PDA

Zobacz pełną wersję : terra dla pajaczka



Papec7
14-02-2013, 00:46
jak wam sie podoba moje dzielo to moje pierwsze terra dla pajaka mimo ze go jeszce nie kupilem terra juz jest
zastanawiam sie nad 3 pajaczkami
- Brachypelma boehmei
- Brachypelma smithi
- Acanthoscurria geniculata
moze ktos mi podpowie ktorego wybrac :)

http://www.mmj.pl/~papec/terra1.jpg

terra jeszce nie jest skonczone w 100% brakuje przedniej szyby i torfu



Wiadomość zmieniona (01-04-04 10:01)

tomash_k
14-02-2013, 01:05
nom...niezle terrarium... nie podpowiem ci ktorego powinienes wybrac bo to kwestia gustu....te 3 pajączki mają w miare podobne wymagania...

rosea
14-02-2013, 02:01
całkiem, całkiem to terra :) z pająków wybierz........... :)

ANd
14-02-2013, 02:51
JA BYM BOEHMEI WYBRAL:)/FAJNE TERRA A NIE LEPIEJ BY BYLO JAKIEGOS MALEGO ZYWEGO ROSLINKA DAC?[TAK TYLKO PYTAM]:)

kak
14-02-2013, 02:56
tylko ten korzen czy co to tam jest to przyklej do ziemii i do kryjowki, zeby potem nie spadl na pajaczka bo bedzie nieszczescie

kubus
14-02-2013, 05:12
co dałeś na ścianki ja bym kupił sobie smithi

daf
14-02-2013, 05:49
Terrarium wyjebane w kosmos!!! Ja mam boehmei ale brałbym pewnie geniculate.
Pozdrawiam!!!
SLIPKNOT or DIE!!!
25 maja-nowa płyta!!!

Double
14-02-2013, 06:06
ehm tylko nie pomyslales o pewnych rzeczach :> primo, niepotrzebnie juz przymocowales ten konar i "budę" to podloza, poniewaz warstwa torfu/kokosa nawet dla pajaka naziemnego powinna wynosic przynajmniej kilka centymetrow, no i sobie zasypiesz polowe budki, konara i tej takiej "półki" w ktorej ów konar stoi... secundo - jak bedzie wygladala ta przednia szyba??? czy to bedzie zagiete pleksi czy jak?? no i tertio, mysle ze masz za slaba wentylacje poki co - plesn w takim terrarium murowana :/ ale da sie to jeszcze naprawic odpowiednia wentylacja w przednich drzwiczkach. A, i radze zrobic jakiś "próg" przed frontowymi drzwiczkami, zeby sciółka sie nie wysypywala, bo takie np geniculaty to lubią kopac i robic syf w terrarium, oj lubia
pozdrawiam!!!!

Papec7
14-02-2013, 06:53
konar jeszcze nie jest przymocowany budka niestety jest ale to moje pierwsze terra dla pajaczka i myslalem ze nawet po wsypaniu torfu bedzie ok co do wentylacji to nie ma problemu ja powiekszyc (nawierce wiecej otworkow a za kamieniem tez sa otworki tylko ich nie widac) terra narazie jest otwierane z gory nie wiem czy to sie sprawdzi ale tak to bylo mi najlepiej zrobic a co do tej polki to to jest moj artystyczny niewypal :P nie wyszla totalnie chyba jeszcze ja zrobie wyzsza bo to co wyszlo to mi sie nie podoba :) albo zasypie ja torfem aha na sciankach jest klej atlas +pigment uniwersalny i pedzelkiem robiona struktura

Double
14-02-2013, 11:49
hihi mnie sie podoba bardzo te terra wizualnie, ale konstrukcja... nio wiesz ;P przy otwieraniu padżąka z gory uwazaj, zeby ten w przestrachu sie na ciebie rzucil (z autopsji wiem, ze zwierzaki, w tym pajaki, nie lubia, jak je cos nachodzi z gory) zreszta, samo wszystko wyjdzie w praniu, jak wsadzisz podloza i pajaka ;-)

pieczi
14-02-2013, 13:56
ładne ładne :)

ps
dał bym wiecej "zielonego"

Nazar
14-02-2013, 14:46
Zastanawiam sie czy w prawym gornym roku jest sa otworki wentylacyjne?? Jesli tak to Ci wszystko zaplesnieje w momencie. Daj znac czy masz wiecej otworow:)

Pozdrawiam

Nazar

Papec7
14-02-2013, 14:53
otworkow jest ich wiecej a jutro wierce kolejne sa na dole za kamieniem i te u gory zrobie ich jeszce raz tyle mam nadzieje ze to wystarczy

BsX
18-02-2013, 09:19
a co do wyboru pajaka.... GENICULATA...tylko...

moje zdanie...

---------------
A. Genicullata x2
B. Boehmei
L. Parahybana

42d3e78f26a4b20d412==