PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie wybrać...



sajder
15-07-2012, 07:48
Mam problem. NIe wiem którego gada wybrać (Python regius, boa constrictor czy iguana iguana). {NIe chodzi mi o opinie: Któremu możesz zapewnić lepsze warunki itd...Mam warunki doskonałe dla każdego z nich.}. Chciałbym poznać poglądy ludzi chodujących te piękne zwierzęta. Które z nich ma cikawsze usposobienia? Który ładniej wygląda, bo nie ma nic lepszego niż obserwowanie zachowań naszego pupila. Z góry dziekujue za wszystkie opinie. Aha i jeszcze Jak sie wahaja ceny każdego z nich?

karolina2
15-07-2012, 09:31
ja polecam iguane:)dlatego ze mozesz go oswoic!!!poza tym jet co obserwowac jesli chodzi o jego poczynania w terrarium!!NA prawde jest na co popatrzec!!
Oólnie jest to bardzo miłe i smypatyczne zwierzątko które z dnia na dzień zaskakuje mnie co raz bardziej:):):) Cena w granicach 300 - 350zł.:):) a jeśli chodzi o te inne to około 500żł nawet do 1000 zł:):):)

Terrariko
15-07-2012, 10:26
a co tylko iguane osfajasz?????????Ja poleniłbym boa bo to dość łatwy gatunek w poruwnaniau do pytona ale wiesz rub co chcesz!:)

RMX
15-07-2012, 13:06
te inne 500-1000??? buahahaa nie wiem gdzie :P chyba ze albino .. ale albino kosztuja grubo ponad tysiak :P osobiscie polecam boaska :) w tym wypadku wybor to kwestia gustu... czy jaszczur czy waz ... no i ew czy boasek czy pytonik ;) wg mnie BOASKI RULESSS :)

peper
15-07-2012, 13:19
boaska polecam

Nikos
15-07-2012, 15:40
Hej.
Najpierw powinieneś się zastanowić czy wolisz jaszczurkę czy węża. Jeżeli jaszczurke to masz juz odpowiedź, a jeżeli węża to masz do wyboru większego(boa) lub mniejszego (python). Ja osobiscie wybrałbym (wybrałem) boa.
POZDRAWIAM

Nikos
15-07-2012, 15:44
a co do ceny to na giełdzie(na tej stronce oczywiście ;) ) mlodego boa możesz znaleść za ok 200 zł

PaWeL^
16-07-2012, 02:11
czesc

BOA - piękny tak samo jak PYTON :) - tylko pomyśl, że miesięczne utrzymanie BOA - (w przybliżeniu) kosztuje co miesieczne utrzymanie 2 PYTONÓW :)) czyli jeżeli bys qpil parke pytonów - mógłbys spróbowac je rozmożyć :]

pppppp
16-07-2012, 05:49
jezeli chcesz zwierzaka obserwować, a masz warunki i czas to legwan!!!!
jest aktywny w dzień (większość węży odwrotnie), trzeba go codziennie karmić, sporządać sałatki przez co jest większy kontakt ze zwierzakiem, wąż zje szczura i leży przez tydzień jak "mięso w lodówce"
jeżeli to ma jakieś znaczenie dla ciebie to przy legu odpada problem karmienia innymi zwierzętami, ale jeszcze raz powtarzam że leg to bardzo praci i czasochłonne zwierzę, jeden legwan to jak 5 węży :)) w hodowli, jak decydujesz się na jednego zwierzaka (gatunek) to nawet bym się nie zastanawiał i kupił pięknego zielonego smoka

ps dla ciekawskich dlaczego polecam legwana nie mając go w domu a posiadając sześć węży, bo ja nie mam warunków aby lega trzymać, natomiast przez dwa miesiące opiekowałem się dorosłym samcem kolegi i pomysłowość tej jaszczurki przechodziła czasem moje wyobrażenie :)))

James
17-07-2012, 06:25
Polecam legwana, również go niemam bo poterzebuje on dużego terrarium ale zato mam agamke błotną. Małęgo zielonego smoka :D

marchewa
24-07-2012, 09:33
igulana igulana

42d3e78f26a4b20d412==