PDA

Zobacz pełną wersję : Żółwie kopujuja!



Sourcus
15-04-2012, 10:20
witam wszystkich terrarystow baardzo goraco!
Chcialem sie podzielic bardzo radosna nowina, mianowicie tym, ze kopuluja mi zolwie wodne :)) Tyle ze to mi wygladalo na gwalt albo co (?)
Bo wszedzie pisza ze samiec lezy na samicy i kopuluja. A w moim przypadku samica probowala plynac w jedna, samiec w druga strone,ale z pewnoscia kopulowaly, mialy zlaczone ogony (szczegolow nie bede opiswal ;p).
No ale czekalem na ten moment przez ok rok, ale mam nadzieje ze sie oplaci :)). Jesli bylibyscie tacy mili i moze podsuneli mi jakies genialne idee co do np, inkubowania, jajek itd itp.
Aha no i przede wszystkim to zasluga wiosny, ze kopuluja. Moze i pozno, ale na dwor wystawilem je jakies 3 dni temu, i sie rozbrykaly zboje ;) W ciagu tego tygodnia zrobie im oczko wodne w ogrodku i bedzie wypas. Bo mamusia juz mi pozwolila wykpac oczko w ogrodzie ;p.

Mich@l
15-04-2012, 12:41
czesc ladowa zrob z torfu a jego wierzch posyp jasnym piaskiem wtedy latwo rozpoznasz czy bestia kopala

Antoni Wróbel
20-04-2012, 12:33
Mam pytanie. Jaki to gatunek żółwi?

DJP
21-04-2012, 07:00
Inkubator można zrobić na dwa sposoby
1 prostszy, bierzemy dwa naczynia (powinny ale nie muszą być akwaria) jednow większe, drugie mniejsze wstawiamy je razem jedno w drugie. Do mniejszego wsypujemy torf, czujnik od termostatu i jajka, a do większego nalewamy wody i wkładamy grzałke podłączoną do termostatu którego czujka jest w mniejszym pojemniku. Całość przykrywały. Należy pamniętać że musi byś spora szczelina między pojemnikami żeby woda mogła prować.
2 wymaga sporej inwencji. Bierzemy starą lodówke (albo coś innego posiadającego dużą izolację termiczną). Na dno wkładamy kable grzewcze, montujemy żarówki itp. w zależności jaką temperaturę chcemy uzyskać i jak duża jest ta lodówka. wkładamy tam jajka ułożone na torfie i pojemnik-i z wodą w których umieszczamy grzałki. Wszystko podłączmy do termostatu a najlepiej kilku żeby mudz kontrolować tem. na różnych poziomach.

Wieslaw Zabawa
03-05-2012, 05:48
Mam do oddania dorosłą żółwiczkę czerwonolicą zdrowa regularnie składajacą jajka ale nie mam warunków do dalszej hodowli i szukam dla niej nowego domu z chłopakami.

42d3e78f26a4b20d412==