PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy domek Smithiego. :)



Mefisto
22-11-2013, 18:58
<FONT align="center">
Kilka dni temu przełożyłem wreszcie mojego smithiego do końcowego domku.

http://szaman.klub.chip.pl/grafiki/terrazwiktorem1.jpg

http://szaman.klub.chip.pl/grafiki/terrazwiktorem2.jpg

http://szaman.klub.chip.pl/grafiki/terrazwiktorem3.jpg





A oto i lokator. ;)

http://szaman.klub.chip.pl/grafiki/wiktorzprzodu.jpg
</FONT>

matss2
22-11-2013, 23:28
jak możesz trzymać ptasznika na piasku przecież piasek nie trzyma wilgotności.
przełóż do torfu.

daf
23-11-2013, 00:44
Okropne to terra :/ A ten piasek to mnie już całkiem dobił...

SMITI
23-11-2013, 00:52
heh chłopaki widze że nie za bardzo wiecie o co chodziło Mefisto....moim zdaniem chciał odwzorować naturalne środowisko w którym żyję b. smithi i moim zdaniem świetnie mu się to udało. B. smithi, podobnie jak b. boehmei nie żyje na ekstremalnie wilgotnych terenach, raczej lekko suchych.

daf
23-11-2013, 01:02
No to nie mógł zmieszać włókna z piaskiem 1:1?

SMITI
23-11-2013, 01:51
mógł wszystko, ale to co zrobił to jego wybór. Mi osobiście się podoba.

Grażynka
23-11-2013, 02:03
beznadzieja :| piasek moze zostać, ale ten patyk, to nie ma ani ładu ani składu :|

Peter_frosta
23-11-2013, 02:07
Twoje terrarium jest twoją i tylko twoją sprawą ale proponuje ci wy.......l ten piasek .

1. <a to cholernie niestetyczny wygląd
2.Nietrzemy wilgotnoscie
3.Jak on ma w tym kopać ????

Predator
23-11-2013, 02:18
O ile wiem piasek całkiem nieźle trzyma wilgoć. Tylko że z kopaniem będzie mu ciężko, albo wogóle mu się to nei uda, ja bym mu dał włókno. Ale fakt - terrarium jak najbardziej naturalne

chrzanu
23-11-2013, 02:18
jak zobaczyłem że Mefisto daje foty terra to pomyślałem że musi być wypaśne, ale z tego co widze to nic mi się w nim nie podoba, konar w ogóle zaduży, miska też...
ale to twój gust. :]

BOOBO
23-11-2013, 05:31
Wezcie przestancie. Mefisto zrobil to terrarium z mysla o smithim i jegosrodowisku naturalnym a nie o tym zeby wam sie podobalo. Terra ogolnie ladne jest tylko nie ma kryjowki.

Mefisto
23-11-2013, 06:30
Jak kilku z was zauważyło, chodziło mi raczej o próbę odwzorowania środowiska a nie o roztkliwianie się nad 152. terra z torfem i sztuczną zieloną roślinką na środku skopiowanym gdzieś z Sieci przeznaczonym do gatunku żyjącego w lasach tropikalnych. :P

Piasek miał być od samego początku. Argument, że piasek nie trzyma wilgoci jest delikatnie mówiąc bzdurą. Zresztą to i tak nieważne, bo go nie zwilżam. :)
Oczywiście, że mogłem dać w proporcji 1:1 z torfem. Mogłem go dać nawet w prooprcji 1:100, ale dałem w proporcji 1:0.

Miseczka jest dobra.

Korzeń też mi się specjalnie nie podoba i uwierzcie mi - gdybym miał inny to dałbym go, ale niestety lepszego nie znalazłem więc na razie jest ten.

