PDA

Zobacz pełną wersję : FILM CAMBRIDGEI I OSESEK



Marian667
03-04-2014, 14:27
KLIK (http://83.16.36.99/HPIM4018.AVI)

Moj cambridgei L8 i mysi osesek :)

ZoKoL
03-04-2014, 23:04
:D spokojnie sobie podszedł i wciągnął ją jakby nigdy nic .

Peter_frostax
04-04-2014, 07:34
Uważam że mysz niejest za odpowiednim pokarmem dla ptasznika jak już podaję zwierzakowi mysz to tylko dla tego aby urozmaicić mu dietę, ale oglądanie tego przyprawia mnie o mdłości.

Obywatel_Snejk
04-04-2014, 07:46
kolego jestes porabany
niech mi moderator wywali,usunie,zagrozi,cokolwiek (przepraszam NOOK),ale musze to powiedziec -jestes powalonym nastolatkiem,ktory bawi sie jeszcze swoim ptaszkiem i stara udawac twardziela przed dziecmi na forum
wstydz sie dzieciaku wstydz!!!!!

Marian667
04-04-2014, 09:12
Akurat tu sie mylisz snejk ... Ja swoich pajakow praktycznie nie karmie niczym innym jak swierszcze/karaczany ale ze ten cambridgei jest naprawde nie nazarty wiec stiwerdzilem ze sprobuje z mysza moze w koncu naje sie na jakis czas. Mysle ze sie udalo bo jak na razie przeszedl mu szal na jedzenie. Film dalem na forum nie po to aby szpanowac ale dlatego ze wiele osob jest zainteresowanych takimi materialami. Pozdrawiam i nie oceniaj nigdy zamiarow tak pochopnie.

Obywatel_Snejk
04-04-2014, 09:13
stary to jest okropne naganne i straszne,po co to robisz,przeciez to zwierze sie meczy jak choleraaaaaaaa!!!!
Tak nie mozna!

Marian667
04-04-2014, 09:17
Nie przesadzaj. Nie chcesz - nie musisz ogladac, wyraznie jest napisane jaka jest tresc filmu. Zreszta nie robie tego dla rozrywki ale po to zeby dobrze nakarmic pajaka.

Obywatel_Snejk
04-04-2014, 09:19
pieprzenie,dobrze nakarmic...ehhh,chlopaku kiedys zrozumiesz o co chodzi,mam nadzieje i szczerze ci zycze.

miki_metal
04-04-2014, 11:19
Snake nie obrazaj innych. Mi ten widok tez nie sprawia przyjemnosci, ale jak nie chcesz to nie ogladaj. Taka jest natura i tego nie zmienisz... to chyba dobrze ze Marian667 dba o swojego pajaka... Wykazcie troche tolerancji, jak chcecie kogos obrazac to piszcie na priva a nie publicznie na forum, bo ono nie do tego sluzy

Peter_frostax
04-04-2014, 12:33
Niema sensu się kłucić widocznie masz mocne nerwy skoro takie widoki jesteś w stanie oglądać ja to niemogłem znieśc pisków myszki i skakaniaw agoni tylko raz nakarmiłem ptasznika myszką i więcej tego nierobię zanim to zwierzę umże to się strasznie męczy.

DragoN16
05-04-2014, 01:08
wiecie nierozumiem was, wszędzie jest o karmieniu muszami w opisach na necie, i założe sie że i wy karmicie lub karmiliście oseskami zwierzaki, ale jak jedna osoba sie negatywnie wypowie to wszyscy oczywiście trzymają sie jej.

Obywatel_Snejk
05-04-2014, 03:13
chlopcze,poczytaj pare moich innych postow a zrozumiesz dlaczego napisalem to na forum a nie na privie.
Prowadze osobista kampanie na rzeczy szacunku dla zwierzat karmowych.
Kiedy mozna uniknac zabijania w taki sposob, to nalezy to zrobic,kiedy mozesz zastapic zwierze wyzszego,bardziej swiadomego rzedu-zrob to, karmienie pajaka zywym oseskiem jest bezsensownym przejawem bezmyslnosci i niepotrzebnym katowaniem myszy! Po co to robic?!! Wartosci odzywcze?! Guzik prawda,nawet jezeli,to mozna karmic martwymi, humanitarnie zabitymi!
I tak go nie zwymyslalem bardzo:)
Prawda jest taka,ze tego typu filmy,zdjecia to przejaw szczeniackiego kozakowania i szpanu. Z racji wieku troche usprawiedliwione,lecz musi byc skomentowane, bo sie noz w kieszeni otwiera!

