PDA

Zobacz pełną wersję : budowa wyspy/kamienia



auza
16-05-2012, 01:51
mam akwarium/terarium - kule o srednicy ok 50cm. Musze zbudowac do niej wyspe dla zwierzaka. Myslalem o glinie, kamionce, betonie... - tylko jak zrobic (technicznie) aby nie reagowala w wodzie cala zanuzona. Ma tez byc odpowiednio duza - okolo 30 cm wysokosci.

Double
16-05-2012, 02:10
a jakie to bedzie zwierzatko? jesli krab, czy zolw to odradzam!!! poza tym z praktyki wiem, ze kule wcale nie sa dobrymi akwariami. moze ladnie wygladaja, ale sa totalnie niepraktyczne jesli chodzi o zamieszczenie tam jakichkolwiek sprzetow (filtrow, napowietrzaczy) z powodu na ich ksztalt, trudne do regularnego mycia no i jesli nie ma na nia odpowiedniego miejsca, sa bardzo trudno 'ustawne'. w dodatku wydaje mi sie, ze bedzie trudno uzyc betonu czy gipsu w kuli, bo jest ona zazwyczaj robiona z o wiele delikatniejszego szkla niz normalne akwaria. ogolnie odradzam robienie akwaterraria z kuli!!! no chyba ze jest to jakas super wytrzymala i faktycznie dobra kula, nawet jesli to jestem ciekawa skad ja wytrzasnelas :-/////

auza
16-05-2012, 02:24
to jest stare rosyjskie akwarium jesze z ZSRR ma z 20 lat wielkie ciezkie jak diabli i szklo jak stal czolgowa. Bylo w niej welony, pozniej rosliny egzotyczne... Teraz od 0,5 roku trzymam tam malego zolwia, bo w duzym akwarium gryzie sie z innym zolwiem-duzym. Ma w kuli wszystko co potrzeba i bylo by fajnie, tylko korzen ktory tam jest ma kilka lat i zaczyna zyc - tzn. ciagle glony, smrodek - moze dlatego ze czesciowo jest nad woda i reakcja z powietrzem? myslalem o zastapieniu go wlasnie wlasna wyspa.

Double
16-05-2012, 03:13
a to sory, wycofuje oskarzenia. racja, lepiej takich niewypreparowanych korzeni nie trzymac w wodzie. mozesz tam wsadzic kamienie polaczone jakos ladnie silikonem (silikon debeściak, trzyma wszystko jak diabli, tyle ze trzeba potem go ze trzy dni wietrzyc). cament praktycznie wytrzymuje wodę, ale niewiem czy nie może zaszkodzić żółwikowi :-/ (jakieś tam związku czy cuś...) gline musialabys wypalać, a gips z wlasnego doświadczenia wiem ze się rozpuszcza. dlatego polecam zrobienie wysepki z polaczonych łupków albo kupienie jakiejś gotowej, kamiennej...
ale jak żółwiol podrośnie wsadzisz go do normalnego terra, nie? ;-)))
pozdrówko

pppppp
16-05-2012, 05:29
najlepiej użyć silikonu, cement jest też ok ale trzeba go moczyć przez min tydzień i dwa razy dziennie zmieniać wodę aby wypłukać wszystkie szkodliwe substancje a i jest kłopotliwy przy samym rozrabianiu łączeniu kamieni itp, dlatego dla małego lekkiego żółwia budowla na silikonie będzie najlepsza

auza
16-05-2012, 05:32
silikon taki do budowy akwariow, bo budowlany chyba raczej nie?

pppppp
16-05-2012, 09:16
tak, ewentualnie szklarski

Double
16-05-2012, 09:17
duza tubka silikonu akwaryjnego kosztuje 4-6 zlotych i powinna starczyc na taka kamienna wysepke

Double
16-05-2012, 10:33
tak, ewentualnie akwariowy

(:P)

Fivkaaa
24-09-2012, 07:29
Ale sylikon jest śliski, ja chciałam zrobić takie jakby wejśćie na wysepkę i powiekszyć którą już mam, nie chce żeby to było przezroczyste, a cement ładnie by wyglądał, tzn. bardziej naturalnie niż przezroczysty sylikon. Jaki cement kupić?Ile kosztuje, taki zeby się nie rozpuścił w wodzie i najlepiej nietoksyczny? Ile go trzeba "wietrzyć" i ile trzeba czekać aż się go wsadzi do akwa? Z góry thx za odpowiedzi

42d3e78f26a4b20d412==