PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszanka Epicrates cenchria cenchria z Cenchria Maurus



Asmodeusz
26-02-2014, 02:14
Jak w temacie kundelek Cenchriii :) ma ok przeszło 50 cm je dorosłe myszy

Asmodeusz
26-02-2014, 02:16
:)

Asmodeusz
26-02-2014, 02:16
sorry pomyłka

Asmodeusz
26-02-2014, 02:19
Bardzo zła jakosc... Przepraszam

lipton
26-02-2014, 05:23
uważam takie mieszanki za całkowicie poroniony pomysł , nieprzyjoł bym tego zwierzaka za darmo , a wrecz moim zdaniem młode powinny zostac zlikwidone . Przeciez to jest ewidentne zasmiecanie gatunku , paranoja , moim zdaniem totalna nieodpowiedziałnosc , pewnie swiadczaca o niewiedzy , jasne ze możan robic hybrydy i krzyzówki , ale to maja byc łaczenia przemyslane , a to jest dowód

miki_metal
26-02-2014, 07:11
:| zabilbys weza dlatego ze jest mieszancem :| no comment... Jak komus sie podoba to niech hoduje, zgadzam sie ze lepiej nie krzyzowac w taki sposob bo wyjdzie jak z constrictorami, ale bez przesady...

Drobek
26-02-2014, 07:11
eh... komuś strasznie zależało na pieniądzach/rozmnożeniu/eksperymencie i tym oto sposobem "psuje" terrarystykę w Polsce. Między innymi przez ludzką chciwość, kupując cenchria cenchria często nie masz pewności czy w przeszłości były krzyżowane tylko "czyste" podgatunki. Był to jeden z powodów mojej rezygnacji z zakupu Epicrates cenchria cenchria...

Mam nadzieje że ten wąż i całe jego rodzeństwo jest niepłodne.
Powiedz od kogo kupiłeś.

lipton
26-02-2014, 07:23
a dlaczego miałbym niezabic , co węze sa jakies inne od reszty zwierzat , zabijam gryzonie dla wezy to dlaczego miałbym niezabic węza , ale miejsza z tym , jest to poprostu ewidentne zasmiecanie gatunku , jak na to patrze to az szkoda mi słów .

Obywatel_Snejk
26-02-2014, 07:23
z tym zabijaniem to juz przesada.Po prostu nie nalzey tego robic,a jak ktos sie uparl to niech sobie dupe piaskiem wypcha,ale wezyka nie rusz!
To tak jakbys wyszedl z SWD na ulice i zaczal do psow wielorasowych strzelac...czlowieku bylbym pierwszym ktory by ci torbe po kawalku odgryzl:)

lipton
26-02-2014, 07:44
hehehe spoko , niema co sie denerwowac , chyba logiczne ze nalezy mordowac żadnych zwierzat , ale poprostu zdrazniłem sie widzac tego węza i mam nadzieje ze amadeuszu niebedziesz sie chciał mieć potomstwa od tego węza . pozdrawaim i poco tyle stresu

lipton
26-02-2014, 08:02
sory za składnie

ser
26-02-2014, 08:19
sory, ale jak mwicie, |e takie mieszanie jes bez sensu, to czemu zachwucacie si tak hybrydami? przecie| to polega na tym samym zupeBnie. w ten sposob robi sie kundle...

lipton
26-02-2014, 08:39
nie musisz rozrużnic rózniece miedzy hybryda a "kundlem". hybryda jest to tak jakby powstanie noewego gatunku , moze nie czystego ale rózniacego sie od rodziców , natomiast taka mieszanka z jaka mamy tutaj doczynienia jest psuciem gatunku , ponieważ masz maurusa i cenchrie , ktos je ze soba skrzyzuje , pózniej ich potomstwo skrzyzuje albo z cenchria albo maurusem i wychodzi nieczysty gatunek , tak własnie powstały kundelki constrictory . Jest to poprostu niszczenie pewnej populacji , pewnego gatunku , jest to ze szkoda dla gatunku , poniewaz moze mu besposrednio zagrozic i na tym polega cała róznica . Sory jak zwykle za składnie , ale mam nadzieje ze skumasz oco mi chodzi .