Co do kryjówki to możliwe, że zrobię mu jakąś grotkę z gipsu i kamieni. Mam tylko nadzieję, że wtedy nie obudzą się głosy "oburzenia", że nie dałem mu np. kokosa. :P

Cieszę się, że jesteście szczerzy. Niniejszym upadł mit o kółku wzajemnej adoracji. ;)

Stratoscruiser
23-11-2013, 09:22
Beznadzieja totalna pomyłka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaczi
23-11-2013, 10:36
mi tam sie podoba :) wazne zeby pajaczek mial dobrze ...

Foxtrott
23-11-2013, 12:11
tak to jest jak się dzieciaki(i niekoniecznie o wiek mi chodzi) dorwą do netu:/ matss2, Stratoscruiser, daf darujcie sobie na prawdę, macie 2 pająki na krzyż od kilku miesięcy i myślicie, że coś wiecie. trzeba się zamknąć i uczyć, nie krzyczeć, że smithi wilgoci potrzebuje bo to totalne nieporozumienie! czy któryś z was wie gdzie żyją smithasy i jak tam jest z wilgocią albo z podłożem?? poczytajcie trochę, pooglądajcie fotki pająków w naturze i dopiero możecie głos zabierać. polecam birdspiders.com (ciekawe po co R.West przenosił je na suche podłoże... a może same sobie tam żyły??:]) Peter_frosta widziałeś smithasy drążące tunele?? ja miałem kilkanaście i jakoś się do tego nie garnęły mimo, że miały piękny torf.
wg mnie terra od strony technicznej nie można nic zarzucić. podoba mi się.
tyle ode mnie:)

THC_Inside
23-11-2013, 15:05
ladny pajaczek i ladne terra tylko ten korzen zmienic jakies mieszkanko i bedzie bajer

Ps. jak na moje to piasek jest ladniejszy bo jest jasny i ladnie to wyglada ;)

kashex
23-11-2013, 19:28
Hmmm fajny patent z tym piachem ładnie to ogolnie wyglada , korzen ujdzie w tlumie ale ogolnie git , chyba podobnie zrobie mojemu jak podrosnie i wyjdzie z pojemnika na mocz ;) A to jest normalne na tym forom ze jesli cos jest inaczej nizjest podane w podreczniku to odrazu naskakuja ...... :P

no13
24-11-2013, 06:59
bardzo ladne, tylko bym ta miske bardziej w piasek wkopal ale ogolnie super

ziu
24-11-2013, 07:21
Dokladnie smithi klimat posiada dobry chodz mi sie szczerz troszke wykonanie nie podoba. Ale mylse ze jak Mefisto dopracuje bedzie spoko ;-] Wino gdzie Ty widziales wilgotnosc 0% :PP niby maly blad a jednak, tyle to nawet nie ma na pustuni. Wilgotnosc w naszych domach wynosi 50%.


Pozdrawiam.

bakus
24-11-2013, 11:26
jak dla mnie to SWIETNIE

Biber
24-11-2013, 11:53
mi się nawet podoba... można by jeszcze ścianki boczne kryć czymś dać kryjówke zmienić konar i byłoby supa.... tym bardziej że piasek ładnie pasuje do tła :)

soltys_szczecin
24-11-2013, 14:42
smithi ultrazajebiście wygląda na tle jasnego piasku - zupelnei jakby ( hehe odziwo ) byl do tego stworzony =]

kroliks
25-11-2013, 08:43
a przypadkiem ten piasek nei zatka płucotchawek twojego zwierzaczka?

Mefisto
25-11-2013, 09:09
Nie. :) Z tymi piaskiem i przetchlinkami to jest mit, o którego wyrzucenie z FAQ próbujemy się doprosić już od dłuższego czasu.

Szulczyk8
29-11-2013, 13:34
Lol piasek w terra u smithiego...ciekawe jaka on tam ma wilgotnosc a tak wogole to ten piasek moze mu lweciec do gardla i moze miec broblemki

Mefisto
29-11-2013, 13:40
Ehhhhh, następny dzieciak, który wypowiada się na temat, o którym nie ma najmniejszego pojęcia... :/

42d3e78f26a4b20d412==