PDA

Zobacz pełną wersję : Taak, uwielbiam te artykuły w gazetach......



Double
16-05-2012, 05:43
sami zobaczcie, oto fragment artykułu ze strony http://www.gratka.pl/hobby/info.phtml?id=567. nie dosc ze nie opisali o hodowlę jakiego "żółwia" chodzi, to jeszcze np to..."[żółwie] Słyszą ciut gorzej. Aby nawiązać z nimi kontakt, wystarczy popukać w terrarium. Rozpoznają swojego właściciela (radośnie fukając) i reagują na widok osoby obcej." Żółwie stepowe czy greckie (bo pewnie o takie tu chodzi) w ogóle nie słyszą, pukanie w szybkę nic nie daje (najwyzej troche radochy czlowiekowi), a żółw 'fuka' gdy jest zły :). Albo dalej: "Żółwiom, także stepowym, przyda się raz na kilka miesięcy ciepła kąpiel. Należy przygotować miskę z letnią wodą o głębokosci 3-4 cm i delikatnie włożyć do niej zwierzę na kilka minut. Na końcu, by doprowadzić do idealnego stanu pancerz, zmywamy go wacikiem zamoczonym w oliwce dla dzieci, ewentualnie oleju jadalnym.". Ja swojego kąpie codziennie przez kwadrans, ale może mój to żółw wodny, tylko tego nie zauważyłam?? Ooo tak, musze koniecznie spróbować nacieranie żółwia olejem kujawskim. O głowę pobija witaminę A w kremie :)))) Niewiem jak wy, ale ja uwielbiam się nabijać z takich tekstów... wiem wiem, mam wrodzoną wredność, ale czy to nie jest śmieszne?... a przy okazji smutne... pamiętacie te artykuły o zbożówce w worku z ziemią i ptasznikiem na chodniku, nie..? ;] pozdrawiam... pewnie jeszcze pobawię się jeszcze w wynajdywanie takich tekstów ku uciesze gawiedzi :))

Jaca
16-05-2012, 07:38
Double, muszę Cię zmartwić, ale pukanie w szybę, to żółwie "słyszą".

Aleksander
16-05-2012, 07:58
Nasze nie raguja na pukanie. A raczej reaguja tak samo, jak wtedy, gdy nie pukamy, czyli podnosza glowe i wesza, czujac chyba po prostu nasz zapach. Ale niektorzy twierdza, ze ich zolwie podchodza do szyby na dzwiek pukania w nia. Nie wiem, u mnie sie nie potwierdzilo.

Double
16-05-2012, 09:22
mój na przyklad olewa pukanie i przychodzi do mnie gdy tylko pojawie sie przy terrarium. moze zolwie slysza drgania i wtedy na nie reaguja?

Aleksander
16-05-2012, 09:35
W przypadku naszych jestem raczej za tym, że wyczuwają zapach. Bo reagują na nasze pojawienie się zawsze, niezaleznie co robimy. Wystarczy, ze zblizymy sie do terrarium. Wtedy nawet, gdy drzemia, to podnosza glowe i wesza, jeszcze z zamknietymi oczami, co wyglada komicznie:))) Poza tym drgania zapewne jakieś też sie wytwarzają (żadne z nas lekkie motylki, bu cha cha cha).

42d3e78f26a4b20d412==