PDA

Zobacz pełną wersję : KROKODYL



cfaniaczek
22-07-2011, 11:33
Czy jest jakaś mała odmiana krokodyla, lub aligatora, którą można samemu hodować?

Arrow
22-07-2011, 11:37
hm..........sa takie gatunki, glownie kajmany, wiekszosc osiaga rozmiary do 2 m dlugosci, mimo wszytsko terrarium musi byc wrecz ogromne min 3 razy dlugosc zwierecia i raz szerokosc, ale jesli ktos jest w stanie zapenic takie wrunki to mozna sprobowac, nalezy jednak pamietac ze sa to bardzo grozne zwierzeta :)

smithi
23-07-2011, 08:22
hehehehehe ja myśle że krokodyla to se możesz z głowy wybić
to nie jest zwierze które sie tak poprostu w domu hoduje

Arrow
23-07-2011, 08:34
http://www.terrarium.ht.pl/forum/read.php?f=1&i=1984&t=1984

cfaniaczek
23-07-2011, 16:23
Nic z tych rzeczy - ja nie chcę go trzymać w domu, tylko pytam z ciekawości.

SNAKES
26-07-2011, 04:31
Czesc,

jesli mu zbudujesz kryty basen + kilkaset metrów kwadratowych zieleni to możesz się nawet pokusić o krokodyla nilowego:-)
To oczywiście żart - nie ma takich krokodyli.
Kajmany są relatywnie najmniejsze, ale to mimo wszystko groźnie zwierzęta i wymagają BARDZO DUŻO miejsca.
Jeśli byłbyś w stanie rzeczywiście zbudować kryty basen + szklarnie - wtedy mógłbyś o tym pomyśleć. Ale nie w domu.
Pozdrawiam

Łukasz U.
26-07-2011, 06:32
Projektowałem kiedyś dla klienta akwaterrarium dla paleosuchus palpebrosus, (najmniejszy z krokodyli dorasta do ok. 1,3 m rzadziej 1,5 m) miała to być adaptacja magazynku na koks, który okazał sie zbędny przy zastosowaniu ogrzewania gazowego w domku jednorodzinnym. Facet nie należał do małozamożnych ale wymiękł jak koszt adaptacji sięgnoł nastu tys. PLN. Jeżeli jesteś zainteresowany lub ktokolwiek inny to proszę o kontakt chętnie pomogę. Ale to bydle wymaga kilkunasti m2 powierzchni, to znaczy kilka m3 wody do ogrzania i filtrowania, ok. 50 m3 do ogrzania terra. to są naprawde olbrzymie pieniądze. Radze bardziej wpłacić je do banku i co roku spędzać miesięczny urlop w miejscu gdzie można te olbrzymy oglądać w warunkach naturalnych. jak ktoś nie wie co zrobić z równowartością małego samochodu to owszem da sie, tylko Czy napewno musi to koniecznie być krokodyl. Za te pieniądze można naprawde zrobić fantastyczne tera dla czegoś mniejszego i spotkać krokodyla w jego naturalnym środowisku.

42d3e78f26a4b20d412==