PDA

Zobacz pełną wersję : żarówka UV



gregory
23-08-2012, 11:17
Planuję zakup zarówki Uv (nie swietlówki). Czy mozecie coś doradzić: jaką i gdzie, a może nawet zbliżona cena.

Double
23-08-2012, 12:35
wszystko zalezy od mocy i firmy żarówki. ja przykładowo żarówkę 50W renomowanej firmy (ach, jak to brzmi :)) ExoTerra - repti glo kupiłam za 26 złotych. ale można też kupić uvałki o połowe tańsze w zwykłym sklepie z elektryką, tylko spytaj o takie, które stosuje się do roślin. przykładowo takiej samej mocy, ale kupiona u elektryka kosztuje od 10 do 15zł

coolary
23-08-2012, 13:36
z tego cow iem to wszystkie te lampy o których pisze Dobuble emitują jedynie spektrum UVA. Jedynie świtlówki terrarytyczne lub nowe zarówki Arcadi (ok 170PLN np. w sklepie Smok koło Zoo w Warszawie) daja pełne spektrum (UVA +UVB) i odpowiednich ilościach.

FarmeR
23-08-2012, 13:49
double a czy ta zarowka ktora mozna w elektrycznym kupic za 10-15 zl. emituje promienie UVB?
Bo dzis bylem w zoologicznym to pokazali mi zarowke ktora emituje UVB za 25 zl.
Pozdrawiam
Łukasz

Jojek
23-08-2012, 16:20
Np. wszystkie żarówki Hagena z serii DayGlo emitują UVA. Chyba o takie ci chodzi zalecane między innymi dla węży gekonów legwanów żab i salamander. Ale zawsze w kombinacji ze świetlówką emitującą UVB.
Hagen zaleca dla Agamy Brodatej taką Kombinację.

Day Glo Tight Beam Basking Spot Lamp
Night Glo Moonlight Lamp
Repti Glo 2.0 Daylight Terraium Lamp
Repti Glo 8.0 Desert Terraium Lamp
(It is recommended to always use repti-glo 2.0 as a general visible light source.)

jeżeli ktoś chce sam sprawdzić proszę bardzo polecam przeczytać
oto Reptile Lighting GUIDE (3,5MB)
http://www.hagen.com/pdf/reptiles/S2600.pdf

jak również stronę arcadii
http://www.arcadia-uk.com/en/220reptileactinic.html

Jojek
23-08-2012, 16:27
nie wierzę że to była UVB nie wciskali kitu? widziałeś na opakowaniu?

Double
24-08-2012, 02:00
no to Farmer wciskali ci spory kit. trzeba uwaqznie czytac co jest napiane na zarowkach bo sprzedawcy lubia takie wałki robic. wczesniej mowilam o zarowkach dajacych tylko UVA (te co podowoduja ze zwierze ma dobre samopoczucie i ladny kolor). swietlowki UVB tanszej niz 50 zlotych raczej nie znajdziesz w sklepie. swietlowki uvb to tez nie sa te jarzeniowki ktore stosuje sie w akwariach

FarmeR
24-08-2012, 05:32
no coz to widocznie gosciu (sprzedawca) niezna sie na rzeczy lub wcisnaol mi "kit" nie dal mi do reki opakowania bo spytalem tylko sie o cene.... jedyene co zauwazylem to to ze na opakowaniu bylo zdjecie jaszczurki..... ale w koncu dla gekona lampardziego co mam zrobic..? mysle ze kupie jakas energoszczedna i bede mu wapno podawal regolarnie... BEDZIE OK?

Double
24-08-2012, 06:51
już sobie z Farmerem poważnie porozmawialiśmy (;-)) i myśle ze wszystko jest jasne

gregory
27-08-2012, 10:33
dzieki za odpowiedzi

42d3e78f26a4b20d412==