PDA

Zobacz pełną wersję : mrówki faraonki



dux
05-08-2013, 00:07
Może ktoś wie jak się ich pozbyć. będe wdzięczny za pomoc.

Dark Raptor
05-08-2013, 07:41
Zastosuj środek hormonalny np. Faratox B (producent "Best Pest"). U mnie podziałało, od ponad roku nie widziałem ani jednej.

Double
06-08-2013, 12:01
u mnie podziałała taka 'stojąca płytka' Globol (a walczyłam z faraonkami ładne kilka lat, i właściwie po takim czasie przestałam na nie zwracać uwagę - choć herbata z cukrem i z wkładką mięsną do najsmaczniejszych nie należy - taki drobny żarcik <lol>). pomagają także 'domowe' sposoby: mrówy odstraszają suszone kwiatki nagietka, suszona skórka cytrynowa, mięta, odstrasza je też nafta, spirytus (trzeba smarować te miejsca, w którym mrówki mają "bazę", ale uwaga - to substancje łatwopalne). raid na mrówki nie działa ani trochę. znajomi opowiadali, że przy remoncie łazienki i po zerwaniu kafelek ze ściany znaleźli "główną bazę" mrówek a w niej ich królowę - nie wiem czy to prawda, czy zmyślali - ale kiedy zabili królowę, mrówki się wyniosły.

iskierka682
08-08-2013, 05:06
u mnie się udało pastą do podłogi. trzeba wetknąć watkę nasączoną we wszystkie dziurki, gdzie łażą. ale najlepiej znaleźć "gniazdo" i tam oczyścić i nasmarować. troche śmierdzi ale działa. pozdraiwam

Dark Raptor
08-08-2013, 09:14
Problem w tym, że gniazd mogą mieć sporo. W każdym jest wiele królowych. Często dzielą się i kolonizują nowe obszary, praktycznie ze sobą nie walczą...
Najlepiej wykończyć je jak wspomniałem wyżej - 0 smrodu, 0 - szkodliwości i 100% skuteczności (chyba, że macie mrówki mutanty rozwijające się w inny sposób niż zwykle :)

CURTUS
09-08-2013, 03:05
Witam :)
Dark Raptor ma w większości słuszność (nie znam jedynie tego preparatu...), gdybyś chciał trochę więcej danych poczytaj : http://80.51.247.174/THEANTS/Monomorium_pharaonis/monomorium_pharaonis.htm

Dark Raptor
09-08-2013, 10:01
Niezłe, solidna robota :)

BTW. Niedługo mają wydać (jeśli już nie wydali) nową polską edycję "The ants of poland" rozszerzone o ostatnie badania.

42d3e78f26a4b20d412==