PDA

Zobacz pełną wersję : skalna sciana w terra



Sourcus
28-04-2012, 07:49
czesc! wiem ze ten temat byl juz wielewiele razy ale ja chce jeszcze raz ;p Z czego zrobic skalna sciane dla gecka lamparciego?? Pewnie ze styropianu, ale co na ten styropian? Moge dac gips czy nie moge? I czy mohe uzyc pigmentu coby to zabarwic czy nie?? A no i musze sie pochwalic na jaki to ja genialny pomysl wpadlem ;p szyba w terra bedzie otwierana zgory na zawiasach takich ja w komodach przeszklonych. Dobre, nie? ;)) No a terra dla gecka lamparta bedzie mialo 110x90x60, chyba starczy dla 2 geckow lampartow, co? No i oczywiscie wentylacja jest juz zaprojektowana, terra robie w przyszlym tygodniu :))

Black
28-04-2012, 10:24
No wiec tak: Temat scian byl i to nawet w dziale gekon lamparci:) SZUKAJ!
Jesli chcesz zrobic terra. otwierane od gory to nie jest dobry pomysl:/ Zwierzeta chwytane od gory czuja sie zagrorzone (to tak samo jak by je atakowal drapierznik) i jestem przekonany ze nie jest funkcjonalne!
Takie terra dla parki moze byc.

koksik
28-04-2012, 11:46
Terra dla parki nawet za duze:) a co do otwierania terra z gory to bardzo ale to bardzo zly pomysl, zgadzam sie z przedmowca.

geckonum
28-04-2012, 13:44
a moazna im zrobic wspinaczkowa scianke z pianki ?

MareQ
28-04-2012, 14:49
Chłopaki mają racje, kiczowaty pomysł z tą otwieraną klapą u góry. Lepiej zrób to w tradycyjny sposób. Co do ściany to możesz zrobić ze styropianu a następnie pokryć go piaskiem. Słuszałem że ludzie tak robią a rezultaty są fenomenalne. Zresztą jak czytasz opis gekona lamparciego to tam przykładowe terraium jest pokazane i jest właśnie w ten sposób zrobione tło.

Elian
29-04-2012, 04:06
Ja także myślałem nad otwieraniem terra na zawiasach, ale nei całkiem z góry ponieważ byla by góra z OSB i szyba ukośna do przedniej ściany. Ta ukośna szklana była by na zawiasach, a przednia rozsuwana

42d3e78f26a4b20d412==