PDA

Zobacz pełną wersję : termometr-higrometr



sanches
13-04-2012, 06:26
Kupiłem takie fajne urządzenie elektroniczne dwa termometry(wewnętrzny i 3metry kabla d ozewnętrznego) + higrometr. Cena taka sobie, 90zł. Ale prz ypomiarze wilgotności jest umieszczony napis 'RH' - czy to oznacza że jest to pomiar wilgotności względnej. Takie mam wrażenie. Zaobserwowałem, że wraz ze wzrostem temperatury wskazanie wilgotności mi spada. Gorzej kiedy spryskuję terra to niby wilgotność spada, według wskazań.
Ponadto w terrarium miewam różnice nawet 2.5st. między tymi dwoma miernikami umieszczonymi dokładnie jeden obok drugiego. Po wyjęciu z terra różnica wskazań jest niewielka. Raczej ten wewnętrzny daje zawysokie wskazanie. Wstawiłem zwykły termometr analogowy i pokazywał bardziej wskazania temometru zewnętrznego.

Powiedzcie jak się zachowują wasze higrometry analogowe? Mój wskazuje niemal stale około 66% (+-) 2 do 3 %.

micgekon
13-04-2012, 08:28
Kiedyś czytałem iż należy higrometr (analogowy co jakiś czas wyskalować) a robi się to następująco bierzsz moczysz ręcznik w wodzie a potem dokładnie wykręcasz (tak żeby nie kapała woda) następnie owijasz nim higrometr i po ok. 3 godzinach powinneś mieć 98% wilgotności jeśli jest inaczej to z tyłu (przynajmniej w moim)jest taka śrubka i kleszczykami nastawiasz 98% potem jeszcze raz kontrola i jest wszystko wporządku

42d3e78f26a4b20d412==