PDA

Zobacz pełną wersję : Oprawa rastrowa jako oświetlenie terrarium.



Paweł_P
28-07-2012, 15:06
Co sądzicie o oświetleniu terrarium świetlówkami w takiej oprawie? Oprawa stała by bezpośrednio na terrarium. Wydaje mi się że w tej oprawie świtło nie świeci na boki, bo są one zrobione z blachy. Nie wiem tylko jak taka oprawa wygląda od góry, chyba nie zaspecjalnie.

qufello
29-07-2012, 02:23
no nie wiem a do jakiego zwierzaczka to ma byc??

Double
29-07-2012, 04:07
jest to chyba obojetnie, qufello. rozumiem, pawel, ze bylby to taki panel na caly sufit?? jak ty to chcesz zamontowac, wyciac kawalek sufitu i wsadzic to?

Black
29-07-2012, 10:22
Moze byc polecam do duzych terra jak np w zabudowach wnek czy cos podobnego. Nie wiem jakie duze masz terra i pamietaj ze jesli chcesz zamatowac tam UV bo przez szybe terra nie przejdzie! a te blaszki (blyszczki beda zabieraly jakis % uv) Wlasnie dzieki tym ocblaskam (blyszczka) ma za zadanie rozpraszac swiatlo w jak najwiekszym stopniu dlatego stosuje sie je w sklepach ,chalach, tam gdzie zalezy na duzej jasnosci a nie na swietle punktowym. Oprawa jest od gury zamknieta zwykla i ma tylko dwa wypystki z otworami na sroby 10mm. Nic pieknego:/

Paweł_P
29-07-2012, 10:55
Dla jakiego zwierzaka to nie ma znaczenia, bardziej dla roślin (ale też nie w takim stopniu jak w akwarystyce). Zresztą nie tego tyczyło się pytanie. EOT
Znaczenie ma dla mnie sposób ustawienia oprawy. Tak jak pisałem, ma się ona znajdować bezpośrednio na górnej szybie terrarium. Celowo niechcę zwykłej oprawy, bo świetlówka w niej nie jest osłonięta po bokach i światło razi w oczy.
Oprawa która widnieje na zdjęciu jest domyślnie nasufitowa (nie wiem czy stoi coś na przeszkodzie żeby ją umieścić na terrarium); są jeszcze inne oprawy wpuszczane w sufit, takie mnie nie interesują.
Jedynym problemem jaki widzę to możliwość nagrzania się elementów metalowych oprawy które będą miały styczność z szybą, a co może być przyczyną jej ewentualnego pęknięcia. Z drugiej jednak strony mam w akwarium 2 świetlówki 18W (takiej samej mocy oświetlenie planuję do terrarium), nie wydzielają dużo ciepła i blacha raczej by się od nich mocno nie nagrzewała.

Paweł_P
29-07-2012, 11:03
Dzięki. O taki konkret mi chodziło. Terrarium będzie mieć wymiary 90x45x70 dłxszerxwys. Żadnych UV nie planuję. To dobrze że jest zamknięta.

42d3e78f26a4b20d412==