PANOWIE i PANIE, UNIKAJMY BEZSENSOWNEGO TORTUROWANIA KARMOWKI!

MuDvAyne
05-04-2014, 04:10
bez przesady ! ej co maja ludzie robic z wezami ?? karmic mrozonka non stop ?? przejmujesz sie mysza a sam mieszkasz pewnie w bloku czy na osiedlu gdzie kiedys mnostwo takich zwierzat mialo schronienie... w naturze nie ma litosci cos je zeby moglo przezyc... humanitarnie zabite ale i tak zginie, rozumiem czlowieka ale mysz to juz przesada, szczegolnie osesek, film jak kazdy jakie kozaczenie poprostu nakarmil pajaka, ciekawa sytuacja dla wielu osob ... mozna sie oburzyc ze to okropne ale bez przesady, spokojnie .... nie wiem czy bylbym w stanie podac mysz ale to normalne w naturze ! wiem ze akorat w terrarium zalezy to od nas ale ale to i tak jakby naturalna selekcja.... to tak jak ktos sie przejmuje rzuconym papierkiem na ulice przez kogos, gdzie jest mnostwo blokow, samemu jezdzi samochodem i dziennie uzywa dezodorantu .... w piwnicach sa trurki na szczury i co to jest wporzadku ze trujemy szczury ktore mieszkaly tam przed zbydowaniem osiedla a karmowka jest hodowana po to zeby skarmiac ...

Silent_Dragon
05-04-2014, 04:21
Witam
Snejk wiesz co Ci powiem??
A Ty przepraszam bardzo czym karmisz swoje morelie i inne weze?? Jablkiem?? Ziemniaczkami czy moze owocami?? Chyba nie :/
Ja karmie np. swoja zbozowke tylko zywymi myszami i nie dziwie mu sie ze podal mysz. Raz na jakis czas(jak mozna) trzeba urozmaicac diete, a Ty sam masz weze i wyskakujesz na niego w taki sposob i z takimi tekstami, ze na miejscu modow to bym poprosil Nooka aby dali Ci bana. Rozumiem ze pajak to pajak i inaczej je niz waz ale mozesz to powiedziec grzecznie a nie wyskakiwac z tekstami na poziomie podstawowki. Sam mowisz ze koles zachowuje sie jak gnój czyc os takiego(ja sie z tym nie zgadzam) ale co Ty robisz w tej chwili obrazajac go w taki sposób?? Ehhh
Pozdrawiam

miki_metal
05-04-2014, 04:33
Uwazam ze Marian667 slusznie umiescil tu ten film - pokazuje on jak naprawde wyglada karmienie pajakow kregowcami. Dzieki temu filmowi nigdy nie nakarmie pajaka mysza ;). Jednak co do karmienia martwym - uwazam to za nie naturalne. W terrarium mamy zapewniac zwierzakom warunki zblizone do naturalnych :]. Moze jeszcze bede podawal pajakowi mrozone swierszcze? Zakonczmy ten temat, bo bez sensu jest poruszanie go w kazdym poscie gdzie jest wspomniane o karmieniu zywym pokarmem.

DragoN16
05-04-2014, 04:55
przejawem szczeniackiego zachowania może być branie pająka na ręke lub twarz i robienie im fotek, a nie karmienie ich myszami, i szczerze to jakoś bardziej mnie odrzuca gdy wkładam mysz do zamrażalnika, niż jak daje ją żywcem do zjedzenia.

miki_metal
05-04-2014, 05:05
nie wklada sie zywych myszy do zamrazalnika :) - najpierw sie je zabija....

Marian667
05-04-2014, 06:06
"Guzik prawda,nawet jezeli,to mozna karmic martwymi, humanitarnie zabitymi!"

Przykro mi snejk ale moje pajaki martwy pokarm zreguly ignoruja i predzej mysz by sie rozlozyla w torfie niz byja zjadl. I wtedy to bylo by bezsensowne usmiercenie myszy.

Poza tym zauwazylem ze Ty usilnie probujesz czepiac sie wszystkich oceniajac ich pochopnie i bezpodstawnie, dalo sie to zauwazyc juz w temacie "wpadki" gdzie kpiles z rammsteina i dark raptora a tak na prawde nie majac pojecia o jakie sytuacje chodzi. Jezeli myslisz ze zostaniesz tu jakims mentorem normalnosci, moralnosci i dobrego smaku to jestes w bledzie. Na przyszosc nie oceniaj ludzi swoja miara bo czesto jest to bledne.

