PDA

Zobacz pełną wersję : Estetyczne przykrycie na terarium!



Marcin Kranc (Shazzy)
09-05-2012, 15:49
Mój projekt wyglada tak pokrywa z pleksi powycinane wniej otwory wentyalcyjne z przyklejoan siateczką stalowa z ramkami alu a na srodkowa nalozony wentyl aluminiowy 12v ten o http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=13152&PHPSESSID=a89a8a8ebd96c23ed8f958d3164b3857 albo patrz załącznik wentyl zamowilem siateczke mam i rmaki tez juz pleksa powycinana bedzie do końca tygodnia :D co wy na to? skromne ladne estetyczne : o )

naimaD
10-05-2012, 00:45
czy nie wystarczą same otwory wentylacyjne ????czy aż masz tak mały obieg powietrza w pomieszczeniu????a po co ci bzyczenie wentylatora ! albo czy robisz tak duze terra???

MareQ
10-05-2012, 01:00
dokładnie, czemu to ma służyć? Bo ja niebardzo kapuje :/ No i co w tym estetycznego?

Fryzjer
10-05-2012, 01:06
tunning terrarium

Fryzjer
10-05-2012, 01:07
zapomnialem dodac --> :))))))))))))))))))))))))

reveille
10-05-2012, 02:23
ja proponuje tak: pomiedzy podwójną szybą barwiona woda, do tego jakis elegancki water cooler Epoxa, pompa Aquarium System MaxiJet 1000 no i luxxxxx hehe ;p

...:James:...
10-05-2012, 02:37
Ja mam podobny wentylatorek tylko nie aluminiowy ze względu, że mialem za maly obieg powierza w terra. A rev to ma być wodospad??? ja robie tak mam male akwarium do niego wkladam filtr do akwarium aqa shot mikro do niego doczepiam deszczownice ktora bedzie nad kamieniami zasłaniającymi filt to będzie ładnie spływać i dawać efekt wodospad-ku...lepiej to wygląda jeśli przejdzie sie do czynu :)

Marcin Kranc (Shazzy)
10-05-2012, 03:49
Hmm nie tuning tylko wentylacja wentylator 12v na rezystorze nie slychac go wogole a nie chce zeby mi momentami krople wody staly na szybie jak czasami sie dzieje i ma mduzo roslin wilgotnych ktore duzo wilgoci odparowuaj z liści po to to wszystko!

Double
10-05-2012, 04:02
to sie chyba nazywalo modding, ale nie wiedzialam ze sie rozpostreznia z kompow na terraria..>:-)

Marcin Kranc (Shazzy)
10-05-2012, 04:08
nie modding to swiatelka i ine a takie cos to gora lifting a przykrycie musze miec z wentylacja bo mi pod mchem grzyby zaczna rosnac to tylko 3 otwory z jednym cichutkim wentylatorkeim ktory lekko wymusza obieg!!! Wiedzialem ze takie reakcje beda na forum dlatego to napisalem! A z plexy jest dla tego ze mi psozla szyba przykrywajaca terrai nie chce juz drugi raz odkurzac odkurzacem w srodu tera szkla i sciagac sciulki! Plexa wyg;ada jak czesc terra na zawiaskach i szceleni zamyka ze mi nic nie wylezie!

naimaD
10-05-2012, 08:02
nie wiem za bardzo shazzy co ty kabinujesz ale po co sobie az tak utrudniac zycie -stary dowiercasz w plexi wiecej dziurek i luz z boku dowiercasz kilka dziurek u szklarza i luz! nie ma jak naturalny obieg powietrza --no ale jak uwazasz sam w koncu wiesz czego ci trzeba !no ale ja bym w malym terra tego niestosował---ciekawe jak bedzie z ogrzaniem!??? a rosliny az tak nie paruja ze bedziesz miał rose na szybach a z drugiej stronyy ja bym sie cieszył z tak oddychajacych roslinek ----spryskiwał bym raz na tydzien:)))) no i ten efekt orginalna wilgoć jak w buszuuuuu:)) co tam bedzie zyłooooo??:)

Marcin Kranc (Shazzy)
10-05-2012, 08:25
wszystko bedzie zylo pare ptasznikow pare karaczanow modliszki inne takei tam skorpiony cesarskie jak sie czasem cos zje nawzajem to trudno terra bedzie duze podokarmie zwierzaki to jakos nei beda sie nawlasny widok oblizywac a jak mam tylk odziury to za parno jest w srodku zresta dopeiro pozadne terra bedzie u szklarza 180x50x70 i to na to bede mia lpokrywe z plexy ta co opsialem a na to co ma mteraz ma mpokrywe drewniana i powie mze za bardzo m iparuaj szyby z samymi otworkami wiec wsadizlm wentyl torfu ma mduzo w ty mco mam 20cm mal ystawik itp rosliny to naprawe za bardzo paruje!

