PDA

Zobacz pełną wersję : Venomous....



SebaE
13-05-2013, 04:10
Witam,
Szukam specjalisty-herpetologa który wycina gruczoły jadowe.
Odp prosze kierowac na mail'a.
Pozdrawiam.

Kamil
14-05-2013, 12:45
SADYSTA ;(

Dr_Who
15-05-2013, 10:16
Witam!!!
Zastanów sie zanim cos zrobisz(zlecisz).
Jeżeli chcesz usunąc gruczoły mozna sie domysliec ze chcesz miec weza niejadowitego a wiec po co okaleczac zwierze gdy jest kilka tysięcy gatunków którym nie trzeba tego robic aby móc bezpiecznie trzmac je w domu?

Kamil
15-05-2013, 15:18
Poto żeby mieć np Kobre której nikt nie ma i sie pochwalic ze sie ma jadusa ;(
Dla mnie jest to sadyzm i powinno byc zabronione

Arrow
16-05-2013, 02:01
eh ja naprzyklad zrezygnowalem z checi posiadania wymarzonej kobry, ze wzgledu na brak pomieszczenia a gruczolow wycinac nie bede ....

no ale coz jest potrzeba handlowa wiec wycinac trzeba

no chyba ze sa to jakies weze odebrane komus, i dla wzgledow bezpieczenistwa, zeby nie trzeba bylo ich tez usypiac

Obcy
16-05-2013, 02:03
dla mnie to zupełnie bez sensu , są węze jedowite i niejadowite , a ty byś chciał jadowitego ale niejadowitego tak?? albo chcesz akwarium albo rybki musisz sie zdecydowac, jak chesz juz mieć takiego weza to bierzesz na siebie ryzyko ukąszenia i konsekwencji wynikających z trzymania jadowitego węza w domu , jak nie to kup sobie cos niejadowitego

SebaE
16-05-2013, 16:08
Witam wszystkich przeciwników,
Wiedziałem że znajdzie się troche takich postów.Zgadzam się z wami ze zwierzęta niepowinny byc okaleczane.Ale niemoge ryzykowac czyimś zdrowiem, zwlaszcza najbliższych.Tak duże ryzyko zmusza mnie do tego.Mialem różne ciekawe zwierzaki, i zdobylem dosc praktyki.W tym wypadku jest to konieczne.Kto jest w temacie to wie -co jest co-.
Hmm.... A czy jestem sadysta? Takie stwierdzenia są nie na miejscu i poprostu glupie.
...THE END

Kretschmer
17-05-2013, 12:58
A niby czemu konieczne jest okaleczenie zwierzęcia?? Dla twojej przyjemności?? Możesz trzymać zwierzaka jadowitego w terrarium z którego nie ucieknie, a możesz kupić sobie zwierzaka nie-jadowitego... ja nie widzę konieczności wycinania gruczołów... nikomu nie zaszkodzi jak nie będziesz miał węża bez gruczołów...
Nie lepiej wydać Ci tą kasę na np. jakiś żadki gatuneg pytona albo boa??

KORSAKOW
02-06-2013, 05:48
moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż potem rozdeptać węża na pogotowiu

Kamil
03-06-2013, 07:48
Nie najlepsze rozwiazanie to nie kupywać jadusa albo trzymać z pełną odpowiedzialnością !

loktok
06-06-2013, 01:46
Co do wycinania gruczolow mam mieszane uczucia z jednej strony slyszalem ze w niczym nie przeszkadza to wezom i bez gruczolow zyja zdrowe, wieksze a nawet dluzej, a sam zabieg jest niebolesny i nie ma zadnych komplikacji. Z drugiej strony ja napewno nie podejme sie takich zabiegow nawet jesliby w Polsce byly dozwolone po pierwsze (z powodow zdrowotnych - zycie mi jeszcze mile) po drugie ludzie nie sa na tyle uczciwi zeby im wierzyc ze nie beda trzymali jadusow z gruczolami. Wiec lepiej nie pozwalac trzymac jakichkolwiek jadusow.

Co do wypowiedzi Kretschmer'a

To ja troche nie rozumiem dlaczego wszyscy chca hodowac cos albo jadowitego albo niesamowicie rzadkiego. Pamietajmy jesli cos jest bardzo rzadkie to w wiekszosci przypadkow pochodzi z odlowu wiec po co zmniejszac populacje zwierzat ktorych i tak jest malo. Czy nie wystarczy wam tych gatunkow ktore mnoza sie w warunkach terraryjnych tylko trzeba zlapac, sprowadzic sobie coraz to wymyslniejsze gatunki.

Zostawmy te bardzo rzadkie gatunki w spokoju.

42d3e78f26a4b20d412==