PDA

Zobacz pełną wersję : Wakacje i puste sklepy



nazer
08-07-2012, 12:29
Co roku w wakacje w wielu sklepach zoologicznych sa pustki zero zwierzat, a jak jakies sa to w koszmarnych warunkach, moja znajoma ma sklep zoologiczny i tak samo przez 10 miesiecy w roku ma super wiele ryb, gryzonie, gady, a jak przychodza wakacje to malo zwierzat a jak juz jakies sa to warunki maja koszmarne. Przykladem moze byc np epicrates cenchria maurus ma ok 120 cm ma terraria o wymiarach 50x30x40, w srodku torf ktory powinien byc wymieniony x czasu temu, stary naskorek z przynajmniej 3 wylinek miska plastikowa z brudna woda. Jak jej zwrocilem uwage ze wezowi przydalo by sie posprzatac to powiedziala ze po co jak w wakacje i tak go nikt nie kupi, a jak zapytalem czy moge go wziasc na przechowanie na czas wakacyjnego postoju to powiedziala ze jednak moze sie go uda sprzedac. Kobieta przeczy sama sobie, czy w waszych miastach spotkaliscie sie z podobna sytuacja zaniedbywania zwierzat i marnym asortymentem w sklepach zoologicznych w waszych miastach??
Pozdrawiam Nazer.

naimaD
08-07-2012, 13:27
Jest to smutne ale sklepy zoologiczne prowadza ludzie którzy nie hoduja ale sprzedaja i nie interesuje ich zwierze tylko KASA jaką za zwierzaka dostaną-----a że własciciel umie odróznić tylko 50zł od 100złotówki i zająć sie nią odpowiedni to już wina naszej mentalności------jak największy zysk przy małym nakładzie! polski biznesmen!SZKODA! ZE ZWIERZAKI NA TYM CIERPIĄ!ale taka już jest rzeczywistość i klikania już było na takie tematy pełno ! i nic nie zmieni!

michał nierodzik
08-07-2012, 13:27
jestesm z białegostoku i u mnie w mieście nie jest tak strasznie zwierzeta w sklepach zoologicznych są duzo tańsze a warunki maja takie sam e jak inna porą roku jednym minusem jest to że na jedno terarium(tylko w lato ) zaduzo jest zwierzat pozdrawiam

Trębik
08-07-2012, 14:39
mysle ze mozna sie tylko cieszyc z tego ze przedsiebiorcy sie biora za gady

bo w innym przypadku albo niemielibysmy sie czym zajmowac albo przemycalibysmy zwierzaki sami z zagranicy

LordLuj
09-07-2012, 01:02
Jestem z Poznania i generalnie zakupy robie w jednym zoologicznym w którym zawsze są gadziory zawsze są rybki itd. Trzeba im przyznać że dbają o zwierzaki, gadziorki zawsze mają czysto i dostają swieże jedzonko!!!

Fryzjer
11-07-2012, 02:38
czyli ktorem sklepie lordluj bo u mnie na zadupi nawet w 4 sklepach zoologicznych nic nie wiedza no w 1 maja jaszczurke jakas malutka ale to chyba i dobrze po co weze maaj sie meczyc u nas w tyych sklepach, dzieki mnie do doszedl nastepny terrarysta dalem mu numer do kogos z forum zakupil zbozowke podoradzalem mu co i jak z terrarium z oswajaniem i teraz hoduje juz 6 dzien zbozowka jest ruchliwa tylko noworodka mu musze zalatwic.

42d3e78f26a4b20d412==