PDA

Zobacz pełną wersję : Gdy mój Filip (żółw stepowy) ma zadługie pazury?



Zuzia
16-06-2014, 23:33
Co zrobić?W mini-zoo kupiłam piasek tylko on jest jakiś taki miękki, czy taki miękki może być?I jak mam pozbyć się tych pazurów?Proszę o pomoc specjaliste (weterynaża)!

AgnieszkaW
17-06-2014, 03:20
Trzymanie żółwia na piaskowym podłożu nie jest najlepszym pomysłem - odnośnie właściwego podłoża proponuję Ci lekturę - poprzez wyszukiwarkę - w "Forum żółwie". Mój żółw kiedyś prawie zapchał się piaskiem, który przyklejał mu się do jedzenia, kiedyś też zaobserwowałam że wcinał go "na sucho".
I to był problem. Większy niż przydługie pazurki.

Agnieszka

Jarek Zajączkowski
17-06-2014, 05:58
Zuziu! Z lektury Twojego listu wynika, że piasek jest dosyć miękki. Myślę, że jak na piasek to może faktycznie trochę za miękki. Może po wysuszeniu stwardnieje....
Z pazurami to mnie zaskoczyłaś. Piasek z pazurami to oczywiście duży problem. Powinnaś oddać go do sklepu ZANIM CIĘ PODRAPIE i zarządać zwrotu kasy. Lekarze weterynarii (proszę, zwróć uwagę na pisownię) nie zajmują się leczeniem piasku i korygowaniem długości jego pazurów.
Zuziu, nie gniewaj się proszę na mnie....I TAK CIĘ KOCHAM!
TAK MAŁO RADOŚCI W ŻYCIU....

AgnieszkaW
17-06-2014, 07:27
Patentem na ścieranie przydługich pazurków mogą być kamienie :)

http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=13545&t=13545

Zuzia
17-06-2014, 11:31
Nie piasek ma pazury tylko Filip
Co zrobic z nimi?

Jarek Zajączkowski
18-06-2014, 04:55
Wiem o co chodzi Zuziu.... :) Tak jak napisała Agnieszka - duże płaskie kamienie na dnie terrarium. Jak to nie pomoże - korekcja czyli obcięcie w gabinecie lekarza wet. Jak raz to zobaczysz- będziesz mogła to tobić później samodzielnie.

42d3e78f26a4b20d412==