PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotnosc



tomislaw
02-08-2012, 09:57
Nie wiem czy higrometr żle działa czy naprawde muszę tak często spryskiwać całe terra, spryskuje chyba pięć razy dziennie a i tak na higrometrze jest tylko 60 %, wiem że jest to dobrze w % ale czasami podłoże jest tak mokre że aż gnój, a trzymam w terra boa tęczowego.Czy nic sie nie stanie jak podłorze jest tak mokre.
Z góry dzięki.

Jaca
02-08-2012, 10:03
stanie, a iogrometr wywal do kosza

Krzysztof.W
02-08-2012, 10:30
Nie przetrzymuj węża na samym tylko mokrym włóknie kokosowym.
Gad wymaga w swym terrarium miejsc wilgotnych i chłodnych, suchych i ciepłych, oraz miejsc o pośrednim klimacie.

Już wielu niedoświadczonych hodowców straciło swe węże, trzymając je na tylko samym mokrym włóknie kokosowym ( w tym miejscu chcę zaznaczyć ,że włókno kokosowe same w sobie nie jest szkodliwe ). Duża wilgotność i całkowity brak wentylacji w terrarium może być powodem choroby pęcherzykowej oraz grzybicy układu pokarmowego i oddechowego.

Jeśli coś źle napisałem to proszę o " korektę ".

Hari
02-08-2012, 10:42
Jaca ma racje. Te tanie higrometry sa do dupy (nawet po wyskalowaniu). Slepo zapatrując sie tylko we wskazania higrometru mozesz zaszkodzic zwierzakowi. Wszystko nalezy robic z glową.

tomislaw
02-08-2012, 13:10
Witaj. Z tą tzw. gnojówką to nie jest całe terra , gdzieś połowa druga połowa jest wysypana piaskiem i kamieniami i jest pusta , zaś dróga połowa jest mokra jak g.... są roslinki sztuczne i żywe i korzeń do wspinania , więc myśle że chyba ma troche suchego miejsca , i wtym suchym miejscu mam też promiennik , żarówke nocną ,zaś pod całym podłożem mam poprowadzony kabel grzewczy , oczywiście dobrze zabezpieczony, jestem początkującym więc każda rada jest dla mnie porzyteczna, jak jest coś nie tak w moim terra prosze o porady, i jeszcze w sprawie higrometru jaki radzisz kupić.
Dzięki wielkie .

Pozdrowienia.

42d3e78f26a4b20d412==