PDA

Zobacz pełną wersję : Ivermektyna czy Frontline ???



lipton
03-04-2012, 05:46
ostatnio moja cała kolekcje zaatakowała plaga roztoczy. Jak myslicie czym mi bedzie lepiej leczyc zwierzaki(co jest bezpieczniejsze) , i czym bedzie mi łatwiej zdezynfekować terra. Jak uzywaliscie tych preparatów prosze napiszcie co o nich myslicie .. Co sadzicie równiez o preparatach Neguvon i Insektin . Powiem szczerze ze ładnych pare lat choduje zwierzaki a cholera roztoczy jeszcze nie mniałem . prosze o opinie na temat tych preparatów.

Z góry DZIĘKI

lipton
03-04-2012, 07:04
dobra wybrałem ivermektyne. ale mam inny problem otóz mam 1 procentowy roztwór(spora ilość) i w jakiej proporcji mam go rozcieńczycz z wodą ( słyszałem rózne opinie < ze 1ml na litr wody i że 5 ml na litr wody > i niewiem jaka jest prawda) i czy mósi to być woda destylowana czy moze byc to zwykła "kranówka". I jak długo roztwór taki ma swoje własciwości. prosze o odpowiedz najlepiej pana Zajaczkowskiego chociaz wszystkie uwagi sa mile widziane . dzieki

sułek_
04-04-2012, 08:11
jeśli tylko do spryskiwania to możesz spokojnie dać nawet 5 ml na litr zwykłej kranówki ale najpierw rozpuść w pewnej ilości (pół szklanki) wody bo gęsta jest...
trzyma dobę:) albo do wyparowania
ja pryskam profilaktycznie raz na 2 miechy wszystkie terra i powiem ci że roztocza od daaaawna nie widziałem:)) faktycznie jest to jeden z najlepszych środków jakie znam
jeśli w iniekcji - to to już jest inna bajka
1% to strasznie dużo i jest mnóstwo zabawy ze strzykawami i strzykaweczkami z rozcieńczaniem do odp stężeń i ilości
dodatkowo
każdy gat gada ma inną tolerancje na ivermektynę i niestety przekonałem się o tym ponosząc czasem straty ...

lipton
04-04-2012, 13:32
dzieki wielkie za pomoc

Jarek Zajączkowski
05-04-2012, 02:30
Święte słowa choć osobiście jestem bardziej ostrożny - 1 ml/ litr kranówy. Z iniekcjami lepiej nie eksperymentować :(((
Zalecany kontakt bezpośredni telefon.

koksik
05-04-2012, 08:17
Ja uzywalem neguvon i tez nie widze roztoczy, co do inny nie wiem.

Jarek Zajączkowski
05-04-2012, 08:25
Neguvon został dosyć dawno wycofany ze sprzedaży. Jeśli go jeszcze masz sprawdź datę ważności....

koksik
06-04-2012, 05:45
Juz nie mam:)

42d3e78f26a4b20d412==