PDA

Zobacz pełną wersję : WAŻNE ( GŁÓWNIE DLA LUDZI Z POZNANIA) !!!



dogo argentino
27-03-2012, 15:54
Mam do was jedną wielką prośbę, aby na ten post odpowiedziały osoby które byłyby zainteresowane nowootwieranym :) sklepem w Poznaniu.
Co waszym zdaniem musiałoby być w sklepie aby był atrakcyjny, no napewno mrożony pokarm dla węży :) pewnie, no i niskie ceny... :) chodzi równiez o inne propozycje, proszę o krótką odp. każdą osobę z Poznania czytającą ten post. Może niebawem powstanie fajny sklepik z duuuuuużym asortymentem zwierząt terraryjnych, karma dla nich i terrariami. :) DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODP.

SKLEP NIE BĘDZIE POSIADAŁ W SWOJEJ OFERCIE WIELKIEJ ILOŚCI RYBEK AKWARIOWYCH RÓŻNYCH GATUNKÓW TYLKO BĘDZIE TO SAMO TERRA :)


KTO JEST ZA????????????????????????

Jeronimo
27-03-2012, 17:10
no a moze podasz chociaz przyblizone miejsce gdzie ma byc ten sklep :P

hmm.... co ma byc.. no tanie swierszcze na sztuki (no i tylko nie te czarne bo one strasznie halasuja :P)

a bedzie jakas stronka w necie ?

kwiczek
27-03-2012, 23:21
Ja jestem ze Śremu i jestem za, w Poznaniu jest trudno o dobrze zaopatrzony sklep tego typu. Jedynie w centrach są sklepy gdzie można kupić coś ciekawego ale ceny to kosmos.Jak otworzysz to napewno wpadne. Tak apropo dobrz się zorientuj od kwietnia są nowe wymogi co do otwierania tego typu sklepów (najpirw trzeba wyposażyć zapewnić dobre warunki dla zwierząt a potem przychodzi komisja i daje zezwolenie lub poprawki...) Życzę powodzenia i pozdrawiam Andrzej.

CURTUS
28-03-2012, 01:21
Podaj przyblizona lokalizacje:)
Wielu ludzi bedzie zadowolonych z porzadnego sklepu:)

...:James:...
28-03-2012, 01:37
Dogo argentino a zwierzaki będom miały CITES ??? popieram zdanie jeronimo tanie świerszcze i pojednyńczo a nie w paczkach!!!! :) powodzenia

dogo argentino
28-03-2012, 01:37
prawdopodobnie pawilony na Rusa - pasaż, lub Wilda ale raczej ta pierwsza, jak ktoś z was ma jakieś pomieszczenie do wynajęcia to słucham propozycji, ale nie centrum ( za drogo na początek) :) i strefa parkingowa :(

dogo argentino
28-03-2012, 01:42
wszystko na legalu :) wszystkie objęte CITES bedą zarejestrowane, mój kolega rozmnaża gady, głównie węże wiec wszystkie urodzone u nas bedą miały papier. Ogólnie jestem zwolennikim rejestrowania i CITES. Już niedługo Unia E. a w niej bez papierków można tylko w kryminale skończyć :)

NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA Z JEGO NIEPRZESTRZEGANIA !!!!

o tym prawie we wszystkich sklepach nie pamiętają, a o sklepach ZOO już nie wspomnę :( nie spotkałem się jeszcze w sklepie ZOO z gadem z dokumentacją, może gdzieś taki jest ale mi nic o tym nie wiadomo

