PDA

Zobacz pełną wersję : Kabel grzewczy



Jakub Wąsak
09-06-2012, 15:02
Wiecie moze do jakiej temperatury nagrzewa sie kabel grzewczy Aqua Szut 25W ? Bo na opakowaniu ani na instrukcji nie jest napisane. Jest zaznaczone takze aby poszczegolne odcinki kabla nie stykaly sie ze soba- czy sadzicie ze jest to konieczne? Wydaje sie ze skoro tak pisza to tak ale roznie to bywa z instrukcjami uzytkowania ;)

Black
09-06-2012, 15:42
Temperatura przewodu grzewczego uzalezniona jest od wielkosci terra i od przeplywu powietrza wiec ciezko powiedziec jak temp osiagnie:>
Przewod nie moze byc ulozony byle jak gdyz jesli bedzie sie stykal to miejsce laczenia bedzie topic izolacje co prowadzi do zwarcia a takze porazenia pradem urzytkownika terra jka i mieszkanca:/ Przewod proponue umiescic rownolegle w weza i przymocowac go na silikon akwa, tasme szara lub biurowa (mniej praktyczne). Jesli przewod jest w terra toproponuje polozyc na to szybe to co zabezpiecza przed wykopaniem przewodu przez gada (przewaznie spotykane u wezy). Jesli przewod jest poza terra. (odspodu) to mozna umiescic go na kartonie (sposob ulozenia taki sam jak wyzej) i na to terra.

KORSAKOW
10-06-2012, 01:46
co do ułożenia pod szyba to... wydaje mi się nie najlepsze rozwiązanie, spróbuj lepiej pobawic się w majsterkowicza i zrób coś w rodzaju ogrzewania podłogowego, kabel, przykryj klejem do glazury i połóż płytki, ja tak zrobiłem w swoim terra z Legwanem i jestem bardzo z tego systemu zadowolony...

MareQ
10-06-2012, 02:47
chciałem powiedzieć dokładnie to co korsakow :) Jest to bardzo dobry patent (a napewno lepszy do tego z szybą)

Black
10-06-2012, 03:25
Zgadzam sie z wami panowie:) Ale jesli terra jest malych garbarytow to wydaje mi sie ze szyba bedzie najlatwiejszym rozwiazaniem. Plytki trzeba umiec przyciac sobie a szybe szklarz przytnie za grosze. Pozatym plytki sa drorzsze od szyby przycieej i oszlifowanej. Co jeszcze jest wazne to waga. Klej + plytki troche warza:/ Za to ich zaleta jest dobre rozprowadzanie ciepla co potrzebne w duzym terra. za to jesli Jakub Wąsak ma mala powierzchnie dna to nie ma sesu bawic sie.

Hari
10-06-2012, 05:11
O jesteś z Gdyni. :) Witam. O poprawnym ulozeniu kabla masz juz wszystko napisane. Ja tylko dodam, ze kabel sam w sobie nagrzewa sie do ok. 60st.C, moze nawet troszke wiecej. Pozdrawiam.

MareQ
10-06-2012, 10:33
ale Black wiesz jak to jest... zostanie pare płytek po remoncie w domu czy tam gdzieś u babci czy sąsiadów... takie dwa małe kawałki zawsze sie znajdą. Docięte też nie musza być idealnie a kanty zawsze można zeszlifować (chociażby zwykłym papierem ściernym), skleić je razem można silikonem - na jedno wychodzi, a lżejsze bedzie napewno :) Ale Kuba zrobi jak bedzie uważał :)

Biskup
11-06-2012, 15:25
Ja mam tak: kabel przyklejony od spodu kawałkami tasmy klejącej co jakieś 15 cm, a na wszystko naklejona folia samoprzylepna, ja mam czarną, bo dobrze roznosi ciepło. Bardzo mi się to sprawdza. Jeszcze można nasypać na spód ter warstwe piasku, zakopać w niej kabel, a na to dać szybę i zakleić silikonem, ale to chyba kłopotliwe
polecam folię samoprzylepną
pozdr

Terrariko
12-06-2012, 02:42
Ja zrobiłem sobie matę grzewczą bardzo podoba się wężowi.
Wzięłem kawałek płyty żeby nie poplamiś stołu i nałożyłem kabel grzewczy, potem zalałem gipsem i poprzyklejałem gałązki i ryżne kory, posypałem mokre torfem żeby się poprzyklejało i zostawiłem na 20 min!
Po tym czasie można wkładać do terra!
Pozdrawiam.

PaWeL^
12-06-2012, 03:53
czesc

pod warunkiem ze sie stosuje zwykły gips bo szpachlowy schnie nieco dłużej :]

pozdro

Terrariko
12-06-2012, 05:06
Tak to racja

jasny
13-06-2012, 11:42
kabel szuta-25w temp-55-65stopni- rozbieżność wynika z niezawsze takiej samej budowy- grubość drutu.
przewód nie może się krzyżować- w miejscu styku przewodu topi się izolacja- może być zwarcie, ale również w suchym ter pożar
wiem coś o tym karmówka mi się spaliła.
pozdrowienia.

42d3e78f26a4b20d412==