PDA

Zobacz pełną wersję : Amazon basin



coolary
23-11-2013, 10:10
Cześć,

Chce Wam pokazać węże które moim zdaniem należą do najbardziej interesujących na świecie :) Chodzi o Amazońską populacje Corallus caninus. Węże populacji Amazońskiej różnią się od swoich krewniaków (populacje północne: Gujana, Surinam, Ekwador) ubarwieniem, wielkością oraz usposobieniem. Dla hodowców na całym świecie populacja Amazońska stanowi zupełnie inny "rozdział" niż populacje północne. Amerykanie zwykłe caninusy nazwyją "Emerald Tree Boa" natomiast węże z dorzecza Amazonki "Amazon Basin". W USA gatunek tez jest mnożony od dłuższego czasu, w Europie póki co - sporadycznie. W tym roku udało się to Freek'owi Nuyt'owi z Holandii. Jako, że interesuje się tym gatunkiem mejlujemy dosyć często i tuż po urodzinach węży przysłał mi tą fotkę której nie znajdziecie na jego stronie www.fnreptiles.com ;)


http://dusiciele.com.pl/freek_basins.jpg

Bardzo chciałbym w przyszłości zająć się tym gatunkiem jedak bariera finansowa jest wysoka.. w tym roku najładniejsze osobniki zostały sprzedane za 2500 euro czyli ok. 10 000zł.

Bocieq
23-11-2013, 10:19
Śliczne... :O:O ale cena jak dla mnie nie z tej ziemi :/

kaczi
23-11-2013, 10:39
weza sa fatycznie ladne:) ale cena jest jeszcze ladniejsza:/ to chyba tylko terrarysta biznesumen moze sobie na takiego pozwolic ...

MIDO
24-11-2013, 06:24
Cena odpowiednia do węża. Corallus caninus amazon basin to niewatpliwie najpiekniejsze corallusy i jedne z najpiekniejszych węży........

Goblin
24-11-2013, 06:29
Węze piękne cen też jak dla mnie odpowiednia dla tego gatunku dzięki czemu będą hodowane przez terrarystów z prawdziwego zdazenia...

coolary
24-11-2013, 06:55
Nie do końca zgodzę się z tym określeniem. Porównując dwóch terrarystów: jeden ma regiusy piebaldy, Amazońskie corallusy i pytony czarnogłowe i nie może ich rozmnożyć przez 8 lat... inny ma pospolitrze węże np. dawna rodzina Elaphe, popularniejsze dusiciele ale regularnie uzyskuje przychówki - dla mnie raczej ten drugi jest pasjonatem z prawdziwego zdarzenia :) Oczywiście ten drugi odkładając pieniądze uzyskane z odsprzedaży swoich młodych jest w stanie (teoretycznie) odlożyć pieniądze na np. C.caninus a ze zdobytym wcześniej doświadczeniem z prostrzymi gatunkami ma duże szanse je rozmnożyć :)

Goblin
24-11-2013, 07:03
No niby tak ale chodziło mi raczej o hodowce z prawdziwego zdarzenia np.Snakes'a a "hodowce" napalonego nastolatka gdzie waz zmarnowałby sie w zastraszająco szybkim tępie... który nawet jakby chciał oszczedzac chyba niezaoszczedzi 10.000 PLN....

42d3e78f26a4b20d412==