PDA

Zobacz pełną wersję : Python Regius - naturalna inkubacja



Evoker
13-11-2013, 06:53
Wyłacznie dla zainteresowanych,
archiwalne shooty video zrobione aparatem (!!) cyfrowym :)
stąd jakość mocno ograniczona więc i zapis ma charakter poglądowy...

Moja samica Python regius opiekująca się zniosem 5ciu jaj w 2003 roku:
www.master.pl/~gacek/EVOKERPReggs2003pt1.AVI
www.master.pl/~gacek/EVOKERPReggs2003pt2.AVI

spider13
13-11-2013, 07:59
Jednak ci sie udało rozmnozyć regiusy

sErGiEjOo
13-11-2013, 08:23
mi sie marzy rozmnożenie regiusów :D ale cuż pomarzyć można :D

tosik
16-11-2013, 17:25
:D a jak sie uda jaka cena za maluszka to ja zamówie :D i bede hajs zbierał

Biber
17-11-2013, 01:50
evoker już rozmnożył węc tym razem też się zapewne uda...:) rozmawiałem z wieloma ludzmi którzy rozmnażają regularnie regiusy za granicą i podobno wcale nie jest to takie trudne :)

Fatum
17-11-2013, 09:23
Ja już mam jedną samiczke od Evokera z 2003 roku i jestem bardzo zadowolony. Licze na to, że w tym roku rozród wypali, bo chciałbym dokupić jeszcze ze dwa samczyki.

Biber to chyba nie jest jednak takie proste, w końcu już wielu ludzi u nas w kraju próbowało i nie każdemu to wychodzi. Na zachodzie regiusy rozmnaża się już od jakiegoś czasu i mają oni już spore doświadczenie w tym, dlatego może twierdzą, iż jest to proste, ale my niestety jeszcze z tym raczkujemy, liczę jednak na to, że niedługo się to zmieni (staram się być optymistycznie nastawiony ;)).

Scorpio_666
18-11-2013, 11:52
jestem pełen podziwu ale mugłbyś zdradzić jak to zrobileś
???????????????????????prosze:)

POZDRO

Biber
18-11-2013, 13:57
wątpie żeby evoker zdradził sekret rozmnażania regiusów :)

Evoker
19-11-2013, 00:46
Biber - dlaczego wątpisz? :) nie traktuj hodowli regiusów i ich rozmnażania jako zbioru sekretów, jeżeli takowe były zostały dawno opisane i sa dostępne 'na tacy' więc sekretami już nie są
Scorpio_666, spider13 - to nie ja dokonałem rozmożenia lecz moja para :) mój wkład był raczej uzupełnieniem do ich zaangażowania ;)

Myślę, że warunki podstawowe to:
- dorosła płciowo, płodna para (!)
- znajomość i zagwarantowanie podstawowych warunków życia oraz wagi minimalnej samicy
- delikatna stymulacja pary w okresie jesienno-zimowym
- dostęp do doświadczeń innych hodowców - ksiązki, opisy na www, korespondencja

Detali jest cała masa i nie sposób o nich wyczerpująco pisać.
Generalnie całość nalezy rozbić na kilka podstawowych kwestii:
1) przygotowanie pary do rozrodu
2) stymulacja
3) kopulacja i owulacja
4) znios i inkubacja jaj
5) wylęg i odchowanie młodych
Każdą z ww kwestii można rozwijać i rozbijać na najdrobniejsze detale.

Obserwując: wiek i źródło pochodzenia oraz zakres poruszanych kwestii/dylematów na forum uwazam, że aktualnie zdecydowana większość użytkowników powinna skupić się nad:
- zapewnieniem, kontolą i utrzymaniem prawidłowych warunków przetrzymywania tych węży;
- określenie płci przez osobę doświadczoną;
- odchowanie posiadanych 100% par do wieku (i wagi!) dojrzałości płciowej - min 3 lata

W przypadku konkretnych pytań zapraszam na @priv, jeżeli to szersza kwestia korzystajmy z forum :)
pzdr

42d3e78f26a4b20d412==