Pozdrawiam wszystkich normalnych terrarystow ktorzy nie szukaja na sile okazji zeby sie pokazac i wywyzszac na forum.

Obywatel_Snejk
05-04-2014, 11:53
Ja karmie swoje weze mrozonymi szczurami i myszami.Pochodza one z hodowli fermowej,gdzie sa zabijane w komorach przy pomocy CO2 pod cisnieniem.Efekt jest taki,ze po prostu zasypiaja i sie nie budza,nic wiecej im sie nie dzieje.
To jest roznica!

Obywatel_Snejk
05-04-2014, 11:56
Warunki najblizsze naturalnym??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy wyscie poszaleli???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W warunkach naturalnych waz czeka tygodniami na ofiare,poluje, porusza sie i zmienia lokacje,a nie siedzi w jednym miejscu i czeka pod zarowka na zarcie,na mysz czy szczura,ktora nie ma gdzie uciec!'Zapomnijcie o warunkach naturalnych w terrariunm bo to od poczatku do konca nie jest prawda!

Obywatel_Snejk
05-04-2014, 11:57
za malo widziales zeby ze mna rozmawiac o temacie ktory poruszalem w tamtej dyskusji bo jestes za krotki:)pozostanmy przy tym temacie:)

miki_metal
05-04-2014, 12:51
LOL! O_Snake jesli mam hodowac weza zeby poprostu go miec to bym go nie kupowal. Jak juz Ci kiedys napisalem (przy ostatniej dyskusji :]), wiem, ze waz nie bedzie sie zachowywal w 100% tak jak w naturalnym srodowisku. Ja hoduje moje zwierzeta, aby widziec ich naturalne zachowanie itp. NA TYLE NA ILE TO MOZLIWE. Odpowiedz mi (bo ostatnio nie raczyles) po co hodujesz zwierzaki? Jesli zakladasz ze to nie ma ZUPELNIE NIC zwiazanego z natura to cala terrarystyka jest bez sensu - niepotrzebne stresowanie zwierzat.

Obywatel_Snejk
05-04-2014, 12:59
wiesz jak jest,wiadomo kazdy stara sie zapewnic ODPOWIEDNIE warunki do zycia zwierzakowi,ale nie oszukujmy sie-nie ma mowy o "udawaniu" warunkow naturalnych:)
ODPOWIEDNIE nie jest tym samym co NATURALNE.
Pogadaj z ktorymkolowiek z hodowcow,zobaczysz co ci powiedza.
Ja uwazam ze tam gdzie sie da nalezy unikac meczenia jakichkolwiek zwierzakow.
Szczerze ci powiem ze mialem kedziora i autentycznie denerwowalo mnie dawanie mu...swierszczy:) moze to przesada,ale tak juz mam...stad moja KRUCJATA:)))
Po prostu trzeba miec w swiadomosci,ze to wszystko jest kwestai konformizmu,to co jest koniecznoscia a tym co jest zbytecznym cierpieniem,nie uwazasz?

miki_metal
05-04-2014, 13:13
Powiedzmy, ze Cie rozumiem, po czesci podzielam Twoje zdanie... ale ja nie jestem hodowca rozmnazajacym weze, tylko obserwatorem ich zycia (czy jak by to mozna tam nazwac ;)) - i wg mnie pisanie o calkowitym braku naturalnosci zaprzecza terrarystyce. Hodowla (rozmnazanie duzej ilosci wezy itp) jest czym innym niz terrarystyka - moim zdaniem (Zn wywodzi sie od niej, jest z nia zwiazana, ale nie jest dokladnie tym samym). Fajnie, ze zapewniasz odpowiednie warunki, ale po co?? (nie po co zapewniasz warunki, tylko cel hodowli :)). Ja kocham te zwierzeta za ich zachowanie, a podawanie mrozonek raczej nie jest zblizaniem sia, a oddalaniem od natury

MuDvAyne
05-04-2014, 16:28
tak codziennie na swiecie gina miliony zwierzat ktore staja sie pokarmem a ja bede zalowal swierszcza, po co wogoole sie zajmujesz tym jak masz problem do skarmiania ... jestes wege czy weganem ?? jak nie to zresz smierc okrutniejsza i to zwierzat wyzszego rzedu i co to jest wporzadku ???

42d3e78f26a4b20d412==