PDA

Zobacz pełną wersję : Terarium z akwarium



RIVENN
03-05-2012, 05:02
Posiadam akwarium o wym. 200/50/60 (dł.szer.wys.) chciałbym poznać waszą opinię czy nadawać się będzie ono na terarium i dla jakiego garunku legwanów było by ono najodpowiedniejsze?

xol
03-05-2012, 05:26
Najlepsze będzie dla rybek :))

Black
03-05-2012, 05:29
Niestety nie bedzie nadawac sie do zadnego gatynku jaszczurek czy wezy! Akwaria maja to do siebie ze nie maja wetylacji. Jest to szklo z 4 scianami i przykryte pokrywa (nawet bez pokrywy nie polecam). W takim terra/akwa. podgrzewajac to i zraszajac woda (wiekszosc gat. zwierzat potrzebuje jakis wiekszy % wilgoci) wytwarza sie sauna i duchota co prowadzi do wszelkich chorob czy gnicia wyposazenia terrarium. Jak chcesz legwana to radze zakupic/zbudowac terrarium wyzsze niz dluzsze gdyz jest to jaszczurka nadrzewna! W takim terra/akwa. moge polecic ci jedynie chodowle plazow (gatunki dla pocztkujacych-wydaje mi sie ze zaczynasz z terrarystyka) lub pajaki czy owady ale one nie potrzebyja takich przestrzeni a nawet wrecz przeciwnie.

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

Serpent
03-05-2012, 06:01
Rivenn na legwana raczej nie ale jak najbardziej na węża nawet kilka.

Pozdrawiam

Black
03-05-2012, 06:31
Weze nie lubia byc brae z gory! Czuja sie zagrozone jak by je lapal jakis drapierznik! wiec nie jest tez to dobry pomysl.

...:James:...
03-05-2012, 06:54
Żadne gady chyba tego nie lubią ale ja mam agame błotną w paludairium (akwa z przykrywą) a wentylację zrobiłęm tak:
wywierciłem w przykrywie 4 dziury o średnicy ok.5cm i do jednej włożyłęm wentylator (taki jak do kart graficznej) a w reszcie dziurek jest moskitierka (siatka) pleśni niema.
Fakt że gady nie lubią gdy bieże się je z góry ale ja nadstawiam ręke pod pyszczek a gadzina sama wchodzi lub jak niechciała to dawałem rękę pod nią i podnosiłem.

JAK się chce to umie!

Arrow
03-05-2012, 07:03
przeciez mozna szyby przekleic ja zawsze tak robie

Serpent
03-05-2012, 07:50
spoko znalazłeś wspólny język z wężami ze wiesz iż nielubią byc brane z góry a co może od przodu jedną ręką którą moze wziąść za pokarm jeśli jest głodny, węże które nie potrzebuja dużej wilgotności to spokojnie moga być trzymaje w terrarium zrobionym z akwarium na akwarium krata lub szyba z siatkami wentylcujnymi i z powodzieniem można tak przetrzymywać węże zawsze jeżeli ktoś powie że mała wentylacja bo mu zamało cała powierzchnia terra to moze w tylnej ściance wyciąć szyby kawałek i wkleić siatkę dla dobrej cyrkulacji.

Pozdrawiam

Ps. mozesz zrobic tak że akwarium stawiasz na frontowej szybie następnie montujesz szyby na szynach w spodniej górnej i tylnej ścianie wycinasz fragment szyby i masz gotowe prawdziwe terrarium.

pppppp
03-05-2012, 08:54
z takiego akwarium łatwo zrobić prawdziwe terrarium ale według mnie szkoda je przerabiać bo to ładny panoramiczny zbiornik na rybki - 2m długości robi wrażenie, musi to być ze szkła chyba 10mm a co za tym idzie bardzo ciężkie a co jak dojdzie jeszcze dekoracja, spokojnie takie akwarium sprzedasz na allegro czy gdzie indziej i to za niezłe sianko (ok 300-400zł napewno) a za to co dostaniesz zrobisz pewnie dwa terraria z OSB, a jak koniecznie chcesz je przerobić na terra napisz mi na @, w takim długim terrarium zrobienie otworu w szybce na wentylację nie wystarczy, poza tym jest to nie tak łatwo wykonać w tak grubym szkle a i kłopot z otwieraniem - nie dostaniesz takich szerokich prowadnic, ale jak pisałem wszystko można zrobić jak jesteś zdecydowany na przeróbkę napisz @ a ci pomogę

DJP
05-05-2012, 09:25
Zrób tak jak pisze pppppp. Jak sprzedasz to akwarium będziesz miał na terrarium z wyposarzeniem a tak będziesz miał średnio funkcjionalne terrarium bez niczego.

42d3e78f26a4b20d412==