PDA

Zobacz pełną wersję : W wielkopolsce



Szymek
18-01-2013, 11:10
Są jacys dobrzy weterynarze w okolicach konina albo gdzies w wielkopolsce.

Sir_bonzo
24-01-2013, 11:41
Grazyna Pabijan-Poznan . przyjmuje w Starym Zoo,oraz w poniedzialki od 16 w sklepie zoologicznym na Niegolewskich. Bardzo polecam.

FRED17
13-04-2013, 15:07
to Pani od sprawdzania pułci zwierząt i podawania witamin a nie wet!!

Sir_bonzo
14-04-2013, 14:56
Nie bądź smieszny. Jest kierownikiem Starego Zoo i weterynarzem. Możesz mi wierzyć.

FRED17
15-04-2013, 08:35
No wiem o tym że jest kierowniczką zoo ale wetem chyba przez przypadek tyle co Pani Pabijan wykończyła zwierząt to głowa boli!Mam znajomych któży mieli problem z gekonami lamparcimi żadnego nieuratowała zawsze tylko dawała witaminki i płeć sprawdzała i na tym polega leczenie??Sory ale jak wet nieumie wyleczyć gekona który niema apetytu to troche upokażające,a podkreśle że objawy były takie same i ja geki wyprowadziłem!Mojego gekona niestety Pani Pabijan nieuratowała chociarz miał takie same objawy jak wyżej wymienione gady!Więc wiedza Pani Pabijan stoi pod jedym wielkim znakiem zapytania!!I niemówie tego ze złości tylko dlatego że niechce aby inne geki tak skończyły!!
Pozdrawiam GREJFRUT

Aleksander
15-04-2013, 10:31
Właśnie, nie bądź śmieszny. Ja dla odmiany znam wiele osób, których zwierzęta pod jej kuratelą wyszły z bardzo ciężkiego stanu, w tym moje żółwie. Poza tym, mój drogi, czasem nawet bardzo dobry weterynarz nie potrafi sprawić cudu, jeśli przychodzi się zbyt późno, jeśli zwierzę jest zaniedbane, jeśli nie ktoś nie potrafi zastosować się do zaleceń lekarza, albo jeśli po prostu przypadek jest ciężki. Każdy weterynarz ma w swojej praktyce sukcesy i porażki. Jeśli twierdzi, że jest inaczej, to po prostu kłamie.

Pozdrawiam
Natalia

FRED17
15-04-2013, 14:15
ok ja nietwierdze że nieuratowała zwierząt!!!Ale problem niejedzenia gekonów laparcich jest Pani Pabijan nieznany!!!

dr Robert
16-04-2013, 03:01
Nie ma takiego weterynarza nie tylko w Polsce ale i na świecie który na podstawie objawu braku apetytu jest w stanie postawić diagnozę. To najbardziej niespecyficzny objaw jaki może się zdażyć u gadów. To tak jak ból głowy u człowieka - może być objawem przemęczenia albo śmiertelnej choroby. I kazdy , także lekarz bierze pod uwagę najpierw tę bardziej prawdopodobną wersję. Przy większości chorób u gadów pierwszym i często jedynym widocznym objawem jest brak apetytu. Lekarze to nie cudotwórcy ! Miejmy tego świadomość ! Leczenie polega raczej na wybieraniu najbardziej prawdopodobnej, najczęściej spotykanej choroby niż na rzeczywistym rozpoznaniu popartym badaniami diagnostycznymi, których w Polsce się nie wykonuje, a jeśli nawet są one do zrobienia to kosztują bardzo dużo. Oczywiście można czuć się rozczarowanym gdy straci się zwierzę, ale też warto wiedzieć, że "medycyna gadzia" to dziedzina jeszcze bardzo słabo rozpoznana i weterynarze-cudotwórcy nie istnieją.

FRED17
17-04-2013, 10:17
obże wszystko oczywiście jest prawdą ale w przypadku braku apetytu powinno zrobić się przeswietlenie gada bądz w inny sposób wkluczyć zapchanie a takie czynności w żadnym z przypadków niezostały wykonane

aquarius779
18-04-2013, 10:04
Fred!!!brak apetytu jest objawem niespecyficznym!na jego podstawie nie mozna postawic zadnej diagnozy.u gadow kazda choroba moze objawiac sie brakiem apetytu.to ze we wlasnym zakesie udalo ci sie cos zaleczyc to nie znaczy ze w kazdym wypadku na podstawie braku apetytu uda sie postawic trafna diagnoze. Zrobienie zdjec gadom nie jest wcale taka prosta sprawa szczegolnie jesli chodzi o zdejcia przewodu pokarmowego.w wiekszosci przypadkow konieczne jest podanie kontrastu i posiadanie odpowiednio czulego aparatu.
Fred jescze jedno 90% chorob gadow jest wynikiem niewlasciwej opieki!!!!!!!!!!!!!Z tego co piszesz wynika ze w tym temaci masz jescze duzo rzeczy do zrobienia.

FRED17
20-04-2013, 00:44
eheheh nierozśmieszaj mnie człowieku!!Jerzeli wet jest dobry i zna sie na rzeczy to powinien chyba mieć dobże wyposazony gabinet (zobacz naprzykład J.Zajączkowskiego)A jeśli chodzi o mnie to nic omnie niewiesz i wypraszam sobie abyś komentował moja wiedze ,a już wogule jerzeli chodzi o gekony lamparcie!!!Nieuważam sie za niewiadomo jakiego znawce ale przez prawie 3 lata zdążyłem sie juz sporo nauczyc i mialem stycznośc z różnymi chorobami tych gekonów!A to że mój pierwszy gekon był chory to niemoja wina, kupiłem go żeby go uratować a że było zapuźno bo był w masakrycznym stanie (sklep zoologiczny) . więc prosze niekomentuj tak bo niewiesz jak było , teraz już wiesz!A jerzeli chcesz sprawdzić moje umiejętnośc to zapraszam!!A wracając do Pani Pabijan to zamykam temat bo jerzeli ktoś niemial z tą Panią doczynienia osobiście i niemiał okazji porównać jej umiejetności z innym Wetem to niema o czym mówić
Pozdrawiam GREJFURT!

drzewołaz
22-04-2013, 13:11
Nie zgodzę się z tobą FRED17, ponieważ miałem wiele okazji aby współpracować z panią Pabijan. Ten wet. uratował wiele gadów takich jak np. właśnie gekony lamparcie, agamy błotne (bardzo ciężki stan), przeprowadzała wiele operacji Legwanów zielonych (większość z powodzeniem), ratowała duże węże, takie jak 2,5 m długości Boa constrictor ( groźnie zainfekowany Amebą), jest jeszcze wiele innych zwierząt, które uratowała. Oczywiście zdarzały się nieudane te wszystkie zabiegi, operacje. Jednak myślę, że Pani Pabijan jest bardzo dobrym WETERYNARZEM.

42d3e78f26a4b20d412==