miki_metal
26-02-2014, 10:41
Mi tez sie to nie podoba, bo 99% polskich constrictorow to kundle i uwazam ze takiego weza nie powinno sie rozmnazac, ale jak komus sie podobaja to niech takie trzyma, a tak PS to nie zabijam myszy dlatego ze mi sie nie podobaja tylko sa one pozywieniem weza. Zabijanie wezy z powodu nieczystosci krwi to jak selekcja rasowa ;-)

Obcy
26-02-2014, 11:15
z tą różnica że z mieszanie boa dosć często przynosi ciekawe efekty !! a w wypadku ecc x ecm wychodzi potworny gniot , takiego czegoś nie powinno sie robić i gosc który robi takie krzyzówki albo cierpi na jakąs chorobe , albo rozmnaza tylko i wyłącznie do piniedzy !! tak czy tak taki ktoś nie powinien hodowac a tym bardziej rozmnazać wezy !! Teraz te węze będą dalej rozmnazane z ecc lub ecm , i znowu za 4 lata rynek zaleje sie takim "czymś'" i nawet maurusy nie będą maurusami a tym bardziej cenchrie @!

Saurus
26-02-2014, 11:23
a tak w ogole jest to zanieczyszczanie PODGATUNKU, bo gatunek to Epicrates cenchria a podgatunki to E. c. cenchria i E. c. mauri, ale i tak wiadomo o co chodzilo i moim zdaniem tez jest to niedopuszczalne, bo nie ma nigdy pewnosci co do czystosci genetycznej weza...

boidae
26-02-2014, 11:32
Z wygladu wyglada dokladnie jak maurus

mordd
27-02-2014, 00:46
Problemem byłoby, gdyby wiedząc, że ma mieszańca twierdził, że to czysty podgatunek i tak traktował ewentualne młode po nim...... Jasno napisał, że to mieszaniec więc nie ma się co gorączkować. Poza tym i tak większość węży kończy jako "pets" i nigdy nie jest rozmnażana - uczciwie nazwane mieszańce nadają się do tego świetnie i jeśli się komuś podobają to bardzo dobrze. Jeśli ktoś z pełną świadomością kupuje sobie"ozdobę" do domu, a nie zwierzęta do hodowli to w żaden sposób nie zaśmieca gatunku/podgatunku itd....... I tak, żeby mieć pewność, że kupujesz czystego zwierzaka musisz mieć udokumentowane jego pochodzenie lub bezwzględne zaufanie do sprzedającego - bez tego wszystkie cenchrie są podejrzane o mixowane pochodzenie....to ja już wolę uczciwe stawianie sprawy, tak jak tu.

webs
27-02-2014, 02:56
heh moim zdaniem krzyzowac mozna tylko weze po kturych wyjda ciekawe mlode a nie te wezyki ............................. napewno gdybym zobaczyl krzyzukke b.gabonika z b,nasicornis to bym odrazu kupil bo swietne mlode wychodza) co do pajakow to widzialem tesz fajna krzyzuwke b.smithi z emilia...sa wypas....
osobiscie jestem przeciwny mieszankom ruznego r todzaju aale naprawde jest pare wyjatkow napewno do nich niezaliczaja sie cenchrie

micgekon
27-02-2014, 10:46
Wszystko zależy od tego co się komu podoba jeśli stawia sprawę jasno i sprzedaje to jako krzyżówkę to co się czepiacie a dla czego "kundelki" boaski są u nas tak popularne, a"rasowe" dużo mniej mimo iż też są dostępne? Bo nasi terrarysci w wiekszości nie mają pieniędzy i każdy większość z nich szuka jak najtańszego ,a nie jak najlepszego osobnika.
"De gustus non est disputandum"

Obcy
27-02-2014, 11:30
MOZE DLATEGO ZE KRZYŻOWANIE BOASÓW DAJE CIEKAWE EFEKTY !! a ecc x ecm daje kaszane !!