Krzysztof.W
10-05-2012, 09:39
Marcin Kranc (Shazzy) napisał:


> wszystko bedzie żylo pare ptasznikow pare karaczanów modliszki inne take tam skorpiony cesarskie, jak się czasem coś zje nawzajem to trudno terra bedzie duże podokarmie zwierzaki to jakoś może nie bedą się na wlasny widok oblizywać <



Czy ja dobrze zrozumiaklem ?

W jednym terrarium trzymasz, lub masz taki zamiar : pajaki, skorpiony , karaczany i modliszki ?????????? :)))))).

No cusz twoja sprawa, twoje pieniadze, nie wtrącam się.
No ale zwierzaków mi szkoda:(.

Marcin Kranc (Shazzy)
10-05-2012, 09:41
dobrze ujales moja sprawa moje pieniadze :D na probe tryzma mmalutka myszke ze skorpionem ja kjest na zarty to ja po prostu odstrasza i nie atakuej nawet zobaczymy co bedzie ja zglodnieje to mu wteyd swierszcza podsune zobaczymy jak dlugo mysz pozyje :D

Hari
10-05-2012, 12:28
No, nie wiem. Moim zdaniem one po prostu zastosują zasade "there can be only one". Ale skoro sie uparles, to fakt, Twoja sprawa. Mam prosbe, pisz na forum co jakis czas jak przebiega zycie w tym nietypowym połączeniu.

Antoni Wróbel
10-05-2012, 12:36
Wracając do sprawy wentylatorka, to uważam montowanie go w tak dużym i wilgotnym terrarium, za w pełni uzasadnione! I nie rozumiem czemu się tego czepiacie; nie ma szans, by w tak dużym pojemniku, cięzkie, wilgotne powietrze, ulegało idealnej konwekcji, wobec czego instalacja wentylatorka jest wręcz niezbędna.

MareQ
10-05-2012, 14:19
zwróć uwage że na początku nie były podane wymiary terra no i jaki klimat tam ma panować, także nie było to umyślne czepianie sie :)

naimaD
10-05-2012, 14:32
antoni--sorki ale chyba nie czytałes dyskusji od poczatku:) nie było mowy o wielkości i co bedzie trzymane dopiero shazzy teraz powiedział !co i jak !:) ale widze ze teraz dyskusja przejdzie z wentylatorka na ---zamiary hodowlane shazzego w tym terraaaaa:))))))))))

MareQ
10-05-2012, 15:01
to zupełnie jak moja nauczycielka w podstawówce, od szurania krzesłem potrafiła dojść do dawania 5zł na chleb :P sorki, wiem że zupełnie nie w tempo ale tak mi jakoś na myśl przyszło, niemogłem sie powstrzymać :P

Marcin Kranc (Shazzy)
10-05-2012, 16:05
Ja nikomu nie mam za złe niczego po to jest forum wiem tylko ze troche przesadzam z tym mieszaniem gatunkow ale zobaczymy moze sie uda czemu nie? dobiore osobniki wzrostem podobne bede podstawial jedzenie ktore ma byc zjadane nie zeby same polwoaly na siebie ! Będzie ciężko ale coz zeby byl ośmiesznie to może wstaiwe tma ze 2 parki myszek na rozrod albo szcuzrow duzych nic nie ruszy a male beda do upolowania tylk oze te draństwa juz mi podzeraja roslinki :( i nie wiem czy bede czy nie!

koksik
11-05-2012, 12:57
Co do tego co masz zamiar trzymac w terra to wydaje mi sie dobrym pomyslem:) chociaz nie wiem czy moglbym razem w jednym terra chodowac gekony lamparcie i swierszcze:P

MareQ
13-05-2012, 04:07
no no, plany całkiem ambitne, nie powiem... Informuj nas na bierząco co i jak z tym twoim terra. No i jakbyś mógł jakąś fotke załączyć to też byu było fajnie :)

dogo argentino
18-05-2012, 01:10
gratulacje pomysłu :) , uważam że czasami warto poeksperymentowac ale pomysł z myszami czy szczurami na rozród wg mnie jest zbyt ryzykowny, szczury jak się wkurzą :) TO CI MOGĄ ZROBIOĆ porzadek z robactwem, a myszki np najedzonym pająkom poobgryzac nóżki :) wg. mnie jak masz kasę na nowe pająki i skorpiony to pomysł spox, :) ale jak nie masz to sie rozczarujesz wg mnie i zostaną szczury TYLKO w tym terra

Marcin Kranc (Shazzy)
18-05-2012, 03:02
o szczurah nigdy nie bylo mowy a myszki roba pozadek z roslinami a nie rboalami wiec juz po myszkach beda same bezkregowce!

42d3e78f26a4b20d412==