prawdę, a wy panikujecie , i uważam że daf nic złego nie zrobił... co takie zawiera ta bułka, że on może dostać krzywicy??

SMITI
19-01-2013, 11:03
bzduuuuuuura......

daf
19-01-2013, 11:05
podaj mi adres postu w którym opisywałem że mój smok zjada dziwne rzeczy

Blue
19-01-2013, 11:07
Nie no juz przesadzasz!!! Co takiego ma w sobie bialko ze w wiekszych ilosciach moze doprowadzic do ruznych schorzen u lega...Niedosc ze jednym slowem nic nie wiecie albo wiecie i poprostu jestescie madrzejsi... To wyskakujecie ze bzdura...

Dragonsong
19-01-2013, 12:52
SMITI nie mam zamiaru wywoływać żadnej kłótni ale teraz mnie poprostu załamałeś - podrośnij trochę a przede wszystkim poczytaj moze trochę o gadach zanim znowu zaczniesz wypisywać takie bzdury bo jeszcze ktoś to potraktuje serio i następny gad będzie zagrożony. Zostań może przy aksolotlach i pająkach :/

pepre
19-01-2013, 13:01
smiti... masz/miales (jesli miales to jak krotko?) kiedys legwana?

Papec7
19-01-2013, 15:30
SMITI za takie wypowiedzi bana powinni dawac bo nie dosc ze sie nie znasz to jeszce upierasz sie przy swoich złych pogladach !!!

SMITI
20-01-2013, 03:32
hehehe panika

SMITI
20-01-2013, 03:35
aha.... wiem też o tym że białko spożywane przez legwana w nadmiernych ilościach prowadzi do krzywicy oraz niedorozwnięcia....ale to był kawałeczek bułki, i moim zdaniem nic mu się nie stanie od takiego czegoś... gdyby daf wrzucał mu do terra bułki i fotografował, no to rzeczywiście byłby to powód do paniki.Ale proszę nie irytujcie się tak....

Blue
20-01-2013, 04:41
Wiesz normalnie szkoda slow nie dorosles zeby kozystac z tego typu forum a tym bardziej z rad innych uzytkownikow. Naprawde lepiej zamknac ten temat bo niestety widac ze nie da sie nic przetlumaczyc. Smiti z taakim podejsciem to polecam Ci chomika (chodz to tez nie jest ''smietnik'' ktory moze zjesc wszystko co sobie znajdzie, bo przeciez malutki kawaleczek jeszcze nikomu nie zaszkodzil...)a nie jakiekolwiek zwierze terraryjne

Blue
20-01-2013, 05:28
Smiti mam nawet dwa... Nie widzialem jeszcze osoby podchodzacej do siebie tak bezkrytycznie....

SMITI
20-01-2013, 06:27
pytałem sie ciebie coś ?? nie... proponuję wyrzycić tego posta pt." psychiczny legwan" poniewaz jest on powodem ciagłych pogarszających się klótni. Poprosze aby tak zrobiono

MataManX
20-01-2013, 06:46
jak piszesz posta to powinienes się liczyć z tym że czytają go ludzie o innych pogladach i moga cię skrytykowac

elefantao
20-01-2013, 06:58
daf kup sobie świnke morską i nawet nie odpisuj bo i tak nie przeczytam,jestes daremniejszy od Leppera:-)
na meg nie najezdzaj bo w porównaniu z tobą jest chodzącym intelektem w legwanich sprawach,a podejrzewam ze nie tylko:-)trzeba zakonczyc ta bezcelową dyskusje,żal tylko lega:-(

rosea
20-01-2013, 08:23
Skończmy tą rzeź:] Nie było sprawy, zapomnijmy:] Nie warto się kłoćić:] Żle zrobił, ale sie przyznał:]

ANd
21-01-2013, 00:33
bla bla bla,,,ja to na waszym miejscu bym zabil daf-a,,,,,,,, za to, i powiesil zdjecia jego na forum na przestroge dla tych co tez probuja miec wlasne zdanie i robia czasem cos wbrew opisom i obranym statystyka,,,:/

42d3e78f26a4b20d412==