PDA

Zobacz pełną wersję : Chce hodować zwinki! lacerta agilis



DJP
21-04-2012, 07:12
Odrazu wyjaśniam że TO NIE JA chce je hodować ale człowiek który odezwał sie do mnie kilka dni temu na GG.
Światczy to o tym że problem hodowców łapanych zwinek nie ustał. Prosze o napisanie kilku argumentów przeciw hodowil tych zwierząt. Mi nie udało sie go nakłonić do zmiany decyzji. Moge wrazie czego podać jego nr albo samemu prowadzić z nim "negocjacjie" o uwolnienie zatrzymanych. I jeśli ktoś posiada inf. o ich hodowli żeby mudz je przekazać "porywaczowi" jeśli by sie nie udało ich uwolnić. Bo zawsze lepiej jak żeby przeżył i może rozmnożychy niż zdechły za kilka dni z powodu złych warunków.
P.S. Przetrzymuje on dwa osobniki z czego jedną cięzarną samice.

Jaca
21-04-2012, 07:38
to sprawa dyskusyjna, czy faktycznie lepiej byłoby mu napisać jak je hodować...

DJP
21-04-2012, 07:55
Zawsze lepiej żeby żyły. Chociaż podanie mu informacji jak je hodować powinno sie odbyć po tym jak sie nie uda nakłonić go do ich wypuszczenia. Jest szansa że brak informacji go przestraszy i je wypuści ale po rozmowie z nim wnioskuje że raczej nie.

Jaca
21-04-2012, 11:40
ochrona gatunkowa nie jest po to aby chronić poszczególne osobniki, ale cały gatunek

czy podawanie informacji o hodowli objętych ochroną gatunków służy tej ochronie to to jest właśnie sprawa dyskusyjna

MareQ
21-04-2012, 14:05
jaca pierniczysz teraz bezsensu... trzeba ratować zwierzaczki... a tak wogóle to analizując twoje wypowiedzi dochodzę do konkluzji, iż twoje aforyzmy są mylne ze względu na niezbyt planowe selekcjonowanie twoich pryncypiów! DJP podaj nr gg tego kolesia!! Ja mu zaraz przetrzymam jaszczurki, skurczysyn za*****y

adampl
21-04-2012, 15:19
Trzeba wyperswadować temu łebkowi, że zwinki mu zdechną, bo nie wie jak hodować. Jeśli chce mieć jaszczurkę to nich sobie kupi za małe pieniądze pięknego anoliska. Będzie przy okazji miał opis na kilka stron.

Zgadzam się z Jacą. Uważam, że nie powinno być opisów hodowli zagrożonych gatunków. Mogą być jednak opisy wyglądu, zachowania, wzmainka jak jest mało takich zwierzaczków na wolności, itp.

Niedawno łazilem w nocy po górach i napotkałem salamandrę plamistą. Frajdą jest zobaczyć takie zwierzątko w naturze, a nie w terrarium!

Jaca
21-04-2012, 17:11
spokojnie marq, to ty pierniczysz bez sensu. nie unos sie tak emocjami, bo ci jeszcze zylka pęknie. no i co smarkaczowi zrobisz? powstrzymasz go przed hodowaniem krajowego gatunku jaszczurki? chyba nie. a pomysł z umieszczeniem opisu hodowli, to do bani :P

daid
22-04-2012, 02:31
Dawać jego gg!!!

DJP
22-04-2012, 02:48
Napisałem do niego że zwinki sie żle aklimatyzują i bardzo trudno jest dla nich o pokarm. Taka ściema ale to chyba prawda. Jego GG 3942511 Tylko prosze NARAZIE pokojowo żeby nie stracił do mnie zaufania a u Was autorytetu.

MareQ
22-04-2012, 03:56
pogadamz nim. Jaca masz racje troche sie uniosłem :P ale wkurzają mnie tacy goście (o moje żyłki sie niemartw, nie pękną :P)

Leny
22-04-2012, 04:32
heh .. zatrzymanych. Ludzie będą sobie łapać jaszczurki i przynosić do domu... Sam dziś byłem świadkiem jak kolega złapał 3, zapakował no i do domu zabrać je chciał. Jedną próbował utopić w browarze ... Niestety taka zabawa sprawia ludzią przyjemność i chyba zawsze będzie sprawiać. Odrzucony, wijący się ogon jaszczurki też sprawia wrażenie na ludziach ...

MareQ
22-04-2012, 06:40
No, pogadałem z gościem :) Twierdzi że wypiuścił je zaraz po tym jak sie dowiedział że są pod ochroną. Zaproponowałem mu założenie terrarium i wpakowanie tam jakiegoś zwierzaka, pomysł mu sie spodobał i stwierdził że sobie kupi jakąś fajną jaszczurke. DJP gratuluje udanej interwencji :))

DJP
22-04-2012, 07:44
Do mnie też napisał że je wypuścił! Dziękuje wszystkim którzy w tym pomogli.

dr Robert
22-04-2012, 10:43
O ile to prawda, ze wypuścił to OK. Natomiast w zadym wypadku nie powinno się umieszczac opisów hodowli bo to zachęca tylko do wyłapywania naszych gadów i płazów. Lepiej, żeby zdechły 3 jaszczurki niż żeby były wyłapywane setki (które i tak po dłuższym czasie zdechną).

jarooo
01-05-2012, 05:11
to czemu na tej stronie znajduje sie opis zolwia blotnego skoro jest tez pod ochrona?

dr Robert
01-05-2012, 12:42
To dobre pytanie do administratorów strony.

DJP
02-05-2012, 14:59
Nie tylko żółwia błotnego jest też opis salamandry plamistej która też jest w Polsce pod ochroną.

42d3e78f26a4b20d412==