PDA

Zobacz pełną wersję : jaszczurki na spacerku



AGAM
25-12-2013, 05:13
parka brodaczy i berber na spacerku :)

AGAM
25-12-2013, 05:13
2

AGAM
25-12-2013, 05:14
3

Double
25-12-2013, 07:19
samiec jak widać broni swej uroczej małżonki i mniejszego kolegi ;-) jakiej wielkości są brody i berber? mieszkają razem?

mój Agamek urządza sobie takie spacery samowolnie - terrarium ma otwarte 24h na dobę, a stoi ono na szerszym terrarium pytona, tuż przy regale z pozostałymi zwierzętami. Czasem wychodzi sobie na "taras" (czyli terra pytona) i obserwuje, co się dzieje na podłodze, albo wchodzi na półkę regału i potem wraca spowrotem pod żarówkę w swoim domu. Potrafi też specjalnie zeskoczyć na podłogę, bo zobaczył np ruszające się swiatełko albo muchę czy świerszcza w pokoju. Wtedy obłazi cały pokój i albo wchodzi mi na stopę czy na plecak, albo wspina się spowrotem na górę.

kryzys
25-12-2013, 07:20
ładniutke :]

NiEBiE
25-12-2013, 07:38
Prześwietne!! Zwłaszcza na pierwszym foto. :)

AGAM
25-12-2013, 08:35
Double to grubsze z rozdziawion paszczą to samica :P Samczyk jest odmiany Yellow, ale na fotkach zbyt tego nie widać, zwłaszzcza, że nie był jeszcze rozgrzany :) Agamki mają po ok. 35-40cm scynk jakieś 25cm. I trzymam je razem :) Wygląda na to że jest OK. Wcześniej scynk mieszkał sam. Agamki mam od tygodnia także są świeżutkie :)

Samica zawsze się puszy jak się podchodzi do niej, no chyba że z jedzeniem :D Ale nie gryzie naszczęście. Samczyk jak narazie nic nie jadł u mnie :/ Widocznie robi sobie przerwe :) Samiczka w jeden dzień zjadła miske mączniaków, dwa jajka zeberek i jeszcze łyżke kociej konserwy :)

Też myśle nad tym żeby były cały czas poza terrarium, z możliwością wejścia na kaloryfer i do pudła z piachem. Ale martwie się żeby ich ktoś nie zgniótł.... mam co do tego fobie po podobnej śmierci fretki... :( Zwłaszcza scynk wogól nie patrzy na oczy tylko się położy na dywanie i leży. Agamy to jakoś łatwiej zauwazyć. Pomyśle nad tym.

Theraphos
25-12-2013, 09:35
Chciał bym miec jakiegos jaszczura jednak nie moge miec:( Fajnie musi być jak takie dwie jaszczury chodzą sobie po pokoju:))))

AGAM
25-12-2013, 09:56
3 Theraphos :) nie dwie :)

Double
25-12-2013, 11:08
to dobre, byłam przekonana że to był samiec - władca puszczy ;-) mój agam jest albo hypo albo też jakiś yellow, bo jest niezwykle jasnożółciutki z elementami pomarańczowego. agama wypuszczam na spacery dopiero od około roku, przedtem nie był dostatecznie oswojony i mogł uciec. a teraz łazi gdzie chce i nie ma żadnego ryzyka, że zostanie uszkodzony, bo zawsze wiem gdzie łazi :) swoich jeszcze nie wypuszczaj, póki nie sa całkowicie oswojone, masz je za krótko

AGAM
25-12-2013, 11:53
U mnie sa krótko, ale sa oswojone. Nie uciekały kiedy do nich podchodziłem.

JeRy
25-12-2013, 16:31
Ale gruba ta samica:P

Super !

42d3e78f26a4b20d412==