PDA

Zobacz pełną wersję : eee Terrarium?z czym to sie je i za ile ?!



zlotyelf
02-09-2012, 15:50
Ok jedyne co hoduje to chyba w wakacje pajaki na kwiatkach i mrówki faraonki biegajace w kuchni i od czasu doczasu widywane rybiki w kiblu.
Trzebyło by sie zajac czymś powazniejszym : P

Wiec wykonanie terarium jakiegos pzrykałdiwego nie wiem jakiego ile by kosztowało : P

np. 50x30x30 9dł. szer. wys . ) siakiegos szklanego
albo
np.100x40x40 czy jakies takie
z szkła
samemu czy u szklaza czy wogóle takie tam duperele
ile by mnie kosztowało
za podpowiedzi bluzki i kpiny dziękuje z góry, cya.

Biskup
03-09-2012, 05:23
Ja moje kupiłem za 200 zł, było ze szkła z wentylacją, drzwiczkami na prowadnicach itp. Chcę je sprzedać, więc jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam. Terrarium jest teraz od środka wyłożone płytami styropianowymi pomalowanymi akrylem, a od dołu jest zamocowany kabel grzewczy. Chcę je sprzedać za 230 zł, bo włożyłem w nie wiele pracy i pieniędzy żeby wyglądało tak jak na zdjęciu w załączniku. Ter. jest idealne dla zbożówki, gekonów lamparcich, szyszkowców itp. Pozdrawiam.

zlotyelf
03-09-2012, 07:14
bardzo ładne terreraium, ale niewydam 230zł za kawałek szyb + jakies bajery juz wole sie pomecyzc i sam sobie zorbic ; P
Dzieki za oferte

Wiesław Pyć
03-09-2012, 08:30
Sądze ze oferta Biskupa jest bardzo dobra, więc nie odrzucaj jej jeśli nie wiesz o co chodzi w terrarystyce i budowie terrarium!!!

zlotyelf
03-09-2012, 09:30
a o co chodzi w terrarystyce i budowie porstego terarium ?

mrowa
03-09-2012, 10:09
Ja sam zbudowalem terarium, ale trzeba miec troche smykalki do tego (pomysl i ksiazka Adama Slodowego dobrym przykldem ze wszystko da sie zrobic). Polecam pojsc do zologika i przyjrzec sie jak jest zrobione czli prowadnice, dzrzwiczki itp. Szyby to moim zdaniem normalne okienne wystarcza. Dokladny rysunek bo bez tego ani rusz. Szklarz przyciol szyby, ja tego nie zrobie brak narzedzi, a krawedzie sam wykonczylem, poklelilem i jestem teraz szczesliwy ze swojego dziela. Moze nie jest takie piekne jak zrobione przez fachowcow ale drogie jak zrobie to nie bedzie sie wcale roznilo od sklepowego. Praktyka czyni mistrza

gregory
03-09-2012, 11:03
Zadaj sobie jeszcze kilka pytań typu:
1. czy aby napewno jesteś gotowy na zajowanie sie zwierzakiem (poczytaj posty na forum i oceń) bo jesli to nowe - a moze by cos takiego porobić- to nie zaczynaj bo szkoda zwierzaka.
2. skoro zaczynasz na początku mysleć ile to kosztuje to tez poczytaj. Terrarium to nie wszystko, do tego dochodzi wystrój, oświetlenie, ogrzewanie a najwazniejsze to jedzenie dla podopiecznego.
3. czy zdajesz sobie sprawę ze hodowla wymaga systematycznej - codziennej opieki nad pupilem
4. czy w czasie wakacji gdy bedziesz chciał zasłużenie odpocząc i wyjechac będzie miał kto przejąc twoje obowiazki.
Gdy na te pytania znasz już odpowiedzi i decydujesz sie ze podołasz, pomysl jakie zwierzę chcesz hodować. Tu bezwzględnie czytajposty z róznych działów i opis gatunków.
Na forum sa fajni i normalni ludzie którzy z pewnością Ci pomogą.

boidae
03-09-2012, 12:02
Wewdług mnie tera Biskupa jest zadrogie. Samemu idzie zrobić tera o wiele taniej i u szklarza także.

42d3e78f26a4b20d412==