PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa terra - kabel grzewczy



gregory
22-06-2012, 09:35
Będę budował kolejne terrarium i nie chcę popełnić błędu w konstrukcji dlatego zadaję to pytanie.
W jaki sposubdoprowadzacie do terra kabel grzewczy tak by było funkcjonalnie i bezpiecznie?
Czy robicie jakiś otwór w sciance terra? Opiszcie swoje doświadczenia!
Ja w moim terra poprowadziłem przez przednią siatkę wentylacyjną ale to żle wyglada bo kabel widoczny jest z przodu>
Dzieki za wszelki podpowiedzi.
Pozdrawiam
Gregory

Hari
22-06-2012, 11:31
Więlszosc osob doprowadza własnie przez jedną z siatek wentylacyjnych. Najlepeij jak masz tylną, wtedy w rogu wiercisz otwor o sr.5mm, przewod prowadzisz w narozniku (np. na silikon) i jakos maskujesz doprowadzenie kabla (np. roslina). Alternatywą jest tez umieszczenie go w ściance, a nie na dnie, ale to najlepsze dla gekonow.

Czaruś
22-06-2012, 12:11
Witam.
Najlepiej byłoby wyłożyć kabel na styropianie (gr.1cm) i na to dopiero terrarium. Są folie aluminiowe pokryte klejem z jednej strony. Tą folią przyklejasz kabelek do styropianu żeby się nie przesuwał. Kabelek pewnej znanej polskiej firmy ma 25W - szyba nie pęka, bez obaw. W ten, jakże prosty sposób, o ile spełnia on Twe oczekiwania, nie widzisz kabla, a i zwierz Ci go nie wykopie, ani się nie poparzy. Poza tym styropian to niezły izolator i ciepełko nie czmycha. Są terraria, zwykle tych większych rozmiarów z wyciętym na kable narożnikiem w dole tylnej ściany, ale rozumiem, że Ty takowego nie posiadasz.
Pozdrawiam i powodzenia.

Krzysztof.W
22-06-2012, 15:29
W swoim terrarium otwór na kabel grzewczy zrobiłem ścinając jeden róg bocznej szyby, nożykiem szklarskim.
Patrz załącznik.

Biskup
22-06-2012, 17:58
ja się z Czarusiem zgadzam. Moj kabel grzewczy wogole nie jest w srodku ter, tylko przyklejony wzdluz dna terrarium, ale zamiast styropianu uzylem arkuszy folii samoprzylepnej ktora zakleilem kabel. W ten sposob w terrarium sie utrzymuje temp. ok 28 C, jak chcesz miec wiecej, to okladasz lampke 25 W i masz.

42d3e78f26a4b20d412==