PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie żarówek raz jeszcze



krzychowski
30-07-2012, 07:37
Niedawno pytałem, czy wie ktoś czym można bezpiecznie i efektywnie pomalować żarówkę. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi (a zwłaszcza za jedną konkretną pppp). Były wśród odpowiedzi niezwykle błyskotliwe uwagi typu: "żarówka nie świeci mocniej niż słońce w naturze..". Jak słusznie zauważył pppp, pytałem "CZYM", a nie "CZY" malować. Sens tych dwóch wyrazów, choć na pierwszy rzut oka podobnych, jest całkowicie różny. Wyjaśniam o co konkretnie mi chodziło z tą żarówką. Chcę uzyskać dobre i tanie żródło ciepła (a nie światła, bo np. w nocy słońce nie świeci), które będzie działać od góry (w przypadku pająka, który ma norkę w ziemi, ogrzewanie podłoża nie wchodzi w grę). Mógłbym zastosować ogrzewanie z kabla grzewczego w bocznych ściankach terrarium, ale dostępne kable mają za małą moc (maksymalnie kilkanaście W), by dać pożądany efekt. Idealny byłby promiennik podczerwieni, ale jest dość drogi (najtańszy dostępny powyżej 50 zł). Chciałem zatem pomalować żarówkę grzewczą na kolor czarny (do ogrzewania w nocy), tylko że mam problem ze znalezieniem odpowiedniej farby.

pppppp
30-07-2012, 08:39
jak pisałem farba do zacisków, ale masz jeszcze jedno wyjście, poszukać w sklepach zoologicznych żarówek ceramicznych, widziałem chyba nawet takie w biofilu, dają tylko ciepło, idealne jak nie chce się niczego oświetlać albo do stosowania w nocy, niestety nie pamiętam ceny, a co do farby to mam jeszcze jeden pomysł:
są jeszcze w marketach takie do malowania żeliwa czy kratek wentylacyjnych w kominkach i mają kolor albo czarny albo brązowy - takie widziałem w NOMI, powinny się nadać

Black
30-07-2012, 10:51
Sa tez zarowki lustrzanki po +/- 5zl w castoramie o tonacji koloru niebieskiego:) Bedziesz mogl se popatrzec na podopiecznego przy sztucznym swietle ksiezyca;)
Wiem wiem, nie chodzilo ci o swiatlo tylko cieplo ale moze....

Kenias
30-07-2012, 16:11
Acer "Ceramiczny promiennik podczerwieni " idealna sprawa !!
Sam posiadam taką żarówke i jest super.
Zero swiatła tylko ciepło .

krzychowski
31-07-2012, 01:58
Dzięki! Prowadzę próby, jak je zakończę to napiszę o rezultatach.

NukeIt
31-07-2012, 14:30
Tak, ale taki promiennik ceramiczny kosztuje np. w Biofilu 60pln za 50W (http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl)
Sa jeszcze promienniki Hagena - nazywa sie to Heat Glo i jest to taka zarowka z czerwonego szkla (nie malowanego, ale w kolorze czerwonym), ktora (tak pisze na opakowaniu) emituje podczerwien (i przy okazji lekko na czerwono swieci)
Cena takiego 50W to niecale 20pln

Pozdrawiam
NukeIt

Fryzjer
02-08-2012, 02:14
ja mam ceramiczna zarowke na noc a zarowki kupuje zoo-meda sa dabre moge je polecic

42d3e78f26a4b20d412==