PDA

Zobacz pełną wersję : P. Regius + pytanie



TylerPL
11-12-2013, 13:21
Tak więc jak w temacie moja samiczka Pytona Królewkiego (ok 80cm). 2 dni temu miała wylinkę.

http://www.album.astral.pl/album/fotos/454/20/655/8.jpeg


http://www.album.astral.pl/album/fotos/454/20/655/9.jpeg


http://www.album.astral.pl/album/fotos/454/20/655/10.jpeg

Ładny układ plam? :>

P.S. I jak napisałem teraz pytanie:
Tego samego dnia co miała wylikę zrobiła też kupę w terrarium. Niby nic, ale chodzi o to, ja mam ją ponad dwa miesiące i u mnie jeszcze nic nie jadła. Tak więc pytanie brzmi czy teraz może zacząć jeść? (czy będzie chciała)

Demon
11-12-2013, 13:26
Mi się podoba. NIewiem jak innym!

spider13
11-12-2013, 13:28
Fajny wąż plamy też ma fajne i spróbuj dać jej jeść (ja bym tak zrobił) ale spytaj sie kogoś bardziej doświadczonego :)

josetsu
11-12-2013, 13:28
wiesz musisz sprobowac my Cie nie podpowiemy!!! skoro on juz jest taka duza to jej wczesniejszy wlasciciel pewnie wiele Ci o njiej opowiadal i jak nie wiesz to sie dowiedz czy sprawiala wczesniej problemy z karmieniem-regiusy niestety ale niekiedy sa problemowe!!! sproboj jej cosik podac moze wmluci sama jak nie to trzeba bedzie myslec o przymusie ale wrzuc ten temacik jeszcze na forum "weze" choc watpie czy dostanisz jakas inna odpowiedz!!!
aha czy probowales wczesniej ja karmic??? bo haslo jeszcze u mnie njic nie jadl nie okresla jednoznacznie czy probowales czy nie???
sprobuj podac moze zje!!!!!!!

TylerPL
11-12-2013, 13:37
Próbwoałem, z żywą myszą (mała i duża), martwa z rozciętą głową i bez rozciętej. A spytać się nie spytam, bo ona z fermy z Afryce jest... :/ Ale ma piękne ubarwienie... Troche jak Stripped... :)

josetsu
11-12-2013, 13:42
no to masz bracie problem:( bo ja tam sie nie znam ale jak z fermy to mozesz miec problem-oni tam jada na ilosc wiec mozesz miec problem! wiem powttarzam sie ale wrzuc ten temat na wezach!!!!!!!!!!! jak dla mnie bez przymusu sie nie obedzie!!!!
waz piekny! zdrowy chyba tez bo inaczej bys go nie dostal ale niestety one bywaja kaprysne:(

madOx
11-12-2013, 13:53
"martwa z rozciętą głową i bez rozciętej" hahaha...Ty sadysto :D
Na szczescie moj nie kaprysi na drugi dzien po wylince od razu wciaga myche :D
Poszukaj w dziale "weze" takich pytan pewnie bylo duzo bo jak sam wiesz sa one kaprysne, wiec napewno znajdziesz odpowiedz. Prawie bym zapomnial regius prezentuje sie wspaniale :)
A tu moj jak juz konczy jedzonko :D
http://www.madox.boo.pl/fotki/python4%5b1%5d.jpg

spider13
11-12-2013, 13:56
1) Już raz ktoś napisał na Wężach że karmienie przymusowe zaczyna sie robić modą :l najpierw zważ węża i zobacz czy nie stracił duzo na wadze i jak bedzie ją tracił to wtedy powinno sie zastosować karmienie przymusowe.

2) Może spróbuj zamknąć mysze i węża w małym terrarium na noc (bez żadnych wystrojów itp. i mówie to o Małym terrarium!) i poczekaj do rana i sprawdź czy mysz jest nadal w terrarium jak będzie to zważ węża i zapisz gdzieś tą wage po jutrze zwarz jeszcze raz itd. i zobacz czy wąż traci na wadze bo jak traci to masz problem i wtedy możesz zastosowac karmienie przymusowe.

minok
11-12-2013, 14:05
Fajny ma ten pasek:D Ja bym jej dał myszo skoczka:P

boidae
11-12-2013, 14:12
musisz jej dac domek zeby mogla sie schowac...
tylko tyle mozna zrobic

Niestety dorosle pytony krolewskie maja czesto taki problem: niechca wogule jesc po nagłej zmiemnie terrarium. I zdazyly sie przypadki smierci...

josetsu
11-12-2013, 14:18
spider to troszke ryzykowne zamknac mysz z regiusem0chodzi mi o zywa mysz-nie widziales zdjec zmasakrowanych wezy przez swoje "ofiary"-nawet tama mala myszka narobi szkody wezowi jesli bedzie zla:P lepiej zabij ta mysz i umiesc w malym terra:)

TylerPL
11-12-2013, 14:28
To co go zmasakrowało to był szczur. A mój wąż ma kryjówke i czasem ma ciche dni tak że prze 10 dni z niej nie wychdzi, nawet w nocy (np. przed wylinką tydzień nie wychodził. A co do wagi, to ile kosztuje taka dokładna? Bo nie wiem gdzie go ważyć... :/

Double
12-12-2013, 02:44
tyler, moja tez zrobiła u mnie kupę (dla niezorientowanych, nasze węże są z tej samej fermy, ale moja to striped), zrzuciła wylinkę i chyba zbiera się do następnej (???), jest aktywna etc ale jeść jej się nie chce. Póki co nie widzę w niej żadnych zmian, nie chudnie, nie słabnie...poczekam jeszcze z miesiąc ciągle próbując :>

sErGiEjOo
13-12-2013, 09:03
ja kupiłemm regiusa w biofil'u i nie mam problemu z jedzenie jestem w 100% zdrowa nie ma problemów :D wiec prosty wniosek z tego...

TylerPL
13-12-2013, 11:38
wiec prosty wniosek z tego...

Więc mam tego zabic i kupić sobie biofil'skiego, tak? Eh... Ciesze się, że ty akurat trafiłeś na osobnika, z którym nie ma problemów, ale ja nie miałem tyle szczęścia...

42d3e78f26a4b20d412==