PDA

Zobacz pełną wersję : Bekon i jego terra



Sierakus
06-05-2014, 13:21
NO wiec terrarystyka zarazilem sie od mojego przyjaciela Metala (pozdro dla niego) i to dzieki niemu zostalem szczesliwym posiadaczem mojego Gekona lamparciego :D Oczywisice specjalnie sie do tego przygotowalem terrarium, wiedza ogolna i wogle (choc dalej sie ucze) chodzi dokladnie o to by ludzie obeznani w tematyce gekonow wypowiedzieli sie na temat mojego gekona warunkow w jakich zyje (terrarium) no i na temat jego wygladu (czy to jakas odmiana, w jakim jest stanie .... na oko :P) pozdrawaim (z gory dzeiki)

Sierakus
06-05-2014, 13:25
A oto pierwsza fotka mojego wspanialego bekonika na skalkach od terrarium ::D i co o nim sadzicie?????

Sierakus
06-05-2014, 13:27
A teraz moze jego terrarium.....

Sierakus
06-05-2014, 13:28
i jeszce jedno do kolekcji

Theraphos
06-05-2014, 13:32
Mogłeś zrobić wiecej kryjówek na ziemi (groty,skałki...) a nie tylko plaską tylną ściane...
Ładniutki ten twój gekonik

milo
06-05-2014, 13:38
aaaaaaaaallllllllllllleeeeeeeeee mmmmmmmmmmmmaaaaaaaałłłłłłyyyyyyyyy
fajny ale terra za wysokie i takie duże jak dla charemu,ładny dbaj o niego i usuń piach bo się go nawrzera i padnie na razie ręcznik papierowy a później torf ale to tak za pół roku rok

luz_jacek
06-05-2014, 13:39
Polecam umieścić w terra jakiś duży ładny korzeń albo pień i trochę kamieni piaskowca.
Trochę pustką sieje :) Ale pozatym tło jest fajne.
Bekon jest śliczny.

sebooz
06-05-2014, 13:50
a ja na jego miejscu chcial bym takie terra .... mozna sobie pobiegac, nic nie przeszkadza i wogole ;)

A tak powaznie to troszke smutne te terra

Wojtyla
06-05-2014, 14:08
ja bym niedawal piasku jako podłoze bo juz nie jeden mialy gekonik sie nim zapchał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Theraphos
06-05-2014, 14:11
Sa różne wersje. Niektórzy twierdzą że piasek jest nie dobry jako podłoże dla gekonów a inny wręcz przeciwnie...

Wojtyla
06-05-2014, 15:02
dla małych raczej nie jest dobry (slyszalem o kilku przypadkach smiertelnych)

MareQ
06-05-2014, 15:32
nie no, z tym terrarium to przesada :P Weś tam wpadkuj jakieś kamienie, korzenie i pochodne, bo zwierzak będzie miał utrudnioną sprawe zrzucenia wylinki.
Co do piasku to faktycznie nie jest to najlepszy pomysł. Młodziaki mają tendencje do żarcia piasku, jak wydorośleje to już jest ok, ale puki rośnie to jakiś chips kokosowy czy coś a'la to, ostatecznie ten ręcznik papierowy :)
A gekuś ładny, ale na tym stadium nikt nie powie Ci czyt o odmiana czy nie (ale wątpie)

Sierakus
07-05-2014, 01:38
Terrarium przerobilem zaraz po sesji fotograficznej :P wlozylem tam kozen poukladalem skalki na dole z piaskowca ulozylem taka gorke (tylko jak bede mial aparat umieszcze tu fotke) dzieki za wyowiedzi aha a piasek jest taki ze jak go zje to sie nie zapcha ma taka konsystencje podobana do maki :D specjalny taki :p pozdrawaiam dzieki za oceny i wypowiedzi :)

daf
07-05-2014, 02:53
Ja sobie wypraszam!!! Ksywka Bekon jest zarezerwowana tylko dla mnie!!!

sqqter
07-05-2014, 07:53
Spoko, spoko tylko jedno mi się nie podoba- Bekon to było imie mojej ś.p Gekonicy lamparciej!! :). Kiedyś ide do kolegi a on- słyszałem że niedlugo bedziesz mial bekona lamparciego :):):). Ale coz szczegół :P

peJta
07-05-2014, 09:06
Mam pytanie czy sam robiłes tylna scianke.jesli tak to jak?

Sierakus
07-05-2014, 13:14
Hyhy BEKON to nie ja wymyslilem tylko rodzice :P przezemnie tez zaczeli sie interesowac terrarystyka ale na szczescie nie do konca....ale mniejsa


peJta: tak sam robilem tylnia scianke
a zrobilem ja nastepujaco zalatwilem sobie dwie plyty stropianowe (takie jak sie ociepla bloki, domy itd.) jedna wsadzilem cala a droga poacielem faliscie i skleilem obie nastepnie wyskrobalem cala powieszchnie przy pomocy wiidelca (brudna sprawa:P) i pokrylem zaprawa tynkowa (mieszanka farby i drobnych kamyczkow :P) i oto powstalo to cudo :p

POZDRAWIAM

Sierakus
08-05-2014, 13:03
Oki zrobilem zdjecia nowego przerobionego terrarium :D mi sie podoba a wam????

42d3e78f26a4b20d412==