PDA

Zobacz pełną wersję : Akwarium ;)



KnockeR
14-10-2013, 09:42
Wiem że to nie jest ta strona ale ktoś postanowił mnie uszczęśliwić dostałem 260 litrowe akwa:) Mam już jak widać kamyszki :] i wodę :]
W starym akwa mam:
- 5 mieczyków
- 5 brzanek różowych
- 4 kiryski
- 1 bystrzyk
Nie chciałbym tych rybek spisywać na straty więc wszelkie pomysły ze zrobieniem akwa w stylu malavi odpadaja. Czy ktoś wie gdzie zdobyć tanie rośliny i co można jeszcze wrzucić do takiego akwa:) Na wszelkie pomysły jestem otwarty! Kończą mi się finanse dziś straciłem 100 zł na kamyszki i brzęczek :/ Akwarystyka to chyba jeszcze droższy sport od terrarystyki:(

http://frezy-andrzejewski.com/knocker/akwa.JPG



Wiadomość zmieniona (29-11-04 17:57)

Demon
14-10-2013, 10:04
nie akwiarium tylko akwarium:]

modliszka
14-10-2013, 11:26
W takim akwa byś mógł hodować rośliny owadożerne :)

poltergeist
14-10-2013, 11:39
nie chciałbyś hodować pyszczaków??? nie tolerują roślin tylko kamienne kryjówki.

glupik
14-10-2013, 11:58
Wejdz na strone www.malawi.pl do działu giełda i tam przeszukaj ogłosznie!!! Jest ich tam naprawge sporo. Radził bym sprzedac bądz oddac te rybki które teraz masz i kupic jakies ładnie pyszczaki. Pyszczaki sa drozsze ale o wiele wiele lepsze niz mieczyki i brzanki. Aha akwarium masz naprawde wielkie(bardzo dobre dla pyszczaków:)
Pozdrawiam i życze udanej chodowli(byc moze pyszczaków)

glupik
14-10-2013, 11:59
Sorki za bład:) pomyłka

Yeter
14-10-2013, 13:26
Knocker tak jak u p. Przemka w sklepie w czewie, te pyszczaki robia wrazenie.

poltergeist
14-10-2013, 13:37
pyszczaki to bardzo wdzięczne ryby nie chorują dość łatwo o potomstwo (przy odpowiednich warunkach) i są naprawdę piękne

SMITI
14-10-2013, 14:25
knock mam takie samo akwarium, hoduję w nim pielęgnice amerykańskie: para p. meeka, stadko ziemiojadów czerwonogłowych, dobierające się p. severum, Peckoltia (i inne zbrojnikowate). Ja nie wybrałem malawi, ponieważ bardziej fascynują mnie czarne wody. W akwarium duża ilośc korzeni, kilka kamieni, nurzańce, pistia na lustro wody. Wybór nalezy do Ciebie, lecz z tego co mówisz do tej obsady dodałbym 2 gatunki pielęgniczek IMHO kakadu, borelli. Przy ewentualnych pielęgnicowatuch radziłbym na ćwierć akwarium wypełnić drobniejszym żwirem, bądź najlepiej piachem.

Nazer
14-10-2013, 16:15
mnie rowniez bardziej od pyszczakow fascynuja amerykanskie pielegnice sa lepsze maja "charakterek" polecam zeby, badz niebieskoluskie piekne sa

Spellcaster
14-10-2013, 16:16
Nieprawda ze pyszczaki nie tolerują roślin. Oczywiscie są roslinozerne i jezeli wsadzisz np. moczarke do pyszczaków ktore nigdy wczesniej rosliny na oczy nie widziały to bedą zaciekawione i ją zjedzą. Odpowiednio karmione i przyzwyczajane do roslin ryby nie bedą ich jadły. W sklepie w którym pracuje obsadzilismy wszystkie akwaria z pyszczakami Anubiasami i zaden nawet listek nie jest skubnięty.

Yeter
14-10-2013, 16:31
wogóle sorX za przytoczenie Czewy, pomyliłeś mi sie z kims innym Knock :p

KnockeR
14-10-2013, 16:35
no do Czewa to mam daleko :) hehs nie wiem co wybrac kręci mnie malawi ale roślinne akwa z kupikami też jest extra na jedno i 2 potrzebna kasa:) A ja narazie zbieram na filtr aquela profesional 250

wojtowicz
14-10-2013, 23:06
ja na twoim miejscu wsadził bym tam paletki są piękne no i ciekawe w hodowli ,no i nie taki diabeł staraszny jak o nich mówią

Spellcaster
15-10-2013, 03:16
Aquael to badziew , kup "EHEIMA" 15 lub 17 "ECCO" albo "PROFESIONALA II " i bedziez miał wode na której smiało sobie cherbate mozna gotować . Cena jest wyższa ale na filtrze nie ma co oszczędzać bo to "serce akwarium". Jak bys kupował EHEJMA to kupuj w zestawie "PLUS" . Mają juz w komplecie dwa zawory i wkłady a cena niewiele wyższa. A i nie zapomnij o bakteriach nitryfikacyjnych, pomagają i to bardzo. Jeżeli jeszcze nie masz grzałki to polecam firmy " JAGER" - elaganckie grzałki z termostatem.

glupik
15-10-2013, 10:24
Widzisz bardzo duzo ludzi jest za PYSZCZAKAMI kupuj je!;)

wezyki
15-10-2013, 16:40
pyszczaki sa rzeczywiscie piekne, sam kiedys moje dwa zbiorniki 650 i 750l mialem obsadzone pyszczakami. rozmnozaylem prawie wszystkie gatunki i odmiany, ktore wtedy posiadalem. teraz misie znudzilo i przechodze na ameryke w jednym akwa plywa juz arowana i ziemiojady i dojda jeszcze ine pielegnice z rodzaju VIEJA

ps moze ktos wie gdzie takie moge kupic interesuja mnie wszystkie z rodzaju VIEJA

a do drugiego akwa daje paletki

tobie tez polecam malawi, ale faktycznie niebedziesz mial roslin chyba ze bedziesz mial drapiezne pyszczaki

ps2 u mnie nawet anubiasy zjadly

ps3 pyszczaki latwo sie mnoza wiec sprzedajac mlode, ktorych jest naprawde sporo i latwo sprzedac mozesz odzyskac troche kasy za prad i pokarm

Cron Munich
16-10-2013, 02:08
Kurcze ze ja nie dostaje takich prezentów :)

42d3e78f26a4b20d412==