PDA

Zobacz pełną wersję : hodowla myszek



Marcin Ratajczak
31-03-2012, 03:27
Witam, założyłem hodowle myszek dla mojego wężyka.
Z tego co się orientuję to mam dwie samiczki i jednego samca (tak powiedzieli w sklepie), jak to sprawdzić ?

Wszystkie 3 gryzonie trzymam w akwarium a na górze mam siatkę.
Dziś w nocy o godz 4:15 obudziły mnie, byłem wściekły ale zobaczyłem, że samiec raz po raz gryzie samiczkę i jest taki delikatny pisk, po chwili samiczka samca i tak wkółko !!!
Byłem tak na nie wkurzony, że mi to było wszystko jedno czy się zagryzą czy też nie bo ja chciałem spać ! (więc je zostawiłem)
Rano się budzę a wszystkie 3 spią sobie smacznie w donczce.

Czy to normalne zachowanie gryzoni ?
Czy one się w ten sposób bawią ?

xol
31-03-2012, 05:19
No nie wiem... Powinieneś prawdzić, czy to faktycznie dwie samiczki i samiec, hmm... trzeba im zajrzeć pod ogon ;)
Bo możliwe, że te dwa co się gryzły to samce, kiedyś miałam identyczny problem, skończyło się poranieniem jednego samca przez drugiego.

Black
31-03-2012, 06:20
Jesli sa wpuszczone do nowego pomieszczenia to musi powastac jakas hierarchia ale tez nie wykluczam ze to 2 samce i 1 samica:/
Sprawdzis to mozna bez problemu jesli osobniki sa troche starsze:
Muszisz wziasc do reki mysz i zobaczyc odleglosc pomieczy narzadami rodczymi (odbytem a narzadem pluciowym), samce maja blizej a samice dalej.
Zycze udanej hodowli!

pppppp
31-03-2012, 07:30
nie mam hodowli myszek ale mam szczury; spokojnie, takie zachowanie jest normalne (przynajmnirej u szczurów a i u myszy pewnie też), można je trzymać po kilka sztuk razem niezależnie od płci - to nie chomiki
a do odgłosów nocnych trzeba się przyzwyczaić :)))

Marcin Ratajczak
31-03-2012, 07:43
Następne pytania odnośnie hodowli myszek umieściłem w dziale węży gdyż hodowcy podpowiedzieli mi, że tam szybciej udzielą mi odpowiedzi ponieważ znaczna większa grupa osób hodujących węże ma hodowle myszek:-)

Jednak wszystkim Wam którzy się udzielili w tym dziale bardzo dziękuję i jeśli znacie odpowiedzi na kolejne moje pytania bardzo proszę o informacje ale już w dziale węży
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=5238&t=5238

42d3e78f26a4b20d412==