Fryta
28-03-2012, 02:12
W Poznaniu to i ja nie widziałem. Ale są już w Polsce takie sklepy. Znam nawet takie gdzie numer zezwolenia CITES podany jest przy cenie na terrarium! W innych czasem jest info typu CITES, dokumenty, itp. Są i takie gdzie pomaga się w wypełnianiu dokumentów do rejestracji zwierząt już posiadanych. Niestety tych sklepów jest mało.
Ale i są takie sklepy gdzie sprzedawcy SPECJALNIE nie informuja klienta o tym, iz dany gatunek jest chroniony. Jak ktoś sie zapyta po zakupie dlaczego nie dostał dokumentów dostaje informację, że dokumenty sa dla sklepu, a nie dla klienta, albo że sprzedawca zapomniał, itp. A są i tacy co wmawiają że nie ma takiego obowiązku, a jeżeli jest to tylko dla tych co rozmnażają. Ostatnio nawet słyszałem w jednym z nich, że dokumenty wystawia sie tylko na życzenie klienta, i że nie ma obowiązku ich wystawiania. Te sklepy stanowią smutna większość.

Oby nowy był jak najlepszy. Powodzenia.

dreex
28-03-2012, 07:04
Czesc - napewno przyjade do tego sklepu po pokarm dla weza dobrze by tez było gdyby posiadał w swojej ofercie troche pierdołów dekoracyjnych do naszych terra,jakaś literatura - nawet obco języczna moze tez rosliny typowo do terra, no i oczywiscie w sprzedazy pare gatunków wezy( przynajmniej tyle co na ul. Niegolewskich). Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na otwarcie.


Epicrates cenchria cenchria
Dreex- Suchy Las
gg 1690309

Pedro
28-03-2012, 08:30
jak dle mnie to jak największy wybór owadów karmowych, po jak najniższych cenach. powodzenia w interesach

Aleksander
28-03-2012, 09:17
Jakoś na razie nic mi nie wpada do głowy z rzeczy, które mógłbym chcieć kupić w takim sklepie. Pewnie dlatego, że wszystko mam na razie dla swoich żółwików.
Może mogłyby być w takim sklepie dostępne namiary na kogoś, kto robi w Poznaniu terraria na zamówienie? Ostatnio miałem też problem cenowy przy zakupie dużego terrarium ze szkła (120/70 wys. 45). W sklepach zoo było o jakieś 100 złoty (!) droższe, niz u szklarza, więc ostatecznie zarobił szklarz.
No i na pewno chciałbym patrzeć na zdrowe, legalne zwierzątka w odpowiednich dla każdego terrariach :)
Pozdrawiam i powodzenia
Aleksander

Pedro
29-03-2012, 07:02
a kiedy otwierasz???

Sir_bonzo
29-03-2012, 19:46
Od siebie dodac moge,ze nie bedzie to typowy zoologiczny sklepik z fatalnymi warunkami i kosmicznymi cenami. Postawic nalezy na jakosc!! Wszystkie zwierzeta beda mialy nalezyte papiery,oraz zaswiadczenie weterynarza o stanie zdrowia.W asortymencie beda same zdrowe i zadbane zwierzeta (niestety zadko spotykane w zoologach ; ( ). Jesli chodzi o karme to kilka rodzajow swierszczy,szaranczy,karczanow, ochotki,maczniaki ,muchy , myszy ,szczury ,kroliki itd itp (na zamowienie rowniez swinie noworodki-niestety tylko mrozone : ) ) . Oprosz pajakow i wezy planujemy : wszelkiego rodzaju jaszczurki (kameleony,legwany,gekony itp), owady (modliszki,kruszyce .... itp) ,plazy,srodki do pielegnacji naszych podopiecznych. Pelen asortyment do "uzbrajania" jak i upiekszania terrariow. Mozliwosc robienia terrarium na zamowienie (na poczatek tylko OSB +szklo). Mozliwosc sprzedarzy wysylkowej i mala strona w internecie rowniez uznac mozna za koniecznosc. Jak interes rozkwitnie bycmoze bedzie istniala mozliwosc sezonowego zartudniania zaufanych terrarystow.Czekamy na dalsze propozycje.

Marcin Ratajczak
31-03-2012, 07:49
Ja jestem ZA !!!

Na 100% odwiedzę sklepik :-)

Sebi
05-04-2012, 15:38
aleksandrze jeśli można wiedzieć ile skasował cię szklarz za terra??????/

42d3e78f26a4b20d412==