Asmodeusz
27-02-2014, 12:51
Lipton wiesz co !!!!!! innym tez dziekuje stanowczo, NIE NIEMAM ZAMIARU GO ROZMNARZAC!!!!! JA WAS NIEROZUMIE TO POCO WY ROBICIE HYBRYDY ??? MIESZANKI???? NO KURDE SŁUCHAM ???? Mordd tu jestes jedynie wzglednym ludziem A LIPTON KKUP SOBIE JAKIES ZIOŁA!!!!!! TO MIAŁO BYC TYLKO POKAZANIE, A NIE JECHANIE MNIE!!!!!! WIEC SPADAC ZWIERZE JAK ZWIERZE, KUNDEL JAK KUNDEL, CZŁOWIEK JAK CZŁOWIEK, ZACHOWUJECIE SIE JAK RASISCI ZWIERZECY!!!!! ASMODEUSZ!!!!!!!!!!!!!!!!

mordd
28-02-2014, 10:26
Wiesz, tak na prawdę to wyjątkowa sytuacja, że sprzedawca uprzedził cię, że masz mieszańca. Powyźsi krzykacze mają takie same, ale nie wiedzą o tym - to właśnie oni "zanieczyszczą". Ciekawe po czym rozpoznają, że ich węże są czyste, jak dalece udokumentowane jest ich pochodzenie i z jakich markowych hodowli nabyli swoje węże.... Nie przejmuj się i ciesz się zwierzakiem - to tobie ma się on podobać.

boidae
28-02-2014, 11:30
Jesteś pewien ze to mieszniec, czy widizleś rodziców, bo ten twoj wąz wyglada dokladniej ka czysty MAURUS z wygladu

Asmodeusz
28-02-2014, 13:54
Tak wiedziałem ze kupuje mieszanke mi sie bardzo podoba ja ich nierozumie a szczególnie Liptona niech pozabija swoje zwierzaki a od mojego wara. Jestem wam winny beer :)

Animal
28-02-2014, 13:57
Pies wielorasowy to nie hybryda

Vanaloon
01-03-2014, 08:37
Ehhh... nie rozumiem coście się tak czepli, ładna gadzina. Lipton... chyba trochę przegłeś z zabijaniem węży, taki z ciebie terrarysta że mordowałbyś zwierzęta tylko dlatego że spłodzone zostały z rodziców innych gatunków... ja bym powiedział że nie jesteś godny miana terrarysty i to twoja postawa... nie hybryda Asmodeusza wyniszcza Polską terrarystykę... wąż mi się bardzo podoba

Azazel
02-03-2014, 08:11
Albinosy powstają przez chów wtórny, wiele ciekawych form kolorystycznych powstaje przez mieszanie gatunków - krzyżujemy morelia spilota spilota z morelia spilota cheynei , variegata x woma , reticulatis x molurus , reticulatus x sebae itd... - i efekt tego taki , że wzbudzją te formy w nas podziw.
Ilu z nas sprowadza do swej hodowli czystej krwi zwierzęta z odłowu ?
Ilu z nas swe hodowlane pary posiada z jednego miotu ?
Oczywiście , iż większość gadów w domu to "pets" zatem problemu moim zdaiem nie ma.
W dobie globalizacji , wspólnej europy każdy zakupić może czyste gady i zacząć hodowle , w czym problem zatem ?
Terrarystyke w Polsce kształtują pieniądze , te zaś są małe dlategoż i jakość jest kiepska.
Ilu na tym formum jest potencjalnych odbiorców na gady w cenach 400-3000 euro ?
Czepiacie się chlopaka , który zamieścił zdjęcie swojego zwierzaka , którego hoduje , o którego dba. Co poniektórzy nawet by go zabijać chcieli ! - chyba wam się koledzy w głowach poprzestawiało.

Tytułem przykładu ceny pytonów siatkowanych z jednej z amerykańskich hodowli ( i jednej z najlepszych na świecie ) - http://www.prehistoricpets.com/pythons.aspx?subcat=2 - ceny jak na nasze warunki całkiem przystepne ;) - proszę zatem wielbicieli czystych wspaniałych form o sprowadzanie ich - rozpoczęcia pracy z gatunkiem - zapewniam że za np.300zł nabęde odmiame albino tiger ;).

Więcej szacunku dla siebie na wzajem i więcej uczciwości po stronie hodowców i importerów pseudo czystych form bo to oni wyniszaczają terrarystyke a nie Asmodeusz.

42d3e78f26a4b20d412==