PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja w terra



PaWeL^
30-05-2012, 11:04
czesc

dzisiaj kupilem plyty OSB i jutro bede sobie skręcał terra :)))) tylko nie wiem czy moge wentylajce zrobic poprzez wywiercenie otwórów w płycie czy musze wyciąc otwór kupic jakąś siatke i wkleic ?!?!?!?!

ps. wentylacja bedzie z boku i u góry :]

pozdro

dr Robert
30-05-2012, 11:33
Jeżeli zwierzęta mają tam żyć w miarę komfortowo i oddychać swobodnie to musi być siatka. Wiercenie otworków to musiałoby trwać chyba ze dwa tygodnie. Chyba, ze chodzi o stworzenie takiej puszki jakie sprzedają w sklepach zoo i jeszcze nazywają to terrariami. Okropne !

PaWeL^
30-05-2012, 12:41
czesc

dzięki, jutro spróbuje gdzies kupic jakąs listwe wentylacyjną lub siatke, a jak nie bedzie to zrobie samemu z blachy aluminiowej :)))

pozdro

Jakubik
31-05-2012, 02:18
A dla jakiego mieszkańca będzie to terra? Zgadzam się z resztą, że same wywiercone dzióry będą za mała wentylacja, ale widzialem (na zdjęciu), trzymana w takim terra modliszke i żyła zdrowo. Miała te wywiercenia tylko na górnej pokrywie.

PaWeL^
31-05-2012, 02:59
czesc

właśnie wruciłem ze sklepu mam 2 kwadraciki z wmontowaną wsrodku siatką o wymiarach 14cm/14cm. terra bedzie dla gekona lamparciego, zmieniam mu terra ponieważ wyrusł z poprzedniego a uwarzam że nie opłaca mi się kupowac terra szklanego ponieważ tylnia sciana i boczne bedą pokryte gipsem, kamieniami, pisakiem itp. !!
aha terra bedzie mialo wymiary 70/60/40 dł/szer/wys :)))

pozdro

Korgan
31-05-2012, 03:03
W jakim sklepie kupiłes te kwadraciki??????

PaWeL^
31-05-2012, 04:14
czesc

kupilem w takim małym sklepiku niedaleko mojego domku :)) eee to jest taki sklepik cos typu 101 drobiazgów :))))) mialem szczęscie kupilem ostatnie 2 :], teraz tylko pozostał mi problem jak zrobic sobie sciany boczne i tylną ? mylse moze zeby uformowac cos z gipsu i posypac później piaskiem, albo prztwierdzic jakies kamyczki ?

pozdro

dr Robert
31-05-2012, 15:51
To, ze coś żyje (jakiś czas) w terrarium z mikro-wentylacją to nie znaczy że żyje w komforcie ! Porównanie modliszki czy jakiegokolwiek bezkręgowca z kręgowcem gdy chodzi o potrzeby oddechowe nie ma sensu - to kwestia różnicy sięgającej chyba tysięcy %. Gekon lamparci to zwierzę otwartych przestrzeni, gdzie często bywa silny wiatr więc wentylacje powinien mieć dużą. Warto robić nawet większą wentylację niż potrzeba bo nie wiadomo co w przyszłości zamieszka w takim terra (np. kameleon który zwykle ma ogromne potrzeby gdy chodzi o dopływ powietrza). Zawsze część siatki można przykryć szybą.

KORSAKOW
10-06-2012, 01:57
ja wywierćiłem dziury otwornicą (otwory mają śrdnice 45mm) i założyłem zaślepki takie jak sa do wentylacji w drzwiach, działa nieźle

42d3e78f26a4b20d412==