PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zarowka enektrooszczedna bedzie ok?



FarmeR
20-08-2012, 07:05
Chce miec gekona lampardziego... i wiem ze trezba zapewnic zarowke UVB zeby niemial krzywicy... a na tym poscie:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=20&i=2055&t=2055

Jest napisane ze jakis terrarysta uzywa zarowki elektrooszczednej...
Czy to jest dobre? Czy pupil niebedzie mial krzzywicy?

Korgan
20-08-2012, 07:23
Przedawszystkim zarówka energooszczędna nie emituje żadnego UV i moze w terrarium pełnic roler oswetlenia lub ogrzewania. Od UV sa swietlówki lub specjalne drogie zarówki. Wiec mozesz zalozyc bez zadnej szkody.

FarmeR
20-08-2012, 07:34
czyli musze kupic zarowke ktora emituje UV a po ile taka zarowka...?? czy ona mi wystarczy jako ogrzewanie i oswietlenie? wiecie bo ja niechce zeby zwierzaczek niemial choroby...

Black
20-08-2012, 10:04
Lukaszu, przegladnij opis, faq i forum o gekonie lamparcim.
Zarowki energooszczedne nie daja tyle ciepla co zwykle lustrzanki i nie emituja UVB. Swietlowki repit emituja UV ale nie daja ciepla.
Zarowka-daje cieplo i swiatlo ,koszt 3-5zł, w elektrycznym;
Swietlowka-daje UVA i UVB nie daje ciepla 45-80zł w zoologicznym;

trials
20-08-2012, 11:38
a czy na pewno gekon lamparci potrzebuje UV..?

poczytaj opisy!!!

http://www.gekonlamparci.com/

Jędrek
20-08-2012, 12:00
Jest świetlówka kompaktowa (żarówka energooszczędna) firmy Arcadia i nazywa się D3 Compact Reptile Lamp. Niestety nigdzxie jej nie znalazłem, właśnie dziś puszczam kwerendę po sklepach. Ktoś mi napisał, że jeszcze jej w Polsce nie ma, ale Mt 7.17 (szukajcie a znajdziecie, proście, a wyrzucą was za drzwi, albo coś w tym stylu). Może uda się stworzyć popyt i wtedy jakaś hurtownia sprowadzi trochę.

Black
20-08-2012, 13:05
Sa dwie szkoly praktykowania tego. Jedni twierdza ze tak inni ze nie. Teoria moja jest taka. Nie zaszkodzi napewno po pare godzin wieczorem zaswiecic 2,0uvb.

trials
20-08-2012, 15:29
zaszkodzić to napewno nie zaszkodzi... ale czy pomoże..? :)

Jojek
20-08-2012, 15:43
No! Już myślałem że nikt o tym nie napisze. Ja sygnalizowałem ten produkt już w marcu http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=4203&t=4203#reply_4203.

Do pozostałych. Świetlówka kompaktowa (zwana również żarówką energooszczędną), jak sama nazwa wskazuje jest świetlówką, nic nie stoi na przeszkodzie (poza chęciami producentów) aby emitowała takie samo światło jak specjalistyczne świetlówki. Więc nie piszcie że takich nie ma.

Owszem częściowo macie rację zwykła żarówka energooszczędna nie emituje promieniowania UVA ani UVB. Zwykła świetlówka też nie. Uważajcie co piszecie bo robicie za duże skróty i z niektórych postów wynika że wystarczy kupić świetlówkę i sprawa załatwiona co jest nieprawdą.

JA_cek
21-08-2012, 02:17
Witam, sam mam taka zarowke energooszczedna Arcadii 30% UVA 7% UVB, problem jest taki zeby ja nabyc wraz z gwarancja ja dostalem gwarancje na 6 miesiecy od daty zakupu, juz wymienilem 2 szt poniewaz zywotnosc tej zarowki pozostawia wiele do zyczenia. koszt to okolo 150 - 170 zl (detal) szczerze mowiac polecam raczej swietlowki UVB poniewaz nie ma problemu z reklamacjami (poprostu one sie nie psuja). Zaleta tej zarowki jest taka ze swieci mocnym jasnym swiatlem i oswietla mocno, nawet spore zbiorniki.
podsumowujac : swietlowka energooszczedna Arcadii UVB TAK, ale tylko z gwarancja !!!

piotr
21-08-2012, 05:57
1. Wymieniałeś bo przestawała świecić?
2. Jakiej mocy były te żarówko-świetlówki? Na jakich gwintach?

P.

JA_cek
23-08-2012, 02:11
zarowka jest na gwincie duzym (nie pamietam oznaczenia ), wymienialem ja dlatego ze nagle po 2 miesiacach przestawala swiecic, co oznajmiala glosnym trzaskiem. Co do mocy 21W, efektywnosc swiecenia zarowki tradycyjnej 120W. Teraz trzecia swieci juz 3,5 miesiaca. Dobre jest to ze kazda kolejna zarowka ma nowa 6-cio miesieczna gwarancje.
Nie sadze zeby jakakolwiek wytrzymala 6 miesiecy. Tylko w sklepie mi troche glupio wymieniac.
czas swiecenia dziennie to 14 godzin.

42d3e78f26a4b20d412==