PDA

Zobacz pełną wersję : Opisy jadowitycz zwierząt i polskich gadów i płazów



DJP
08-06-2012, 08:52
Z tego co zaopserwowałem na forum większość użytkowników i sam administrator jest przeciwnikiem umieszczania na tej stronie opisów żyjących w Polsce płazów i gadów. Z powodu że mogły by być wyłapywane, pod wpływem lektury opisu, w celach hodowlanych. Nie bradzo sie z tym zgadzam ale nie o to chodzi. Chodzi o to że mimo takich postanowieni (nie ma opisów polskich płazów i gadów) takie opisy sie znajdują. Są bowiem opisy salamandry plamistej i żówia błotnego. Podobnie ze zwierzętami jadowitymi. Teoretycznie nie powinno być żadnych opisów zwierząt jadowitych, a są. Z kąd ta nie konsekwencja?

Nook
08-06-2012, 09:51
chyba nie rozumiesz, chodzi o warunki hodowlane, ogolne informacje moga byc a i w kazdym opiscie jest albo napisane ze sa pod ochrona albo sa niebezpieczne

a i na takie posty powstała grupa "serwis.." ;)

DJP
09-06-2012, 12:50
Opis bananówki i ptaszników ją opisami hodowli, a co do opisów salamandry i żółwia błotnego moża by sie sprzeczć (choć ja nie będe) czy jet to opis hodowlany czy tez nie. I nie chodzi o to że sie czepiam tego że takie opisy są. Są i bardzo dobrze że są ale powinno nie w tedy zmienić zasade że nie umieszcza sie opisów zwierząt jadowitych.
sorry że nie umieściłem tego posta w "serwisie".

Korgan
09-06-2012, 13:15
Ptaszniki muszą !;) byc ale jest to już zupełnie co innego one nie zaliczają sie do płazów ni gadów. :)

DJP
09-06-2012, 13:57
Ale to nie zmienia faktu że są jadowite

Korgan
09-06-2012, 14:13
W takim razie trzeba było tez odjąc skorpiony, skolpendry...wtedy było by 1/4 opisów mniej :)

DJP
09-06-2012, 14:18
Wiem i nie jetsm jak już opiałem za zdejmowaniem tych opisów tylko zmianie i tak w pełni nie funkcjonującej zasadzie o nie umieszczniu opisów zwierzą jadowitych

Nook
09-06-2012, 14:32
źle napisałem - jadowite - chodziło mi o te których ukąszenie wiąże się z szybką śmiercią np kobry indyjskie, pająki - czemu nie? Możesz hodowac sobie osy, jesteś uczulony, osa ukąsi i szpital (trumna?:))

co do polskich chronionych zwierząt była kiedyś dyskusja, jeśli chodzi o jadowite również była i zastosowałem się do osób które se specjalistami w naszej terarrystycznej dziedzinie:)))

42d3e78f26a4b20d412==